Střední průmyslová škola Edvarda Beneše a Obchodní akademie Břeclav

Zobrazit recenze  ️🖊️ Napsat vlastní recenzi  🔍 Hledat jinou školu
Břeclav
commons.wikimedia.orgCC-BY-SA-3.0 – Fredericus

 

   Jméno: SPŠ Edvarda Beneše a OA Břeclav

   Adresa: nábř. Komenského 1 Břeclav, 690 25

   Typ školy: Veřejná

   Web: www.spsbv.cz

 

 

 

Střední průmyslová škola Edvarda Beneše a obchodní akademie Břeclav je souhrnný název pro Střední odborné učiliště dopravní ve Vaticích, Střední průmyslovou školu Edvarda Beneše v Břeclavy a později se připojila i Obchodní akademie z Břeclavy. Během studia vás čeká milé zpestření logistickými exkurzemi do různých firem. Nově také vydává časopis Altamira, takže ti z vás, kteří jsou zdatní ve psaní, se tak mohou zapojit. Výuka probíhá v moderním duchu za pomocí dotykových tabulí. Studenti se na této škole, jako jedné z mála, naučí programovat aplikace, což se jim může hodit pro pozdější studium na VŠ.

 

Délka studia: 2/3/4 roky – denní;  3/5 let- dálkové

 

Obory:

Denní: 2641M01 – Elektrotechnika; 3741M01 – Provoz a ekonomika dopravy; 2341M01 – Strojírenství; 2641L01 – Mechanik elektrotechnik; 2652H01 – Elektromechanik pro zařízení a přístroje; 2651H02 – Elektrikář – silnoproud; 2351H01 – Strojní mechanik; 2356H01 – Obráběč kovů; 6951H01 – Kadeřník; 2355H01 – Klempiř; 6441L51 – Podnikání; 6341M02 – Obchodní akademie

 

Dálkové: 3741M01 – Provoz a ekonomika dopravy; 6441L51 – Podnikání

 

 

Kvalita výuky
3
Zázemí a vybavení
3
Vstřícnost školy
3
Stravování
3
Nálada a spolužáci
3
 yasr-loader

Recenze školy

Přidat recenzi

Vzhledem k GDPR nehodnoťte konkrétní učitele či osoby. E-mailová adresa nebude zveřejněna.
 

 
 

Vložené recenze

9 komentářů u „Střední průmyslová škola Edvarda Beneše a Obchodní akademie Břeclav“

 1. Začal bych tím, že kdybych věděl, jak to probíhá a vypadá na OABV, dal bych si v 9. třídě při výběru střední opravdu pozor. KATASTROFA !!! Byla to životní chyba!

  Vybavení tříd: 2/10 (můžeme být rádi, že máme vůbec kde sedět. Lavice a židle jsou minimálně 30 let staré, nemají ani přihrádky pod lavicí na učebnice, konkrétně naše třída). Počítače jsou neskutečně zasekané, klávesnice a myši jsou tak špinavé, že se to odráží na práci v hodinách). Kdybych řekl, že tu není Wi-Fi, tak bych kecal. Je tady, ale správná otázka je, jestli je volně přístupná studentům. Ne, to rozhodně není. Kdo nemá mobilní data, je na tom dost špatně, protože jsou opravdu nezbytná už jen kvůli vyhledáváním různých informací do předmětů. Na počítačích žádná sláva, můžete otevřít pouze 0,5/10 stránek. Zbytek ZAHESLOVANÉ!!!

  Dále co se týká předmětů. Kvalita výuky je jak v čem příznivá, dal bych tedy bodů 5/10. Ovšem pro letošní školní rok bych dal -10/10, protože momentálně tu probíhá rekonstrukce, která trvá asi od listopadu 2018 a má trvat celý rok, tj. do listopadu následujícího roku, ano, noví prváci, kteří jsem přijdou, budou velice překvapeni. Nesmírně se ta rekonstrukce odráží na kvalitě výuky, např. píšeme testy, zatímco nám do toho vrtají z vedlejší místnosti a učitelé nás nemohou vzít do jiné třídy, protože celé patro, kde bylo 5 kmenových tříd se přestavuje, takže všechny třídy jsou plné. Máme hodiny i ve třídách, které už jsou desítky let zamknuté.

  Dále k počtu hodin, vůbec není pravda, že na stránkách se vám ukazuje počet hodin př. 30 za týden, když jich ve skutečnosti máte 35. Ovšem velice důležité je, že tu učí učitelé, kteří jsou už 10 let v důchodu (to nic proti věku nemám), jde o to, že škola jde od 10 k 5 velice rychle a jistě a žádní mladí učitelé nepřicházejí. Není tu učitel pod 35 let, a určitě důležité je, že nás učí i učitelé BEZ APROBACE na daný předmět a že to je tedy znát. Dále k suplovaným hodinám. Je jich tu tak průměrně.

  Za rok vám odpadnou max. 3 hodiny, takže se není na co těšit, a když náhodou odpadne, tak na 70 % musí být hodina odučena jiný den klidně i osmou nebo devátou hodinu. TOTÁLNÍ KRAVINA, neznám školu, kde by to tak bylo. Od přátel z jiných škol slyším, že jim odpadnou až 3 hodiny za týden.

  Za mě školu NEDOPORUČUJI !!! Před 10 lety by to možná bylo jiné, ale dnes určitě ne, následujícím prvákům přeji při výběru střední školy hodně štěstí a radím Vám, snažte se, učte se, abyste se mohli dostat na lepší školu, a OA v Břeclavi se vyhněte velkým obloukem, tak abyste později nelitovali.

  Odpovědět
 2. S touto školou to jde od desíti k pěti, naprosto nesmyslná polední přestávka, kde kvůli pěti minutám musí polovina školy čekat na vlak hodinu, vedení nepříjemné, bufet zrušili, knihovna s tiskárnou je otevřena až po konci výuky, takže naprosto zbytečně, dokonce ani okna se nesmějí otevírat… Zkrátka není moc co doporučit.

  Odpovědět
 3. škola je super,určitě bych neměnil za žádnou soukromou , učitelé jsou vstřícní a kamarádští, škola je dobře přístupná veřejnou dopravou i autem. Je dobře technicky vybavena a za mě dávám plnej počet bodů , je to dobrá škola 🙂

  Odpovědět
 4. Výhodou Obchodní akademie (dále jen OA) je dobré zázemí školy, její vybavenost (spousta PC učeben, školních akcí, materiálů a kroužků). Učitelé jsou vstřícní a mají pochopení.
  Jako nevýhodu bych zdůraznil, že je to malé místo a šíří se tam rychle informace. Někdy i takové, které nechcete. Suma sumárum je to vynikající škola, která má poměrně vysokou úroveň, když to zhodnotím s ostatními školami z okolí.

  Odpovědět
 5. Je to super škola kterou můžu doporučit její plusy jsou výborní učitele a dobrá nálada při výuce její mínusy jsou špatné vybavení školy.

  Odpovědět
 6. Je to výborná škola její plusy jsou výborní učitelé výborná nálada při výuce její mínusy jsou asi vybavení ale i tak bych jí všem v okolí Břeclavi doporučil.

  Odpovědět
 7. Je to takový zlatý střed. Nemůžu si stěžovat, ale zase ne nějak moc chválit. Nelíbí se mi vedení školy od čehož se odvíjí celé fungování. Jinak máme perfektní kolektiv a se všema se dá vycházet…

  Odpovědět
 8. Záleží na tom jaký obor zde bude člověk studovat, technické obory mají velkou podporu jak finanční tak i od učitelů, horší je to s ostatní obory.

  Odpovědět