Střední průmyslová škola stavební Brno

U_libeňského_zámku,_gymnázium
commons.wikimedia.orgCC-BY-SA-3.0 – Palickap

   Jméno: Střední průmyslová škola stavební Brno

   Adresa: Kudelova 8 Brno 662 51

   Typ školy: Veřejná

   Web: www.spsstavbrno.cz

 

 

 

Střední průmyslová škola stavební Brno byla založená už v roce 1885, se svou mnohaletou tradicí patří mezi největší a nejznámější střední odborné školy v České republice. Absolventi jsou vynikajícími odborníky ve stavitelství, v architektuře, v geodézii, ale i středoškolském a vysokoškolském učitelství. Převážně se zde vyučuje obor Stavebnictví, jedna třída je pak otevírána oboru Geodézie a katastr nemovitostí. Studium je zakončované maturitní zkouškou. Na škole se vyučuje anglický a německý jazyk, využívá se nejmodernější výpočetní techniky. Sportovní areál školy a internet mohou žáci využívat i po vyučování. Školní jídelnu najdeme v budově, domov mládeže však chybí, využívá se tak kapacit ostatních brněnských škol.

 

 

Délka studia: 4 roky – denní

Obory: 36-47-M/01 – Stavebnictví36-46-M/01 – Geodézie a katastr nemovitostí

 

 

Kvalita výuky
3
Zázemí a vybavení
3
Vstřícnost školy
3
Stravování
3
Nálada a spolužáci
3
 yasr-loader

6 komentářů u „Střední průmyslová škola stavební Brno“

 1. Kvalita výuky záleží na tom, které učitele student dostane – jsou zde kvalitní, ale i méně kvalitní a bohužel i nekvalitní pedagogové. Zázemí spíše slabší, vybavení budouvy by zasloužilo obnovit a vzhledem k tomu, že je třeba tisknout výkresy a plotr je často mimo provoz, myslím, že to hovoří za vše. Vstřícnost školy podprůměrná. Z pohledu matky dítěte, která tuto školu navštěvuje musím říct, že za toto zaslouží škola velké mínus. Komunikace s některými pedagogy je velice špatná. Sand dojde ke zlepšení po zavedení elektronických žákovských knížek. Stravování – podle ohlasů na třídních schůzkách, kdy si stěžovali téměř všichni rodiče soudím, že jídlo asi moc dobré nebude, ale prý se zlepšili (tvrdí syn). Náladu a spolužáky si netroufám hodnotit, ale ty synovy spolužáky které jsem měla čest poznat hodnotím kladně. Pokud by se syn rozhodoval znovu, asi bych preferovala jinou školu, ale moje nespokojenost vychází možná jen ze setkání s těmi méně kvalitními pedagogy. Naštěstí jsem se setkala i s některými opravdu kvalitními a ti mé rozčarování z této školy trochu mírní. Bohužel jich bylo málo.

  Odpovědět
 2. Na první pohled bych do této školy osobně nešel, ale po kladných hodnoceních od přátel, jsem to risknul a ejhle.. Super přístup kantoru a lidí v celé škole..

  Odpovědět
 3. Vcelku pěkné zázemí, hlavně co se týče multimediálních učeben, je zde mnoho, mnoho a mnoho kreslení, ale dá se to zvládnout, dokonce i když se celý rok nic nedělání a potom dohání všechno v poslední týdnu 😀 . Co se náročnosti týče záleží hodně na učitelích. Škola je dokonce i blízko nádraží takže se tam dostat z nádraží do 10 minut neni problém.

  Odpovědět
 4. Na škole je dost rýsování a odborných předmětů do ,kterých je nutno odevzdávat výkresy. V prvním a druhém ročníků je to deskriptivní geometrie a odborné kreslení. V třetím a čtvrtém ročníku se odevzdávají projekty domů. Škola je časově náročná na projekty a jiné práce. A jinak je velmi důležité co dostanete za učitele. A to rozhoduje o náročnosti školy. Jinak tuto školu doporučuji.

  Odpovědět
 5. Škola je fajn, budova školy sice moc neláká ke studiu, ale vyučováni je příjemné a naučí vás tam dostatečně do života. Co se odborných stavebních škol týče řekl bych že je v Brně nejlepší. A možná nejen v Brně. Je vybavena asi 6ti počítačovými učebnami a dvěma plotrovnami a rýsovnami. Má i vlastní laboratoř. Studium je příjemné.

  Odpovědět

Vložit vlastní recenzi školy