Střední škola Spektrum Mladá Boleslav

Zobrazit recenze  ️🖊️ Napsat vlastní recenzi  🔍 Hledat jinou školu
recenze školy
Škola Spektrum

Jméno: SŠ Spektrum Mladá Boleslav, s.r.o.

Adresa: Steckerova 189/1, Kosmonosy, 293 06

Typ školy: Soukromá

Web: www.skolaspektrum.cz

 

Škola je členem Sdružení soukromých škol Čech, Moravy a Slezka a nabízí denní, dálkovou, distanční i kombinovanou formu studia na 2-4 roky se zakončením maturitní zkouškou. Distanční a kombinovaná forma probíhá formou e-learningu, takže studenti můžou studovat pohodlně z pohodlí domova přes internet.

 

Obory: 

 • 6441L51 – Podnikání
 • 6341M02 – Obchodní akademie
 • 7541L51 – Sociální činnost

 

Délka studia:

 • 2-4 roky – nejrůznější formy studia

 

Školné: 

 • cca 33 600,- Kč pro kombinovanou formu studia

 

Kvalita výuky
17
Zázemí a vybavení
13
Vstřícnost školy
17
Stravování
14
Nálada a spolužáci
15
 yasr-loader

Recenze školy

Přidat recenzi

Vzhledem k GDPR nehodnoťte konkrétní učitele či osoby. E-mailová adresa nebude zveřejněna.
 

 
 

Vložené recenze

21 komentářů u „Střední škola Spektrum Mladá Boleslav“

 1. Škola nic moc, neprofesionální přístup některých pedagogů včetně paní ředitelky, která veřejně označuje studenty za podvodníky. Libují si v ponižování studentů. Komunikace je pro ně obtěžování. Online výuka je povinná. Přezkoušení je za hranou – v jeden den všechny předměty s minimem času. Výsledné hodnocení je pouze z výsledku přezkoušení. Nemáte šanci tady odmaturovat. Jen z vás tahají peníze.

  Odpovědět
 2. Jak už tady někdo píše, vykašlete se na staré recenze, ty vznikly hlavně „díky“ bývalé češtinářce/ruštinářce, která na škole od loňského roku neučí. Ostatní učitelé jsou celkem v pohodě. Jasně, každý má něco, ale určitě tam není nikdo, kdo by vás chtěl schválně topit nebo dokonce nenechat vystudovat.
  Na škole jsem odmaturovala v roce 2023 v oboru Sociální činnost. První rok jsem chodila na online výuku. Druhý rok jsem na online výuce byla..no myslím si, že bych to spočítala na dvou rukách. Přišlo mi, že si z těch hodin stejně do maturity nic moc nezapamatuju. Na maturitu jsem se musela učit až pár týdnů před, abych si to v té hlavě udržela.
  Moc se mi líbil systém Moodle. Je to přehledné, jsou tam úplně všechny potřebné materiály. Opravdu ani k maturitě nepotřebujete žádné jiné materiály, než jsou v Moodlu.
  Super jsou taky online testy. Když si je postahujete, můžete si je dělat pořád dokola a u pololetních a závěrečných zkoušek vás nic nepřekvapí, otázky jsou tam totiž úplně stejné.
  Takže školu hodnotím velice kladně, i když vím, že někteří moji spolužáci nadávali od začátku do konce, ale po pravdě moc nevím, proč. 😀

  Odpovědět
  • Dobrý den, můžu poprosit o více informací, třebas přes nějakou sociální síť? Mnohokrát děkuji 🍀

  • Dobrý den, prosím je možné odmaturovat na této škole i když s angličtinou začínám ? Moc děkuji

  • Dobrý večer, Dominiko.. mohla bych se s Vámi spojit ohledně více informací o škole a studia. Děkuji za pomoc.
   Můj Instagram semi2o17… děkuji 🙏

 3. Na této škole jsem studoval obor Podnikání a nelituji toho. Vzhledem k tomu, že jsem částečně v době studia cestoval mezikontinentálně, tak si tento způsob studia nemohu vynachválit. I v práci jsem mohl poslouchat online hodiny. Nemusel jsem osobně chodit do školy, jen na pololetní zkoušky a maturitní zkoušky. Učitelé byli vstřícní a pomáhali. Jestli nějaký učitel někomu nesedl, to se stane v kterékoliv škole. Mohu doporučit. Hodně jsem se v této škole naučil. 🙂

  Odpovědět
 4. Pro všechny kdo uvažujete o této škole a čtete staré recenze, zapomeňte na ně.. Byl jsem v kontaktu se studenty, kteří vystudovali tuto školu pár let predemnou. Oni vystudovali víceméně v pohodě (škola teprve začínala). Když jsem jim ukázal učivo a požadavky co vše chtějí nyní, tak neviděli ani půlku učiva,které teď je.
  Já jsem tuto školu nakonec dostudoval. Ovšem prohlašují ji za jedno z nejhorších rozhodnutí v životě.
  Myslíte si, že budete mít čas? Hodiny jsou nepovinné, ale bez nich strávíte x hodin navíc, než se to sami doučíte. Já na hodiny většinou chodil, po 6 hodinách 3x týdně, Vás bude čekat přibližně 20 úkolů do jednotlivých předmětů a cca 10 testů měsíčně. Známky, které dostanete Vám pomohou v případě kdyby se Vám nepovedly pololetní zkoušky. Při dobrém průměru máte nárok na další pokus zkoušky. U výsledné vysvědčení se počítá pouze známka, kterou na zkouškách dostanete, a nezáleží na tom, zda máte 10 jedniček za půl roku.
  Ovšem i tak jsem to vzal svědomitě, vše se poctivě učil a připravoval v termínech. I na samotných zkouškách jsem měl 3x vyznamenání (2 leté studium). Poté u maturity nesednete jednomu člověku do oka a zkoušku neuděláte. Nakonec jsem se téměř celý rok připravoval na jednu zkoušku. Nakonec úspěšně dokončil na plný počet bodů.

