Střední průmyslová škola na Proseku

U_libeňského_zámku,_gymnázium
commons.wikimedia.orgCC-BY-SA-3.0 – ŠJů

 

   Jméno:Střední průmyslová škola na Proseku

   Adresa: Novoborská 2 Praha 9 190 00

   Typ školy: Veřejná

   Web: www.sps-prosek.cz

 

 

Střední průmyslová škola na Proseku se pyšní vysokým uplatněním absolventů a až 88% mírou přijetí studentů na ČZU. Škola nabízí řadu výhod – například elektronický přístup k rozvrhům, omluvence, studijním materiálům a podobně. Dalšími plusy jsou vlastní stravovací a ubytovací zařízení nebo dobrá dopravní dostupnost. Škola pořádá řadu sportovních kurzů a odborných seminářů. Má celou mnoho partnerů v tuzemsku i zahraničí a mezi podporované mimoškolní činnosti patří třeba úspěšný školní časopis Průmyslovák.

 

Délka studia: 2 roky, 4 roky – denní (nástavbové studium, maturita)

Obory:  Strojírenství, Mechanik elektrotechnik, Elektrotechnika, Telekomunikace, Dopravní prostředky, Informační technologie, Podnikání (nástavbové)

 

 

Kvalita výuky
5
Zázemí a vybavení
5
Vstřícnost školy
5
Stravování
5
Nálada a spolužáci
5
 yasr-loader

4 komentáře u „Střední průmyslová škola na Proseku“

 1. Kvalita výuky na této škole je různá, odvíjí se to od toho, kdo vás daný předmět učí. 3/5

  Zázemí a vybavení ve škole bude ve šk. roce 2016/17 dobré, ale ještě tento rok hodnocení snižuje skutečnost, že škola má dvě budovy-jednu na Novoborské a druhou v areálu Letov v Letňanech, což je průmyslový areál a
  zde to vybavení a hlavně zázemí moc dobré není. 4/5

  Vstřícnost školy dosti pokulhává, týká se to hlavně studentů z právě zmiňovaného Letova, kdy na naše stížnosti brali na žákovské radě menší zřetel a různé problémy byly vyřešeny často až po několika měsících. 3/5

  Stravování je zde další diskutabilní téma, polévky mi chutnají skoro všechny, avšak s druhými jídly je to horší a kvalitní maso se zde objeví jen zřídkakdy. Hodnocení místního stravování zvyšují „prodavačky“ ve Scolarestu, které za kvalitu jídla nemohou a jsou vždy ochotné, příjemné a vyhoví vám ve vašich požadavcích. 3/5

  Ve třídě je nás 11 (právě maturujeme) takže v takto malém kolektivu je nálada povětšinou dobrá, od spolužáků z početnějších tříd jsem však občas slyšel o různých problémech, dohadách apod. Když k tomu přičtu to, že na celé škole jsou asi 4 dívky a v mé třídě žádná, dá mi to hodnocení 3/5.

  Odpovědět
 2. Dobrý den,
  střední průmyslová škola na proseku má sice své mouchy jako každá, ale co se týká ochoty učitelského sboru je nedocenitelná. Další obrovský plus dostává za své vybavení. žáci mohou volně využívát 3D tiskárny, CNC stroje a mnohé další. SPS má také vlastní jídelnu kde za 35Kč se najíte, ale jsou tam fronty kvůli tomu že tam chodí jíst základní škola.

  Odpovědět
 3. Dobrý den,

  tuto školu navštěvuje můj bratr a nemůže si jí vynachválit, kvalitní učebny, vybavení, profesoři – může jen vřele doporučit! I když je fakt, že ten Eurest není zrovna nejlepší volba pro stravování 🙂

  Odpovědět
 4. Tato střední škola je na první pohled opravdu krásná.. (zrekonstruovaná, nachází se v poměrně pěkné oblasti pražského Proseka, pro studenty je výhodou, že je přibližně 10 min od stanice metra (Prosek)a přibližně 5min od autobusové zastávky (Nový Prosek).
  Zrovna v této oblasti je mnoho obchodních center viz Letňany, což je pro studenty další velké plus.
  Po technické stránce je škola vybavena velmi dobře, je zde mnoho počítačových učeben vybavenými opravdu kvalitními počítači, velmi potěšeni budou zastánci firmy Apple, protože i těch je tu opravdu dost. Takže nějaké staré počítače už tu k vidění nejsou. Což je opravdu super!
  Dále je tu mnoho dílen z kterých jsem si jako strojař skoro vůbec neužil, což je mi opravdu líto a v tom bych této škole dal první mínus.
  Obor strojírenství je učen spíš teoreticky než prakticky, na soustruhu jsem se učil v dílně jen v prváku a tím to skončilo. Od té doby jsem se do dílen nedostal.
  Proto bych opravdu doporučoval těm. kteří o této škole přemýšlí a chtějí jít na obor strojírenství a očekáváte především praktické učení. Na tuto školu rozhodně nechoďte.
  Jinak výuka z mého pohledu probíhá skvěle, všichni učitelé jsou laskavý a ochotní, teoreticky je látka brána vcelku důkladně a není nějak velký problém jí porozumět.
  Většina učitelů hlásí testy dopředu, takže není problém se na danou látku připravit.
  Jen vedení školy občas zaostává ( např, v přípravě rozvrhů ) ale to je pomíjivé.
  Takže v tomto jsem spokojen,
  Poslední mínus bych dal za stravování, nejde o to, že by jídla byla ošklivá a nedala se jíst, nebo byla drahá.
  Už z důvodu toho, že je tu společnost Eurest ,každý den je na výběr ze 4 jídel, cena je přibližně 35kč za jedno jídlo i s polévkou.
  Problémem je spíše to, že za naší školou se nacházejí ještě 2 další školy (gympl a základní) obě chodí na obědy k nám, takže jídelna je stále narvaná stovkou uřvaných dětí.
  Díky tomu se tvoří velké fronty a občas se stává, že než se člověk dostane na řadu už jsou k výběru jídla 3.To je trošku nedomyšlené 🙂
  Takže to bylo pár informací jak kladných, tak záporných o Střední průmyslové škole na Proseku.

  Odpovědět

Vložit vlastní recenzi školy