SZŠ a VOŠ zdravotnická Kladno

školaJméno: Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická Kladno

Adresa: Havířská 1141, Kladno, 27201

Typ školy: Veřejná

Web: www.svzskladno.cz

 

Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická Kladno je jediná veřejná zdravotnická škola v kladenském regionu s mnohaletou tradicí a dobrou pověstí. Škola se soustředí na kvalitní přípravu pro vykonávání profese praktické sestry a zdravotnického asistenta, sociálního pracovníka, diplomované všeobecné a dětské sestry a přípravu k dalšímu studiu na vysokých a vyšších odborných školách. Škola svým žákům nabízí možnost studia anglického, německého, latinského a ruského jazyka. Volný čas mohou studenti trávit samostudiem v knihovně, ve výpočetní učebně nebo na školním hřišti. Samozřejmostí je výuka v moderně vybavených učebnách, které svým vybavením simulují nemocniční prostředí.

 

Obory:

 • Střední vzdělání s výučním listem:
  • 53-41-H/01 Ošetřovatel
 • Střední vzdělání s maturitou:
  • 53-41-M/03 Praktická sestra
  • 75-41-M/01 Sociální činnost
  • 78-42-M/04 Zdravotnické lyceum
 • Vyšší odborné vzdělání:
  • 53-41-N/11 Diplomovaná všeobecná sestra
  • 75-32-N/01 Sociální práce

 

Délka studia:

 • 3 roky, 4 roky

 

Kvalita výuky
3
Zázemí a vybavení
2
Vstřícnost školy
2
Stravování
3
Nálada a spolužáci
2
 yasr-loader

3 komentáře u „SZŠ a VOŠ zdravotnická Kladno“

 1. Na schůzce 1. ročníku nám bylo řečeno, že kdyby byl jakýkoliv problém (třeba máme zprávu PPP), ať se nebojíme, že na všem se dá domluvit. Nám zjistili problém až v průběhu studia, zprávu jsme odevzdali. Byla jsem pozvána na schůzku (přesilovka 3:1), kde mi bylo řečeno, že by bylo lepší dát dceru pryč (dle slov pí ředitelky „nemá potřebnou úroveň“). Člověk by řekl, že budou hledat způsoby, jak pomoci, ale tady jde spíše o hledání důvodů, proč ne. Následně se třídní na mě snažila vyvýjet tlak, aby dcera odešla. Později se nějaká uč. prořekla, že o o zprávě PPP ani neví, takže zpráva PPP a doporučení není vždy respektováno (i když třídní samozřejmě tvrdila, že o tom vědí všichni). Učitelka na psychologii na dceru řvala, že nechápe, proč se učí z prezentací (a z čeho se má asi učit, když jako dysgrafik nestíhá?) a slíbila jí, že u maturity to projede. Když projevila dcera zájem vytáhnout si propedeutiku, tak byla učitelka hnusná a řvala na ni před celou třídou. Zlepšit známku jí neumožní – tedy motivace jako blázen. Proč se tedy snažit o dobrou známku, že? Mezi další oblíbené projevy této učitelky patří říkat některým studentům, že jsou blbí a nemají na škole co dělat. A bohužel se nejedná o výjimečné chování. No….jsou i jiné způsoby, jak se zbavit studenta, když nechce odejít dobrovolně, že? Celkem mě to dost zaráží a nepříjemné šokuje, co vše je ve školství možné. Možná by měly ty učitelky brát nějaké léky, pokud mají problémy, nebo změnit prostě povolání, ale profesionální toto není. S absencí je také strašný problém – nesmíte mít přes 100 hodin za pololetí. Bohužel stačí, když máte v zimě třeba virosu, nebo teploty, pak anginu nebo zánět ucha, k tomu musíte občas k očnímu, praktickému apod. nebo nebo s úrazem na chirurgii (plus kontroly) a hned se to nastřádá. V této škole nechápou, že ne každý má doktora 5 minut od školy. A když jste z vedlejšího města a autobusy nejedou každou půl hodinu, tak jste tak trochu v háji a absence naskakuje jedna báseň. Ovšem nikoho to nezajímá. Doporučuji chodit do školy třeba i s teplotou, kašlající, hlavně ať nemáte absenci přes 100 h. Jo a v celé škole je hnusná zima.

  Odpovědět
 2. Tato střední škola patří mezi ty lepší mezi zdravotnickými školami vůbec. Stravování zde je pouze v bufetu s rychlým občerstvením, což se ještě dá pochopit. Kvalita výuky zde záleží na každém profesorovi. Každý si hodinu zřídí sám, ale ohodnotila bych 4mi body. Vybavenost této školy mi přijde dostatečná, ale celkem i zbytečná. Škola pořídila velké plazmové televize, které se moc nevyužijí. Spolužáci jsou zde svým způsobem normální, až na některé jedince. Tato škola dělá pro své studenty dost, ale vedení by se mělo nad sebou zamyslet.

  Odpovědět
 3. Mám 3 mínusy. Pan profesor na literaturu neumí vysvětlit ani naučit. Po celé škole je nehorázná zima a tudíž budu chodit v botách, ať se každý staví třeba na hlavu 🙂

  Odpovědět

Vložit vlastní recenzi školy