Střední odborná škola civilního letectví, Praha – Ruzyně

U_libeňského_zámku,_gymnázium
commons.wikimedia.orgCC-BY-SA-3.0 – ŠJů

   Jméno: Střední odborná škola civilního letectví

   Adresa: K Letišti 278 161 00 Praha 6

   Typ školy: Veřejná

   Web: www.soscl-ruzyne.cz

 

 

Škola, která  jako jediná v ČR vyučuje čtyřletý studijní obor Obchodně provozní pracovník civilního letectví (6341M01 – Ekonomika a podnikání). Zaměření tohoto oboru je především na praktické dovednosti v oblasti odbavování cestujících a zboží v letecké dopravě. Výcvik je zajištěn na letištích za živého provozu. Studenti tohoto oboru mohou získat mezinárodně platný certifikát IATA a asociace akreditovaných agentur IATA/UFTAA. Dalším oborem je Letecký mechanik, který je každý rok upravován na základě letadlového parku ČSA, výcvik probíhá na pracovištích údržby a oprav letadel v technickém úseku ČSA a.s.. Nejnovějším oborem je Mechanik elektronik, který se zaměřuje na avioniku. Škola má licenci pro výuku programu Amadeus, má v provozu školní letecký simulátor letadla BOEING 737NG a  podařilo se jí získat pro výukové účely letoun L-29.

 

Délka studia: 4 roky – denní

Obory:  2345L02 – Letecký mechanik, 2641L01 – Mechanik elektrotechnik, 6341M01 – Ekonomika a podnikání

 

 

Kvalita výuky
18
Zázemí a vybavení
16
Vstřícnost školy
18
Stravování
17
Nálada a spolužáci
17
 yasr-loader

9 komentářů u „Střední odborná škola civilního letectví, Praha – Ruzyně“

 1. Skola ma hodne minusu.Ucitele i vedeni maji velice neseriozni pristup. Jsou neochotni cokoliv resit. Ucitele nedokazou jednat se studenty. Ucitele meni pristup a chovani ke studentovi podle jeho znamek. Pratelskou atmosféru ve skole najdete minimalne. Kladou take velice vysoke nároky na studenty jsou neochotni studentum pomoc. Na skole najdete minimum normalnich ucitelu. Chovani par ucitelu pri hodine probiha skrz ponizovani a zneprijemni vam studium. Skola vas dokaze max vydeptat. Na praxich nemaji pro studenty dostatecne mist a vyhovujici podminky napriklad 6 hodin skladat a vyndavat nadobi z mycky. Myslim si ze na praxich jsou urcita mista co absolutne nesouvisi s oborem. Na skole se tlacite kazdy den ve ztisnenich satnach a chodbach…

  Odpovědět
 2. Školu mám několik palet za sebou. Upřímně – patří k celkem dobrým školám, co se výuky týká. Klad jsou rozhodně jazyky. Méně dobře už lze hodnotit další možnost studia po této škole a nabídku dalšího zaměstnání v provozu letiště. Nutno dobře zvážit. Myslím, že přijímacímu řízení je věnován důraz, který se míjí účinkem. Osobně jsem se po ukončení studia rozhodla letiště zcela opustit – škola mi dala vcelku dobrou průpravu do života. Letištní provoz a nabídka práce mne ale, bohužel, neoslovila. Nelituji – každá zkušenost je dobrá.

  Odpovědět
 3. Tato škola mě velmi zklamala.Přijímací zkoušky jsou tak náročné-takovéto otázky se ani neučí na základní škole!!Např.angličtina pohovor mají taková témata že pokud neumíte dokonale anglicky jako rodilý mluvčí tak nemáte vůbec žádnou šanci!Myslím že to nesplňuje přijímací zkoušky z knih které prodávají na přípravu SŠ.

  Odpovědět
 4. Tuto školu jsem si přála studovat od třetí třídy Nastoupila jsem a musím říct, byla jsem velmi zklamána. Na pilota mě už lépe připravuje management……

  Odpovědět
 5. bohužel mě tato škola zklamala čekala jsem , že přijímá podle kritérií žáka , ale zjistila jsem , že je to hlavně o známých …potom tedy nechápu proč se dělají přípravné kurzy a potom přijímací pohovory !!!

  Odpovědět
 6. Můj názor na tuto školu je velmi kladný. Vyučující na profesionální úrovni, ochotni pomoct a věnovat se vaším problémům se studiem. Prostředí je příjemné a žáci jsou jedna velká rodina.

  Odpovědět

Vložit vlastní recenzi školy