VOŠZ a SZŠ Hradec Králové

Zobrazit recenze  ️🖊️ Napsat vlastní recenzi  🔍 Hledat jinou školu

   Jméno: VOŠZ a SZŠ Hradec Králové

   Adresa: Komenského 234, Hradec Králové, 500 03

   Typ školy: Veřejná

   Web: www.zshk.cz

 

Vyšší odborná škola zdravotnická a Střední zdravotnická škola, Hradec Králové hned na první pohled upoustá tato škola historickou budouvou, ve které je umístěna. Vznik školy, jak ji znáte dnes, se datuje k roku 1949. Škola je ve velmi dobrém stavu. Umístění je  velmi šikovné, nachází se hned v centru Hradce Králové. K dispozici je školní jídelna, která nabízí celodenní stravování. V případě volných kapacit, škola také nabízí možnosti ubytování. I na této škole můžete využít program Erasmus+, možnosti jsou hned dvě. Buďto se zapojíte do spolupráce s partnerskými školami, nebo můžete vyzkoušet své nasbírané informace v praxi na odborné stáži v zahraničí. Škola získala ocenění „Doporučeno zaměstnavateli“.

 

Délka studia: SŠ – 4 roky; VOŠ – 3 roky denní, 3,5 let kombinované

Obory SŠ:     

 • 53-41-M/01 Zdravotnický asistent (denní)
 • 53-41-M/03 Praktická sestra (denní)
 • 53-43-M/01 Laboratorní asistent (denní)
 • 53-44-M/03 Asistent zubního technika (denní)

78-42-M/04 Zdravotnické lyceum (denní)

Obory VOŠ:

 • 53-41-N/11 Diplomovaná všeobecná sestra (denní)
 • 53-41-N/11 Diplomovaná všeobecná sestra (kombinované, 3,5 let)
 • 53-41-N/51 Diplomovaná dětská sestra (denní)
 • 53-43-N/21 Diplomovaný zdravotní laborant (denní)
 • 53-43-N/11 Diplomovaný farmaceutický asistent (denní)
 • 53-44-N/11 Diplomovaný zubní technik (denní)

 

 

Kvalita výuky
3
Zázemí a vybavení
3
Vstřícnost školy
2
Stravování
1
Nálada a spolužáci
2
 yasr-loader

Recenze školy

Přidat recenzi

Vzhledem k GDPR nehodnoťte konkrétní učitele či osoby. E-mailová adresa nebude zveřejněna.
 

 
 

Vložené recenze

3 komentáře u „VOŠZ a SZŠ Hradec Králové“

 1. Myslím si, že pro každý obor této školy bude hodnocení jiné. Mě však vyučuje spousta externistů. To je pro studenta spíš negativum než pozitivum – často velmi rozsáhlé učivo (blíží se učivu vysokoškolskému, nedá se v takovém rozpočtu hodin stíhat), složité vysvětlování učiva (často jen prosté čtení textu z prezentace, nestíháme si zapisovat, velmi
  často nevysvětlené odborné pojmy). Proto se ve výuce často celá třída ztrácíme. Ptáme-li
  se, čemu nerozumíme, externisti nás začínají ignorovat. I přes to, že vědí, jak špatně jsme na tom s vědomostmi v určitém předmětu, nesnaší se napravit svůj způsob výuky. Působí tona mě tak, že si pouze vydělávají peníze – je jim jedno, za látku umíme nebo ne. Je mi to líto, jelikož pro další studium v tomto hezkém, ale těžkém oboru mám velké mezery. Svěříme-li se např. třídnímu učiteli, řeší to, ale marně, protože vedení školy se nijak nesnaží..

  Na druhou stranu je zde pár špičkovým učitelů, lidí ve svém oboru hvězdami. Bohužel mě t
  akoví učitelé učí asi jen dva. Převažují tedy externisti – tj. jeden z faktů, které mě při mém studiu velice mrzí… VÝUKA VE VĚTŠINĚ PŘEDMĚTŮ MIZERNÁ!!!

  Dále: Škola často přehlíží jiné obory než je zdravotnický asistent. Vybavenost nehodnotím, jelikož je vybavení pro laboratoře velmi drahé a nevím, jaké je na jiných školách. Stravování hodnotím průměrně, ačkoliv je občas k obědu např. ovocný salát (neplnohodnotný oběd), někdy jídla nemají chuť, někdy však jídla výborná. Rozvrhy hodin hodnotím opět spíš negativně – nemožné sloučit studium se zdravým životním stylem – jeden den mám od 7 hodin, druhý den zase od 11 hodin; jeden den mám oběd v 11 hodin, druhý den o půl druhé; v minulých letech jsem končila i o půl šesté – zvlášť pro dojíždějící velké negativum!

  Odpovědět
 2. Recenze:
  + úžasní učitelé , kolektiv , stravování , …
  – jídelna je daleko , občas chaotické jednání školy , …

  Odpovědět
 3. Chodím na tuto školu už čtvrtým rokem. Je to škola s Historickou minulostí. Myslím ,že je to velmi prestižní škola co se týče Zdravotnických škol! Je tu velká zkušenost ,že od 3 ročníku se chodí na praxi do Fakultní nemocnice což si myslím ,že je výborné pro zkušenost! Škola není obtížná ,jen musíte plnit své úkoly co vám zadají,když je splníte nechají vás být a s úsměvem pustí k maturitě:)

  Odpovědět