  Tím chci říct, že není to jen o Vás (samozřejmě i o Vás), ale také o přístupu školy. Jak jsem nastupoval tak mi paní ředitelka řekla, že úspěšnost dokončení studia je přes 90% studentů. Zajímavý fakt je, že že 70 lidí, nás k maturitě došla 9 členná skupinka našeho oboru, ze které jsme to udělali v 6 lidech?

  Ale aby tato recenze nebyla jen negativní, musím podotknout nejzlatějšího člověka na škole paní Ing. Věru Horčičkovou. Ta jediná Vás opravdu naučí, snaží se Vás to naučit, vysvětlí Vám učivo, její lidský přístup a pochopení ocení úplně každý, v případě problémů byla ochotná pomoct i mimo výuku. Tento člověk je pýchou školy a je jí velice škoda na této škole a pod paní ředitelkou paní Varclovou.
  Dále smiřte se s tím, že se budete muset vzdát spousty volného času, který jste využívali pro své přivýdělky, koníčky a psychicky připravte manželku nebo manžela na to, že jste s poloviny nepoužitelní po dobu studia, protože musíte udělat hromadu věcí do školy.

  Všem, kdo tuhle školu přesto zvažují, hodně štěstí. Poznáte, že je tu vypsán jen zlomek zkušenosti z této školy.

  Odpovědět
 5. Škola je dobrá nicméně přístup učitelů strašný, spíš mi příjde zaplaťte peníze a hotovo naprosto neprofesionální přístup.

  Odpovědět
  • Dobrý den,mohu se zeptat jestli studujete na této škole?Já momentální jo ale mám podobný názor jako vy,ne teda na všechny učitele.Děkuji Míša

  • Dobrý den,chci si dodělat maturitu a přemýšlím nad školou Spektrum.Mužete mi poradit ,jestli člověk po 50,má šanci na této škole?

 6. Měla jsem obavy z on-line studia, ale nakonec jsem se rozhodla a nelituji. Protože jsem v té době byla sama s malými dětmi a také cestovala, tato škola byla pro mě skvělá volba. Díky on-line studiu jsem byla flexibilní a mohla jsem chodit do všech vypsaných hodin. Nemusela jsem řešit hlídání, také jsem se připojovala z vlaku nebo letiště, někdy jsem jen poslouchala výuku za jízdy v autě. Přestože jsem měla málo času a omezené možnosti, nějak to šlo. Byla jsem hodně motivovaná nejen sama sebou, ale také úžasnými spolužáky a především naší skvělou třídní učitelkou Ing. Věrou Hořčičkovou. Moc bych jí chtěla takto poděkovat. Je to učitelka jakou by si každý přál, trpělivá, motivující, citlivá a hlavně umí látku dobře vysvětlit. Bohužel, toto nemohu tvrdit o paní učitelce Konířové, kterou jsem měla na ČJ. Není dost trpělivá, často zvyšovala hlas a její hodiny byli spíš stresující. Někteří spolužáci z toho důvodu do hodin ani nechodili a volili samostatnou přípravu nebo si našli doučování. Já jsem vydržela, ale vnímám to jako velké mínus pro tuto školu. Podpora žáků je přece důležitá a to hlavně v on-line studiu. ČJ, RJ a NJ, které paní učitelka vyučuje jsou maturitní předměty. Přestože je co zlepšovat, studium na této škole rozhodně doporučuji.

  Odpovědět
 7. Škola má dobrý systém a zaujala mě, ale mé negativní hodnocení směřuje k paní učitelce Konířové. Konířovou jsem chytla na NJ a ČJ na SŠ Spektrum MB, kvůli ní jsem studium vzdala, to se prostě nedalo. Učitel má být jistě přísný, ale to, co předvádí není kvalitní výuka. Nesrozumitelné a neochotné vysvětlování, pololetní zkoušky z tématiky, která se ještě ani neprobrala a naprosto neadekvátní hodnocení úkolů a testů, prací. Nesnaží se absolutně pomoc a dělá všechno proto, aby nenašla žádné body, prostě jenom s chutí potápí,díky za skvělou motivaci ke studiu, tohle už nikdy

  Odpovědět
 8. Ahoj, teď nastupuji na školu 🙂 mám ztoho trošku vítr😁Da se maturita v pohodě zvládnout, když je učení jen přes internet?

  Odpovědět
  • Dobrý den , pravě uvažuji o nástupu tak se chci zeptat jestli to stojí za to ? Dle recenzi stále pochybuji 😂 předem děkuji za odpověď .

 9. Škola jako jedna z mála dovoluje využívat online kurzy což je super. Přístup k žákům ze strany učitelů je opravdu skvělý a individuální.

  Odpovědět
 10. Škola jako jedna z mála poskytuje možnost středního vzdělávání prostřednictvím online kurzů. Výuka je kvalitní, přístup k žákům hodně individuální.

  Odpovědět
 11. Škola Spektrum je velmi dobrá. Ať jde o učitele, o výuce, o vstřícnosti a spolehlivosti, vše na jedničku. Škola nabízí i dálkové studium.

  Odpovědět