Střední průmyslová škola Zlín

U_libeňského_zámku,_gymnázium
commons.wikimedia.orgCC-BY-SA-3.0 – Dezidor

 

   Jméno: Střední průmyslová škola Zlín

   Adresa: Tř. Tomáše Bati 4187 Zlín 76247

   Typ školy: Veřejná

   Web: www.spszl.cz

 

 

 

Střední průmyslová škola Zlín byla založena v roce 1933 firmou Baťa a s kapacitou 1200 studentů patří k největším u nás. Studium technických oborů zajistí dobré uplatnění a vybaví schopnostmi logicky uvažovat, dojít k podstatě věci, orientovat se v odborných informacích, být pečlivý a důsledný. Počet nezaměstnaných absolventů se pohybuje mezi 1-2%. Výuka je na vysoké úrovni a díky tomu patří SPŠ Zlín mezi školy s nejvyšším počtem úspěšných maturantů v  kraji. K dispozici jsou zařízené odborné učebny, nejmodernější projekční, výpočetní a didaktická a technika, posluchárna, laboratoř fyziky a chemie, přednášková místnost pro 100 posluchačů, informační centrum, sportovní hala, posilovna, atletický stadion a sál pro gymnastiku. Nechybí zájmové kroužky od sportu přes jazyky až po přípravu k přijímacím zkouškám na VŠ.

 

Délka studia: 4 roky – denní

Obory: 26-41-M/01 – Elektrotechnika, 36-47-M/01 – Stavebnictví, 23-41-M/01 – Strojírenství, 78-42-M/01 – Technické lyceum

 

 

Kvalita výuky
2
Zázemí a vybavení
1
Vstřícnost školy
1
Stravování
1
Nálada a spolužáci
1
 yasr-loader

11 komentářů u „Střední průmyslová škola Zlín“

 1. Výuka na urovni, škola prostorná a dobře vybavená, stravování většinou skvělé. Milé kuchařky, kolektiv fajn. Ale nemožnost připojit se na internet, také mi vadí až extrémně přísní učitelé a rychlost výuky.

  Odpovědět
 2. Škola je velmi prostorná, kuchařky milé, uklízečky taky. Učitelé jsou někdy až moc přísní, ale to se dá přehlédnout. 🙂 Prostorná tělocvična, třídy, jen okna nejdou otevřít dokořán.

  Odpovědět
 3. Školu bych ze svého pohledu hodnotil velmi kladně, vstřícný přístup některých učitelů (né všech), ale to už je individuální. Vybavení je na slušné úrovni jak pro stavaře tak elektrikáře i strojaře 🙂

  Odpovědět
 4. Studovala jsem na této školy 4 roky obor – stavebnictví a musím uznat, že v tomto oboru je výuka na velmi vysové úrovni. Skvěle vybavené učebny a spousta kvalitních učitelů mého oboru. V ostatních oborech si nejsem jistá, jak velká je úroveň vzdělání, ale pokud jde o stavebnictví, vřele doporučuji.

  Odpovědět
 5. Tato škola mi mnoho přinesla a jsem rád že jsem na ní studoval.
  Ať se jedná o spolužáky, či učitele, byl jsem spokojen. Učitelé jsou velmi přátelští a vždy se vás snaží naučit co nejvíce. Člověk si zde osvěží vše co jeho obor obnáší nebo může obnášet. Je zde velmi kvalitní bufet i jídelna. Nesmím zapomenout na knihovnu kde se dá zjistit vše co člověk potřebuje. Je zde také spousta PC učeben na výuku jak informatiky, tak i technických oborů jako je stavařina a strojařina a elektro.
  A co se týče holek, jak zde někdo psal, je jich ve škole hodně, takže se toho nebát a jít do toho. 😀
  Takže za mě, velmi doporučuji tuto školu pro přípravu na VŠ, popřípadě na práci v oboru. Učitelé vás na to připraví. 🙂

  Odpovědět
 6. Dobrý den.
  Omlouvám se, že si dovoluji vložit své hodnocení této školy jako RODIČ! Školu jsme vybírali pro naše děcko s tím, že měla velice dobré reference – co se náročnosti i kvality týče a následně i velmi dobrých základů pro studium na VŠ. Nicméně nyní, po několika letech studia našeho děcka ( omlouvám se za určitou anonymitu, nerad bych mu způsobil nějaké potíže ) mám skutečně absolutně jiný náhled. Škola je určitě velice dobrá ve stavebnictví a strojírenství. Ale elektrotechnika či technické lyceum se zaměřením na informatiku velice pokulhávají. Škola nemá fundované odborníky v oblasti informatiky, a toto dohání zbytečnou, dovolím si napsat, doslova buzerací v jiných předmětech = prostě učíme to co “umíme” !
  Osobně bych již nikdy na tuto školu své děcka nadával a ani to nedoporučuji.

  Odpovědět
 7. Vynikající přístup učitelů, vynikající studijní podmínky. Dále vybavení jednotlivých učeben je také na velmi vysoké úrovni. K dispozici je navíc i moderní knihovna, která umožňuje studentům přístup k internetu. Vedení školy se o žáky vždy zajímá a případné problémy řeší s rozumem.

  Odpovědět
 8. Výuka je na vysoké úrovni. K dispozici jsou zařízené odborné učebny, projekční a výpočetní technika, laboratoř fyziky a chemie, přednášková místnost na A102, sportovní hala, posilovna, atletický stadion a sál pro gymnastiku. Škola je pro nastupující studenty něco jako bludiště a proto je vybavena tabulemi s učebnami které se na dané chodbě nachází.

  Odpovědět
 9. Škola je suprově vybavená skoro všude je projektor, má hodně našlapané počítače, které sou zhruba v 17-ti učebnách. Je zde 3d tiskárna, 3d skener několik cnc a pak obrovská dílna pro strojaře. Tělocvična je zde obří a dá se chodit každý den do posilky. Zápory mě asi žádné nenapadají.

  Odpovědět
 10. Na této škole studuji a musím říct, že jsem naprosto spokojený. 🙂
  Co se týče od výběru oborů po čistotu vidliček ve školní jídelně – ale vážně; vybavení školy splňuje dnešní technologickou úroveň (IT zaměření vlastní nové počítače, strojírenství kvalitní CNC stroje, elektrotechnici vlastní dílny a laboratoře apod.), učitelé jsou vstřícní a nápomocní jak v individuálním přístupu tak i k celému kolektivu. Vždy zde panuje příjemná atmosféra a já bych tuto školu doporučil každému, kdo by chtěl uplatnit své technické chutě. 🙂

  Odpovědět

Vložit vlastní recenzi školy