Střední průmyslová škola Na Třebešíně

U_libeňského_zámku,_gymnázium
commons.wikimedia.orgCC-BY-SA-3.0 – ŠJů

   Jméno: Střední průmyslová škola Na Třebešíně

   Adresa: Na Třebešíně 2299 Praha 10 108 00

   Typ školy: Veřejná

   Web: www.trebesin.cz

 

 

Střední průmyslová škola Třebešín kombinuje hezké a klidné prostřední Malešického parku s výborným spojením ze stanice metra Želivského. K dispozici jsou kromě standardního vybavení jako laboratoře nebo dílny, také bazén nebo domov mládeže. Vyučuje se zde široká a nadprůměrná paleta informaticky zamřených předmětů, nechybí dokonce ani technické kreslení nebo programování CNC strojů. Škola je držitelem řady certifikátů a statutů, například: International Education Society LTD, Haas Technical Education Center, Microsoft IT ACADEMY a MSDN Academic Alliance Program, Autodesk ACADEMIA. Studenty může také zaujmout pořádíná sportovních kurzů v Chorvatsku, lyžařské kurzy v Alpách nebo výjezdní exkurze do průmyslových provozů v celé ČR.

 

Délka studia: 4 roky – denní

Obory:  18-20-M/01 – Informační technologie, 23-41-M/01 – Strojírenství78-42-M/01 Technické lyceum

 

 

Kvalita výuky
17
Zázemí a vybavení
17
Vstřícnost školy
16
Stravování
12
Nálada a spolužáci
16
 yasr-loader

5 komentářů u „Střední průmyslová škola Na Třebešíně“

 1. Obor: Informační Technologie

  Pokud chcete jít po střední i na vysokou školu tak na Třebešín nechoďte a jděte na gympl. 🙂
  Výuka na škole je na nízké úrovni, speciálně v důležitých předmětech jako je matematika, čeština a fyzika. Proti učitelům nic nemám, kromě výjimek jsou všichni velmi vstřícní a milý, ovšem ze školy jsem vyšel velmi pod připravený na další studium.

  Ovšem pokud neplánujete na vysokou školu, tak se tu naučíte práci ve spoustě programů, fungování počítačů a systémů, programování atd. a můžete hledat po škole práci v oboru.

  Odpovědět
 2. Technická škola s velmi dobrou kvalifikací a následné pokračování studentu na vysokých školách. Škola je výborně vybavená po technické stránce oboru informační technologie ale i pro obor strojírenské. Je zde na výběr ze tří zaměření jako IT , strojař a technické lyceum. Všechny musí být dokončeny maturitní zkouškou. IT zamění je zde velice oblíbené a má široké uplatnění jak v dalším studiu tak v práci.

  Odpovědět
 3. Strojní průmyslovka s vysokou kvalifikací a výslednou uplatnitelností žáků. Škola nabízí veliké zázemí výpočetní techniky, 3D tisku, CNC strojů, dílen a dalšího moderního vybavení. Pro výběr jsou zde tři zaměření – strojař, IT, technické liceum. Všechny tyto obory jsou zakončeny státní maturitní zkouškou. Zaměření strojař má velice široké spektrum využití jak v praxi, tak i na vysokých školách a díky přípravě školy absolventi jsou velice žádaný díky vysoké znalosti strojů, konstrukci, ale i návrhů a 3D modelů v profesionálních programech.

  Odpovědět
 4. Tak jako na každé škole jsou zde klady a zápory. Velkou výhodou této školy je její rozloha. Díky obrovské budově zde máme bazén, kinosál, multimediální učebny, několik učeben s výpočetní technikou a velké dílny. Hlavní náplní studia je teoretická část, provázaná s praktickou částí – strojnické projekty, manuálně zručné práce a výrobky. Tato škola využívá blízkou spolupráci s firmami, které připravují žáky na práci v oboru (CNC stroje, 3D tiskárny, přednášky). Studium na této škole mi velice vyhovuje, hlavně díky aplikování teoretické části do praktické, např. maturitní projekt, soutěže v modelování atd.

  Odpovědět

Vložit vlastní recenzi školy