Střední umělecká škola Ostrava

školaJméno: Střední umělecká škola, Ostrava, příspěvková organizace

Adresa: Poděbradova 33, 702 00 Ostrava

Typ školy: Veřejná

Web: www.sus-ostrava.cz

 

Střední umělecká škola Ostrava byla založena roku 1990 a byla první státní uměleckoprůmyslovou střední školou v Moravskoslezském kraji. V současné době je škola prestižní střední školou a také uznávaným členem Asociace středních a vyšších odborných škol s výtvarnými a uměleckořemeslnými obory v České republice. Od svého založení škola hledá rovnováhu mezi anonymní řemeslnou dovedností, intelektuální soběstačností a tvůrčí kreativitou. Škola nabízí vysokou úroveň výuky, moderní vyučovací metody s využitím ICT, moderní technické vybavení, práce ve skupinách, individuální přístup k žákům, rozvoj jejich osobnosti a tvůrčího potenciálu. V neposlední řadě škola nabízí také vysoce kvalitní technické zázemí. Pro uchazeče o studium škola pořádá přípravné kurzy k talentové zkoušce. Co se týče poměru dívek a chlapců, dívek je na škole přibližně 83 %.

 

Obory:

 • 82-41-M/05 Grafický design
 • 82-41-M/04 Průmyslový design
 • 82-41-M/02 Užitá fotografie a média
 • 82-41-M/01 Užitá malba
 • 82-41-M/12 Výtvarné zpracování keramiky a porcelánu

 

Délka studia:

 • 4 roky

 

Kvalita výuky
3
Zázemí a vybavení
2
Vstřícnost školy
3
Stravování
1
Nálada a spolužáci
3
 yasr-loader

3 komentáře u „Střední umělecká škola Ostrava“

 1. Tato škola má nejsem krásné prostření uvnitř i vně, ale dočkáte se zde také skvělého přístupu samotných vyučujících. Každý na této škole se vždy snaží co nejlépe pomoci a vždy vyjít vstříc. Studium je časově náročné, je třeba pracovat i ve škole, i doma. Školu bych doporučila všem, pro které je umění víc než jen slovo. Životní styl…Jediným minusem je, že škola nemá vlastní jídelnu. Ovšem není to žádná překážka, lze docházet na obědy do kratochvilky nebo si zaskočit do jedné z místních hospůdek či obchodu.

  Odpovědět
 2. Škola není vhodná pro někoho, kdo se dobře učí a zajímá všeobecný přehled, protože spoustu předmětů se zde neučí. Dost lidem umění umí dost zprotivit, ale občas i naopak a někteří si jej ještě více oblíbí. Hodnotila bych ji průměrně.

  Odpovědět
 3. SUŠ Ostrava..Grafický design(grafika, ilustrace, animace ) Vyučování od 8.00 do 17:10 týdně průběžně cca 39 hodin, z toho tak polovina na oborech.. (kresba, grafika pc, klasická grafika, dílny, individulální úkoly atd.) učení málo a velmi jednoduché.. lehké testy..(záleži na učitelech ale povětšinou jsou to taky umělci takže žáden nátlak nevyvíjejí a spíše se nám snaží přispůsobit..vzhledem k časové vytížeností žáku kteří jsou ve škole do večera nedávájí ani moc úkoly..) ve 4 ročníku už je to naproste leháro..:) ale to všude..:) na obědy se chodí na kratochvilku.. střední škola hned vedle SUŠKY a na tělocvik na druhou b udovu.. cca 15min chůze přes centrum ostravy..:) škola má vlastní knihovnu.. je celkem solidně vybavená.. vyzkoušíte si keramiku,, focení ve fotografických atelierech a vyvolávání fotek,, kresbu aktů, grafika je tam všudepřítomná. Každoročnbě se pořádá umělecky záj
  ezd do zahraničí.. FRANCIE, NĚMECKO, BENELUX, ANGLIE,ITÁLIE ATD. tak na týden.. s profesorem dějiny výtvarné kulturý.. takže Vás veme i na místa ve Francji kam vás obyč průvodce nevezme .. takže ot máte s luxusním vyprávěním člověka který žije pro uměnía miluje ho.. co víc si přárt.,.:)

  Odpovědět

Vložit vlastní recenzi školy