Střední odborná škola civilního letectví, Praha – Ruzyně

U_libeňského_zámku,_gymnázium
commons.wikimedia.orgCC-BY-SA-3.0 – ŠJů

   Jméno: Střední odborná škola civilního letectví

   Adresa: K Letišti 278 161 00 Praha 6

   Typ školy: Veřejná

   Web: www.soscl-ruzyne.cz

 

 

Škola, která  jako jediná v ČR vyučuje čtyřletý studijní obor Obchodně provozní pracovník civilního letectví (6341M01 – Ekonomika a podnikání). Zaměření tohoto oboru je především na praktické dovednosti v oblasti odbavování cestujících a zboží v letecké dopravě. Výcvik je zajištěn na letištích za živého provozu. Studenti tohoto oboru mohou získat mezinárodně platný certifikát IATA a asociace akreditovaných agentur IATA/UFTAA. Dalším oborem je Letecký mechanik, který je každý rok upravován na základě letadlového parku ČSA, výcvik probíhá na pracovištích údržby a oprav letadel v technickém úseku ČSA a.s.. Nejnovějším oborem je Mechanik elektronik, který se zaměřuje na avioniku. Škola má licenci pro výuku programu Amadeus, má v provozu školní letecký simulátor letadla BOEING 737NG a  podařilo se jí získat pro výukové účely letoun L-29.

 

Délka studia: 4 roky – denní

Obory:  2345L02 – Letecký mechanik, 2641L01 – Mechanik elektrotechnik, 6341M01 – Ekonomika a podnikání

 

 

VN:F [1.9.22_1171]
Kvalita výuky
Zázemí a vybavení
Vstřícnost školy
Stravování
Nálada a spolužáci

8 komentářů u „Střední odborná škola civilního letectví, Praha – Ruzyně“

 1. Školu mám několik palet za sebou. Upřímně – patří k celkem dobrým školám, co se výuky týká. Klad jsou rozhodně jazyky. Méně dobře už lze hodnotit další možnost studia po této škole a nabídku dalšího zaměstnání v provozu letiště. Nutno dobře zvážit. Myslím, že přijímacímu řízení je věnován důraz, který se míjí účinkem. Osobně jsem se po ukončení studia rozhodla letiště zcela opustit – škola mi dala vcelku dobrou průpravu do života. Letištní provoz a nabídka práce mne ale, bohužel, neoslovila. Nelituji – každá zkušenost je dobrá.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Přínosnost recenze: +3
  Odpovědět
 2. Tato škola mě velmi zklamala.Přijímací zkoušky jsou tak náročné-takovéto otázky se ani neučí na základní škole!!Např.angličtina pohovor mají taková témata že pokud neumíte dokonale anglicky jako rodilý mluvčí tak nemáte vůbec žádnou šanci!Myslím že to nesplňuje přijímací zkoušky z knih které prodávají na přípravu SŠ.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Přínosnost recenze: -3
  Odpovědět
 3. Větší precizní divadlo snad neexistuje. Jsem ráda, že jsem pryč z tý školy…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Přínosnost recenze: +2
  Odpovědět
 4. Tuto školu jsem si přála studovat od třetí třídy Nastoupila jsem a musím říct, byla jsem velmi zklamána. Na pilota mě už lépe připravuje management……

  VA:F [1.9.22_1171]
  Přínosnost recenze: +2
  Odpovědět
 5. bohužel mě tato škola zklamala čekala jsem , že přijímá podle kritérií žáka , ale zjistila jsem , že je to hlavně o známých …potom tedy nechápu proč se dělají přípravné kurzy a potom přijímací pohovory !!!

  VA:F [1.9.22_1171]
  Přínosnost recenze: +3
  Odpovědět
 6. vyučujícií jsou velice vstřícní,ochotní,škola je vcelku dobře zařízena.Příjemné prostředí

  VA:F [1.9.22_1171]
  Přínosnost recenze: +9
  Odpovědět
 7. Můj názor na tuto školu je velmi kladný. Vyučující na profesionální úrovni, ochotni pomoct a věnovat se vaším problémům se studiem. Prostředí je příjemné a žáci jsou jedna velká rodina.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Přínosnost recenze: +5
  Odpovědět
 8. Velmi kvalitní škola s dlouhou tradicí. Letos oslavila 60 let od založení.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Přínosnost recenze: -5
  Odpovědět

Vložit vlastní recenzi školy