Střední průmyslová škola strojní a stavební Tábor – SPŠ Tábor

U_libeňského_zámku,_gymnázium
commons.wikimedia.org – Public domain – Rudolf Kukačka

   Jméno: SPŠ strojní a stavební Tábor

   Adresa: Komenského 1670 Tábor 390 41

   Typ školy: Veřejná

   Web: www.sps-tabor.cz

 

 

SPŠ Tábor s bohatou historií a řadou úspěšných absolventů nabízí velice pestrou paletu studijních oborů. Maturitní na 4 roky (denní), vzdělání s výučním listem na 3 roky (denní) a nástavbové maturitní studium na 2 roky (denní) nebo na 3 roky (dálkové). Škola má k dispozici rozsáhlý areál s dílnami pro výuku příslušných oborů, ale nechybí ani tělocvična, domov mládeže, podkrovní ateliér nebo posilovna. Ubytováváni jsou studenti ze všech středních škol, VOŠ, VŠ v Táboře a okolí. Vybavení laboratoří, PC učeben i dalších vyučovacích prostor je nadstandardní. Obědy je možné objednávat den předem prostřednictvím internetu, telefonicky či ve stravovně a to ve třech variantách, z nichž jedna je zeleninová.

 

Délka studia: 2 roky, 3 roky, 4 roky – denní, dálkové

 

Obory:  Maturitní obory: 78-42-M/01 – Technické lyceum, 23-41-M/01 – Strojírenství, 36-47-M/01 – Stavebnictví

Učební obory: 36-67-H/01 – Zedník; 36-64-H/01 – Tesař; 33-56-H/01 – Truhlář; 23-55-H/01 – Klempíř; 39-41-H/01 – Malíř a lakýrník; 23-51-H/01 – Strojní mechanik

Nástavbové maturitní studium: 33-42-L/51 – Nábytkářská a dřevařská výroba ; 23-43-L/506 – Provozní technika

 

 

Kvalita výuky
1
Zázemí a vybavení
1
Vstřícnost školy
1
Stravování
1
Nálada a spolužáci
1
 yasr-loader

6 komentářů u „Střední průmyslová škola strojní a stavební Tábor – SPŠ Tábor“

 1. Dle mého názoru se jedná o kvalitní a perspektivní školu, která vás dokáže připravit na další studium, avšak myslím si, že pomalu ale jistě ztrácí svoji prestiž. Škola se za poslední 4 roky hodně změnila, hlavně co se týče učitelského sboru a přístupu ke studentům. Už to není to co to bývalo. Mění se učitelé, ale žádný postup vpřed nevidím. Škola zamrzla na jednom bodě.

  Odpovědět
 2. Na škole jsem taktéž již čtvrtým rokem na oboru strojírenství, avšak pro mě již poslední dobou převyšují spíše zápory nežli klady této školy. Učitelský sbor se mění jako na kolotoči, přístup většiny učitelů je strašný.Nehledě na to, že absolutně všechny věci, které se na škole dějí, se dějí pouze proto, aby se vylepšila image školy, aby bylo na pohled všechno skvělé,i když to tak ve skutečnosti vůbec není.

  Odpovědět
 3. Studuji čtvrtým rokem na oboru pozemní stavitelství. Podle meho nazoru učitelé přistupují k žákům dobře, i když nějáké vyjímky by se našly, ale většina se snaží studenty připravit na maturitu velmi dobře. Škola má i velmi dobré sportovní zázemí a dobré vybavení učeben.

  Odpovědět
 4. Studuji čtvrtým rokem obor strojírenství. Dle mého názoru je přístup učitelů k žákům velice zaujatý. Prostředí školy je na 1*. Jen přístup některých učitelů k žákům je hrozný, a některé hodiny doslova zabíjejí čas před očima. Od nového roku je přístupné i studium VŠ.

  Odpovědět
 5. Studuji na této škole již čtvrtým rokem obor Technické lyceum. Školu hodnotím velice dobře. Technické zázemí , ale i učitelský dozor lze jen pochválit. Snaha vedení školy neustále zlepšovat prostředí a výuku je také výborné. Navíc zde máte otevřené dveře jak v osobním , tak sportovním rozvoji. Tato výhoda je pro mne jedním z nejvýraznějších kladů této školy. 🙂

  Odpovědět
 6. Na této škole studuji už čtvrtým rokem obor strojírenství. Přístup učitelů k žákům je velice dobrý, vycházejí vstříc a s hodně nám pomáhají. Podle mě je to jedna z nejlépe vybavených technických středních škol. Od října bude ve škole otevřeno i bakalářské studium pro strojírenství.

  Odpovědět

Vložit vlastní recenzi školy