SPŠ Stavební, České Budějovice

Zobrazit recenze  ️🖊️ Napsat vlastní recenzi  🔍 Hledat jinou školu

školaJméno: Střední průmyslová škola stavební, České Budějovice, Resslova 2

Adresa: Resslova 1579/2, České Budějovice, 372 11

Typ školy: Veřejná

Web: https://stavarna.com

 

 

Škola podporuje projekty partnerství škol, díky kterým se studenti mohou podívat do zahraničí. Možnosti stravování a ubytování jsou v sousedící budově Domova mládeže. Spřátelená cestovní kancelář TRIB nabízí studentům zájezdy. Žakům pozemních staveb je v létě nabízen pobyt v Itálii, kde se mohou studenti kochat krásou architektonických památek. Ani studenti vodohospodářských a dopravních staveb nezůstávají v pozadí, těm je pro změnu nabídnut týdenní pobyt na plachetnici v pobřeží Nizozemska. Dále je možnost využití nabídky profi-Autoškoly ÚAMK v Českých Budějovicích a Autoškoly Petra Simy. V rámci studia každý student může získat bezplatně licenci ArchiCAD. Sportovci také jistě ocení školní posilovnu a lyžařský výcvik v Alpách.

 

Obory:

 • 36-47-M/01 Stavebnictví (dálkově 5 let/3 roky pro uchazeče s ukončeným SŠ vzděláním)
 • 36-46-M/01 Geodézie a katastr nemovitostí (dálkově 2 roky pro uchazeče s ukončeným SŠ vzděláním)

 

Délka studia:

 • denní 4 roky
 • dálkově 5 let (zkrácené studium 3 roky)

 

Kvalita výuky
5
Zázemí a vybavení
4
Vstřícnost školy
5
Stravování
3
Nálada a spolužáci
4
 yasr-loader

Recenze školy

Přidat recenzi

Vzhledem k GDPR nehodnoťte konkrétní učitele či osoby. E-mailová adresa nebude zveřejněna.
 

 
 

Vložené recenze

4 komentáře u „SPŠ Stavební, České Budějovice“

 1. Střední průmyslová škola stavební v Českých Budějovicích je veřejná škola. Zřizovatelem této školy jako příspěvkové organizace je Jihočeský kraj.
  Škola si za dobu své stoleté působnosti na jihu Čech vytvořila významné postavení ve výuce studentů odborně připravených pro praktickou stavební činnost. Mnozí absolventi této školy pokračovali ve studiu stavitelství i architektury na některé z vysokých škol a ve své profesi často dosáhli značných úspěchů.

  Odpovědět
 2. Skvělí učitelé, prima parta spolužáků. Sídlí v krásné zrekonstruované secesní budově blízko centra města. Zajímavé studijní projekt, studium má smysl.

  Odpovědět
 3. Stavárna v ČB má zázemí v rozlehlé budově na pěkném místě nedaleko řeky Vltavy. Optimální je pro sport vnitřní i venkovní hřiště. V bezprostřední blízkosti se nachází internát a jídelna. Vzdělávací systém je propracovaný, takže příprava na zkoušky na vysokou školu je jednodušší. Během čtyřletého studia probíhá řada exkurzí, lyžařských, turistických i vodáckých kurzů. Škola nabízí také výměnné pobyty v rámci Erasmu.

  Odpovědět
 4. Myslím si, že jako každá stavárna je tato škola náročná hlavně na čas, jinak s minimálním úsilí ji zvládnou všichni 🙂
  Máme zde učitele z praxe a i učitele, co snad vůbec nic neumí.
  Není zde bezbariérový přístup, čož je na stavební škole ostuda!
  Vybavenost je dobrá, interaktivní tabule, nově vybavené počítače.
  Má internát hned vedle, což je výhoda pro dojíždějící.
  Ale s dobrým chováním, se zde budete mít dobře. 🙂

  Odpovědět