Střední odborná škola civilního letectví, Praha – Ruzyně

Zobrazit recenze  ️🖊️ Napsat vlastní recenzi  🔍 Hledat jinou školu
U_libeňského_zámku,_gymnázium
commons.wikimedia.orgCC-BY-SA-3.0 – ŠJů

   Jméno: Střední odborná škola civilního letectví

   Adresa: K Letišti 278 161 00 Praha 6

   Typ školy: Veřejná

   Web: www.soscl-ruzyne.cz

 

 

Škola, která  jako jediná v ČR vyučuje čtyřletý studijní obor Obchodně provozní pracovník civilního letectví (6341M01 – Ekonomika a podnikání). Zaměření tohoto oboru je především na praktické dovednosti v oblasti odbavování cestujících a zboží v letecké dopravě. Výcvik je zajištěn na letištích za živého provozu. Studenti tohoto oboru mohou získat mezinárodně platný certifikát IATA a asociace akreditovaných agentur IATA/UFTAA. Dalším oborem je Letecký mechanik, který je každý rok upravován na základě letadlového parku ČSA, výcvik probíhá na pracovištích údržby a oprav letadel v technickém úseku ČSA a.s.. Nejnovějším oborem je Mechanik elektronik, který se zaměřuje na avioniku. Škola má licenci pro výuku programu Amadeus, má v provozu školní letecký simulátor letadla BOEING 737NG a  podařilo se jí získat pro výukové účely letoun L-29.

 

Délka studia: 4 roky – denní

Obory:  2345L02 – Letecký mechanik, 2641L01 – Mechanik elektrotechnik, 6341M01 – Ekonomika a podnikání

 

 

Kvalita výuky
21
Zázemí a vybavení
19
Vstřícnost školy
21
Stravování
20
Nálada a spolužáci
20
 yasr-loader

Recenze školy

Přidat recenzi

Vzhledem k GDPR nehodnoťte konkrétní učitele či osoby. E-mailová adresa nebude zveřejněna.
 

 
 

Vložené recenze

10 komentářů u „Střední odborná škola civilního letectví, Praha – Ruzyně“

 1. Ráda bych se podělila o mou zkušenost jako bývalá studentka této školy (Obor OPPCL). Úplně docela můj zážitek neodpovídal tomu, co jsem si podle lživých informací o tom jak je škola neskutečně prestižní, myslela před nastoupením do prváku.
  Chtěla bych všechny zájemce o studium na této škole upozornit, že video od FlyRosta obsahuje NEPRAVDIVÉ VYMYŠLENÉ INFORMACE, rozhodně jsme nikdy nikdo na praxich neodbavoval cestující, v systému Altea jsme pracovali pouze 5 dní na konci 3. ročníku. Nejčastěji jsme strávili den praxe u myčky nádobí ve VIP saloncich, nebo jsme dostali za úkol stát vzorně celý den pod odletovou tabulí a čekat až se nás nějaký cestující na něco zeptá. Samozřejmě jsou tu stanoviště, která vám opravdu něco dají a jen tak byste se tam nedostali (centrální dispečink například) a i tak jsem vlastně ráda, že tu zkušenost mám, jen od toho nesmíte čekat bůhví co.
  Co si až nyní s odstupem času uvědomuji, je ošklivý a neprofesionální přístup některých vyučujících, jejichž vztah s námi, studenty, je založený řekněme na strachu. Jakoby se někteří učitelé doslova vyžívali v tom, že vás trápí, zesměšnují a neustále stresují. Jsou tu i vyučující, kteří vás absolutně NIC nenaučí a jen mluví o sobě, jak úžasní to pedagogové jsou.
  Na druhou stranu bych ale ráda vyzdvihla skvělou výuku Leteckeho Zeměpisu, z mé zkušenosti výbornou vyuku němčiny (paní Kozlová a Svárovská) a paní zastupkyni, která skvěle učí angličtinu.
  V průběhu studia nám NEUSTÁLE někdo vyhrožoval různými kázeňskými postihy za docela obyčejné věci. Například v prváku nám jeden vyučující vyhrožoval, že pokud neuděláme na první pokus testy k získání letištní ID karty, tak nás vyhodí, a tak podobně. Všichni tu jsou velmi hákliví na omluvenky a běda vám pokud se nepřezujete.
  Upřímně, pokud plánujete po střední studovat VŠ, tato škola vás na to absolutně nepřipraví, v ničem (podle zkušenosti ostatních, kteří studují ekonomiku na VŠ, je výuka ekonomiky na této škole kvalitní a připravila je). Tady každý předpokládá, že půjdete pracovat na letiště, jenže v průběhu studia a díky praxi na letišti zjistíte, že máte třeba na víc a úplně by vás to nebavilo a nechcete skončit u teto práce, která vám možná ani nic moc nedá. Na letiště jenže můžete jít pracovat i kdybyste měli vystudované obyčejné gymnázium (na kterém byste získali alespoň lepší jazykové znalosti než zde, kde výuka jazyků je občas opravdu tragická ).
  Nechci říct, že škola má jen mínusy, já jsem ráda, že jsem školu vystudovala, je to skvělá zkušenost do života a je fakt, že tyto praxe na letišti vám nikdo jiný nenabídne. Pokud víte, že po maturitě pujdete pracovat na letiště, tak určitě skvělá volba.
  Touto recenzí jsem chtěla pouze doplnit některé detaily, o kterých se na stránkách školy a ve videích na YouTube nedozvíte. Mezi pozitiva bych ráda třeba ještě zařadila školní jídelnu a moc milé kuchařky, které se jako jedny z mála na škole umí na vás usmát.

