Střední průmyslová škola elektrotechnická Ječná

recenze-skoly

   Jméno: SPŠE Ječná

   Adresa: Ječná 30, Praha 2, 120 00

   Typ školy: Veřejná

   Web: http://www.spsejecna.cz/

 


V živějším centru Prahy se nachází krásná starší budova, uvnitř které je moderní Střední průmyslová škola. Pro uchazeče o studium na SPŠE Ječná jsou k dispozici neplacené kurzy matematiky a češtiny. V rámci programů Erasmus+ a eTwining škola spolupracuje s řadou zahraničních škol. V budově je pro žáky k dispozici jídelna i bufet. Studentům 3. a 4. ročníku škola poskytuje kurz k přípravě na mezinárodní certifikaci FCE a pro studenty Elektrotechniky také Mezinárodní certifikace v IT. Škola spolupracuje s řadou fakult VŠ, především ČVUT, ale i UK a VŠE.

 

Obory:

 • 18-20-M/01 Informační technologie (Vzdělávací program C – Programování a aplikace počítačů)
 • 26-41-M/01 Elektrotechnika (Vzdělávací program A – Aplikace Počítačů v automatizaci a robotice; Vzdělávací program E – Elektronické počítačové systémy)

 

Délka studia: 4 roky – denní

 

VN:F [1.9.22_1171]
Kvalita výuky
Zázemí a vybavení
Vstřícnost školy
Stravování
Nálada a spolužáci

3 komentáře u „Střední průmyslová škola elektrotechnická Ječná“

 1. Škola staví především na slaboproudé technice, což jnení české republice příliš rozšířené. Novější obory, které jsou v současné době v nabídce studijních programů z tohoto základu rozvíjejí. Znamená to, že se snaží žáky naučit nejprve porozumět elektrotechnickým základům techniky a teprve poté je naučit s technikou zacházet – používat moderní řídící systémy.
  Studijní obory:
  Informační technologie
  Elektronické počítačové systémy
  Aplikace počítačů v automatizaci a robotice
  Digitální telekomunikační a informační systémy

  VA:F [1.9.22_1171]
  Přínosnost recenze: 0
  Odpovědět
 2. Vybavení školy je průměrné. Obor IT nedoporučuji pokud nemáte při vstupu na školu už nějaké základy. Prostory školy nepatří mezi nejlepší.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Přínosnost recenze: 0
  Odpovědět
 3. Na školu už docházím čtvrtým rokem. Je těžší, ale spravedlivá. Kantoři jsou až na výjimky starších ročkníků, což je sice občas problém kvůli velkému věkovému rozdílu, na druhou stranu mají zase mnoho zkušeností v oboru a často i v praxi mimo katedru. Škola je ve staré ale zachovalé budově, ve středu prahy s výbornou dopravní dostupností. Studium zde bych ale doporučil pouze studentům, kteří mají povědomí, co studium elektrotechniky nebo informatiky zahrnuje.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Přínosnost recenze: 0
  Odpovědět

Vložit vlastní recenzi školy