Vyšší odborná škola, Střední průmyslová škola a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Kutná Hora

Zobrazit recenze  ️🖊️ Napsat vlastní recenzi  🔍 Hledat jinou školu
U_libeňského_zámku,_gymnázium
commons.wikimedia.orgCC-BY-SA-3.0 – Prazak

   Jméno: VOŠ, SPŠ, JŠ Kutná Hora

   Adresa: Masarykova 197 Kutná Hora

   Typ školy: Veřejná

   Web: www.vos-kh.cz

 

 

Škola s velice bohatou historií, jejíž kořeny spadají až do 19-tého století. Za tu dobu vychovala tisíce odborníků, z nichž mnozí zaujímají přední místa ve svém oboru. Studium má 2 složky – všeobecnou a odbornou. Všeobecná jsou předměty od českého jazyka přes matematiku až po fyziku a umožňují případně změnit typ školy a pokračovat například na libovolné VOŠ či VŠ. Z jazyků je možno vybrat angličtinu nebo němčinu a vyučují zde i zahraniční lektoři. Velký důraz je kladen i na předmět ekonomika umožňující budoucí uplatnění v podnikatelské sféře.  Studenti získávají praxe v daném oboru a výuka probíhá v moderně zařízených dílnách školy. Může jít například o návrh a montáž elektrických zařízení, ruční a strojní obrábění, navíjení nebo svařování.

 

Délka studia: 4 roky – denní

Obory:  26-41-M/01 – Elektrotechnika, 18-20-M/01 – Informační technologie

 

 

Kvalita výuky
2
Zázemí a vybavení
2
Vstřícnost školy
2
Stravování
1
Nálada a spolužáci
2
 yasr-loader

Recenze školy

Přidat recenzi

Vzhledem k GDPR nehodnoťte konkrétní učitele či osoby. E-mailová adresa nebude zveřejněna.
 

 
 

Vložené recenze

5 komentářů u „Vyšší odborná škola, Střední průmyslová škola a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Kutná Hora“

 1. Studoval jsem elektrotechniku, obor počítače a počítačové sítě (EPO). Cestou k maturitě narazíte na spoustu zbytečných předmětů (především humanitního zaměření), kterým se bohužel nevyhnete nikde. Problém však byl v předmětu Český jazyk a literatura a následně Občanská výchova. Učitelem byl kladen obrovský důraz na memorování stovek jmen zahraničních autorů, zatímco on sám měl problém si zapamatovat jména žáků ve vlastní třídě. Poslední hodinu češtiny jsem museli zuřivě zapít, protože to za ty roky bylo něco hrozného. Kromě toho je však zbytek předmětů relativně v pohodě. Matematika je přiměřeně těžká a není to tak hrozné, což platí i pro fyziku, chemii, technickou dokumentaci atd. Bohužel se memorování nevyhlo ani odborným předmětům a učení na elektroniku bylo opravdu staré dobré biflování. Na konstrukčních cvičeních či praxi se nic moc nenaučíte. Nejvíc se toho člověk naučí až kolem toho třeťáku, který opravdu prověří jeho psychickou odolnost a trpělivost. Nemám kromě memorování a jednoho učitele žádnou výtku. Ostatní učitelé jsou naprosto v pohodě a nechtějí vás zničit. Máte právo na názor a za 4 roky se mi nestalo, že bych měl nějaký problém (a to jsem byl na základce pořádné kvítko). Určitě školu doporučuji tomu, koho elektrotechnika zajímá, ovládá alespoň trochu matematiku a umí se biflovat. Určitě neprohloupíte ani když nejste zrovna technický typ. Když projevíte zájem se to naučit, učitelé to ocení a pomůžou vám. Není se čeho bát. Kdo se snažil a učil se, školu dodělal.

  Odpovědět
 2. jelikož jsem studentem „Průmyslovky“ tak dokážu z vlastní zkušenosti posoudit kvalitu výuky, přístup učitelů atd… studuji obor informační technologie a myslím si že hodně hodin v prvním až třetím ročníku jsou zbytečné např.: kreslení v autoCADu, přiliš mnoho hodin elektrotechniky. s učiteli je to složité. spousta učitelů dokáže vyjít se vším vstříc a přístup k Vám je jako k dospělému člověku ale zase pár učitelů z vás udělá totálního blbce a chce aby jste si vedli perfekně sešit který pak podle vzhledu a množství zápisků známkuje (i ve čtvrtém ročníku) což je hrozné.

  Odpovědět
 3. Z vlastní zkušenosti můžu říct, že kvalita výuky je skvělá, ale nějaké výjimky se tu najdou. Například jsem nepochopila proč na oboru IT máme tolik hodin, mě nic neříkající, Elektrotechniky. Ale to je věc názoru. Co se týče vybavenosti je na tom škola na české poměry dost dobře. Jedinou nevýhodou je stravování. Na obědy se musí docházet až na internát, což je celkem dálka, ale za polední přestávku se to stihnout dá. Spolužáci jsou skvělí.

  Odpovědět
 4. Tato škola je zaměřena na elektrotechniku a na informační technologie. Tato škola má svou kvalitu jak v předmětech tak v kantorech. Škoda je že není více odborných hodin ale spíše obecných předmětů. Jinak celou školu hodnotím kladně. Škola je náročnější a je vybavena vcelku moderními laboratořemi na měření. Je zde i televizní studium.

  Odpovědět
 5. Na škole se vyučují dva obory: elektrotechnika, která se ve 3. ročníku dělí na 3 podobory (sdělovací technika, automatizace, počítačové systémy) a obor informační technologie.

  Škola disponuje velkým počtem počítačových učeben, jedním televizním studiem, kvalitním a nejmodernějším softwarem pro práci s 3D. Horší je to s využitím těchto učeben. Jakožto student 4. ročníku mám pocit, že odborná výuka (obor Informační technologie) je nedostačující. Programování tu rozumí a s velkou znalostí dominuje takřka jeden učitel.
  Nevím jak a v jaké míře probíhá výuka odborných předmětů na jiných školách, ale myslím, že bych uvítal větší množství vyučovacích hodin u předmětů, kvůli kterým jsem na tuto školu šel (programování). Líbí se mi, ale přístup učitelů, ten musím opravdu pochválit, jestliže student neví, učitel poradí.

  Odpovědět