Střední odborná škola pedagogická a Gymnázium Praha 6

 

   Jméno: SOŠ pedagogická a Gymnázium

   Adresa: Evropská 33, Praha 6

   Typ školy: Veřejná

   Web: www.pedevropska.cz/ss

 

 

Střední odborná škola pedagogická a gymnázium se nachází ve velké pětipatrové budově v blízkosti metra Dejvická. Jako student této školy se můžete hlásit na tyto nepovinné předměty – pěvecký sbor, komorní orchestr, fotografie a grafika. Nejen díky tomu se škola účastní soustředění, různých projektů, výstav aj. Úspěšným absolventem je například Oldřich Vízner. Škola umožňuje také prostory ke studování. Od roku 2004 si škola vydává vlastní časopis Větrák. Lze studovat i dálkově (5leté studium), a to obor Předškolní a mimoškolní pedagogika.

 

Délka studia: 4 roky, 6 let – denní, kombinované, dálkové

Obory:  79-41-K/41,  – Gymnázium,  75-31-M/01 – Předškolní a mimoškolní pedagogika, 78-42-M/03 – Pedagogické lyceum

 

VN:F [1.9.22_1171]
Kvalita výuky
Zázemí a vybavení
Vstřícnost školy
Stravování
Nálada a spolužáci

Vložit vlastní recenzi školy

Počet recenzí: 6 - “Střední odborná škola pedagogická a Gymnázium Praha 6

 1. Recenze od: Lála

  Studuji dálkově předškolní a mimoškolní pedagogiku na této škole. Letos maturuji, takže jsem si za těch 5 let udělala jistý obrázek o kvalitě výuky. Učitelé jsou fajn. Většinou nic moc nehrotí, ačkoliv se najde učitelka, která nechá ve čtvrtém ročníku propadnout skoro padesátiletou studentku, učitelku MŠ s letitou praxí jen proto, že se jí při zkoušce nevybaví dost německých slovíček. jedná se ovšem o jev zcela výjimečný. S učiteli se dá na všem domluvit. Tedy pokud nekašlete na výuku a občas se tam ukážete. Co mě mrzí je fakt, že jsem se za 5 let nenaučila absolutně nic, co bych mohla využít v MŠ při výtvarné práci. Dějiny jsou super věc, ale tříleťákům je putna, kdo byl pan Mucha. Takže na praxi pak vaříte z vody. Pokud bych měla hodnotit i stravování, tak v kantýně jsou ceny jak na benzínce, což vůbec neodpovídá kvalitě. Spolužáci: Jelikož jsme třída dospělých lidí, je to super.
  Hodně se nasmějeme na chodbách, kde chodí denní studentky ve svých étericky praštěných kreacích.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Přínosnost recenze: +4
 2. Recenze od: Pedevropska

  Škola má samozřejmě jako každá své plusy a mínusy. Škola s kvalitní výukou, co se týče učitelů, tak většina z nich je super a snaží se vám pomáhat. Prostředí školy postarší, ale to nic nemění na kvalitě výuky. Objektivní přístup a serióznost všech předmětů (včetně tělocviku).

  VA:F [1.9.22_1171]
  Přínosnost recenze: +1
 3. Recenze od: Lena

  Tuto školu jsem si vybrala, jelikož jsem po základní škole nevěděla jaké zaměření bych si zvolila dál (asi jako většina lidí v 15 letech :)) Takže volba byla jasná, bude to asi nejspíš gymnázium, i když na tam se mi moc nechtělo. Na téhle škole mne však příjemně překvapilo, že mají gymnázium s hudebním a výtvarným zaměřením, což mi otevřelo mnohem více cest než veškerá jiná gymnázia. Profesoři jsem tady vstřícní a dobře si se studenty rozumí, takže rozhodně doporučuji.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Přínosnost recenze: +1
 4. Recenze od: Lenule.d92

  Na střední škole pedagogické máte v rámci studia, praxe ve školských zařízení (školka, družina, volnočasová centra), a také každý rok kurz ( plavecký rukz,lyžařský kurz, cyklistický/turistický kurz). Gymnázium je zaměřené na výtvarnou výchovu a hudební výchovu. Ve škole jsou i zájmové mimoškolní aktivity např.: fotografování, grafika, hraní v orchestru, pěvecký sbor (který je velmi uspěšný jak u nás, tak i mimo ČR). Žádná škola není dokonalá, ale když na to koukám zpětně…se správným jednáním lze na škole vše. Učitelé jsou hodní a snaží se vám ve všem pomoci 🙂 ….

  VA:F [1.9.22_1171]
  Přínosnost recenze: +2
 5. Recenze od: Rina7954

  Na této škole studuji dálkově a mohu jen a jen doporučit. Učitelé jsou mílí a vstřícní.
  Pokud nastane problém a někdo ze studujících nemá možnost dojíždět, je možné žádat o individuální plán. Ve škole je kantýna, kde můžete posedět či poobědvat. Jsem opravdu velmi spokojena.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Přínosnost recenze: +2
 6. Recenze od: Moni

  Škola je super, učitelé jsou většinou hodní a dá se s nimi domluvit. Bohužel na dálkovém studiu je to těžší, protože nemají moc dobře propracovanou výuku (což se týká období zkouškového, protože se vyučuje 1 den v týdnu).

  VA:F [1.9.22_1171]
  Přínosnost recenze: +3