Vyšší odborná škola, Střední průmyslová škola a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Kutná Hora

   Jméno: VOŠ, SPŠ, JŠ Kutná Hora

   Adresa: Masarykova 197 Kutná Hora

   Typ školy: Veřejná

   Web: www.vos-kh.cz

 

 

Škola s velice bohatou historií, jejíž kořeny spadají až do 19-tého století. Za tu dobu vychovala tisíce odborníků, z nichž mnozí zaujímají přední místa ve svém oboru. Studium má 2 složky – všeobecnou a odbornou. Všeobecná jsou předměty od českého jazyka přes matematiku až po fyziku a umožňují případně změnit typ školy a pokračovat například na libovolné VOŠ či VŠ. Z jazyků je možno vybrat angličtinu nebo němčinu a vyučují zde i zahraniční lektoři. Velký důraz je kladen i na předmět ekonomika umožňující budoucí uplatnění v podnikatelské sféře.  Studenti získávají praxe v daném oboru a výuka probíhá v moderně zařízených dílnách školy. Může jít například o návrh a montáž elektrických zařízení, ruční a strojní obrábění, navíjení nebo svařování.

 

Délka studia: 4 roky – denní

Obory:  26-41-M/01 – Elektrotechnika, 18-20-M/01 – Informační technologie

 

 

VN:F [1.9.22_1171]
Kvalita výuky
Zázemí a vybavení
Vstřícnost školy
Stravování
Nálada a spolužáci

Vložit vlastní recenzi školy

Počet recenzí: 4 - “Vyšší odborná škola, Střední průmyslová škola a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Kutná Hora

 1. Recenze od: mim

  jelikož jsem studentem “Průmyslovky” tak dokážu z vlastní zkušenosti posoudit kvalitu výuky, přístup učitelů atd… studuji obor informační technologie a myslím si že hodně hodin v prvním až třetím ročníku jsou zbytečné např.: kreslení v autoCADu, přiliš mnoho hodin elektrotechniky. s učiteli je to složité. spousta učitelů dokáže vyjít se vším vstříc a přístup k Vám je jako k dospělému člověku ale zase pár učitelů z vás udělá totálního blbce a chce aby jste si vedli perfekně sešit který pak podle vzhledu a množství zápisků známkuje (i ve čtvrtém ročníku) což je hrozné.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Přínosnost recenze: +3
 2. Recenze od: michaelle

  Z vlastní zkušenosti můžu říct, že kvalita výuky je skvělá, ale nějaké výjimky se tu najdou. Například jsem nepochopila proč na oboru IT máme tolik hodin, mě nic neříkající, Elektrotechniky. Ale to je věc názoru. Co se týče vybavenosti je na tom škola na české poměry dost dobře. Jedinou nevýhodou je stravování. Na obědy se musí docházet až na internát, což je celkem dálka, ale za polední přestávku se to stihnout dá. Spolužáci jsou skvělí.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Přínosnost recenze: 0
 3. Recenze od: Bodlo

  Tato škola je zaměřena na elektrotechniku a na informační technologie. Tato škola má svou kvalitu jak v předmětech tak v kantorech. Škoda je že není více odborných hodin ale spíše obecných předmětů. Jinak celou školu hodnotím kladně. Škola je náročnější a je vybavena vcelku moderními laboratořemi na měření. Je zde i televizní studium.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Přínosnost recenze: 0
 4. Recenze od: SPŠ Kutná Hora

  Na škole se vyučují dva obory: elektrotechnika, která se ve 3. ročníku dělí na 3 podobory (sdělovací technika, automatizace, počítačové systémy) a obor informační technologie.

  Škola disponuje velkým počtem počítačových učeben, jedním televizním studiem, kvalitním a nejmodernějším softwarem pro práci s 3D. Horší je to s využitím těchto učeben. Jakožto student 4. ročníku mám pocit, že odborná výuka (obor Informační technologie) je nedostačující. Programování tu rozumí a s velkou znalostí dominuje takřka jeden učitel.
  Nevím jak a v jaké míře probíhá výuka odborných předmětů na jiných školách, ale myslím, že bych uvítal větší množství vyučovacích hodin u předmětů, kvůli kterým jsem na tuto školu šel (programování). Líbí se mi, ale přístup učitelů, ten musím opravdu pochválit, jestliže student neví, učitel poradí.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Přínosnost recenze: 0