  Odpovědět
 2. Skola ma hodne minusu.Ucitele i vedeni maji velice neseriozni pristup. Jsou neochotni cokoliv resit. Ucitele nedokazou jednat se studenty. Ucitele meni pristup a chovani ke studentovi podle jeho znamek. Pratelskou atmosféru ve skole najdete minimalne. Kladou take velice vysoke nároky na studenty jsou neochotni studentum pomoc. Na skole najdete minimum normalnich ucitelu. Chovani par ucitelu pri hodine probiha skrz ponizovani a zneprijemni vam studium. Skola vas dokaze max vydeptat. Na praxich nemaji pro studenty dostatecne mist a vyhovujici podminky napriklad 6 hodin skladat a vyndavat nadobi z mycky. Myslim si ze na praxich jsou urcita mista co absolutne nesouvisi s oborem. Na skole se tlacite kazdy den ve ztisnenich satnach a chodbach…

  Odpovědět
 3. Školu mám několik palet za sebou. Upřímně – patří k celkem dobrým školám, co se výuky týká. Klad jsou rozhodně jazyky. Méně dobře už lze hodnotit další možnost studia po této škole a nabídku dalšího zaměstnání v provozu letiště. Nutno dobře zvážit. Myslím, že přijímacímu řízení je věnován důraz, který se míjí účinkem. Osobně jsem se po ukončení studia rozhodla letiště zcela opustit – škola mi dala vcelku dobrou průpravu do života. Letištní provoz a nabídka práce mne ale, bohužel, neoslovila. Nelituji – každá zkušenost je dobrá.

  Odpovědět
 4. Tato škola mě velmi zklamala.Přijímací zkoušky jsou tak náročné-takovéto otázky se ani neučí na základní škole!!Např.angličtina pohovor mají taková témata že pokud neumíte dokonale anglicky jako rodilý mluvčí tak nemáte vůbec žádnou šanci!Myslím že to nesplňuje přijímací zkoušky z knih které prodávají na přípravu SŠ.

  Odpovědět
 5. Tuto školu jsem si přála studovat od třetí třídy Nastoupila jsem a musím říct, byla jsem velmi zklamána. Na pilota mě už lépe připravuje management……

  Odpovědět
 6. bohužel mě tato škola zklamala čekala jsem , že přijímá podle kritérií žáka , ale zjistila jsem , že je to hlavně o známých …potom tedy nechápu proč se dělají přípravné kurzy a potom přijímací pohovory !!!

  Odpovědět
 7. Můj názor na tuto školu je velmi kladný. Vyučující na profesionální úrovni, ochotni pomoct a věnovat se vaším problémům se studiem. Prostředí je příjemné a žáci jsou jedna velká rodina.

  Odpovědět