SPŠS Betlémská Praha

Zobrazit recenze  ️🖊️ Napsat vlastní recenzi  🔍 Hledat jinou školu

školaJméno: Střední průmyslová škola strojnická, škola hlavního města Prahy

Adresa: Betlémská 287/4, Praha 1 – Staré Město, 11000

Typ školy: Veřejná

Web: www.betlemska.cz

 

Střední průmyslová škola strojnická v Betlémské ulici v Praze poskytuje kvalitní technické vzdělání s tradicí sahající až do roku 1837. Výuka probíhá v moderně vybavených učebnách, které jsou vhodné pro výuku programování CNC strojů a CAD/CAM. Součástí výuky je také samozřejmě výuka cizích jazyků, volitelný je jazykový seminář s rodilým mluvčím. Ve volném čase mohou studenti navštěvovat některý ze školních kroužků, například stavbu motokár. Absolventi se uplatní v průmyslu, ale mohou pokračovat studiem na vysokých školách, nejlépe s technickým zaměřením. Samozřejmě připravuje ale také studenty na rychle se vyvíjející požadavky trhu práce. Kromě teoretické přípravy jsou studenti zapojeni do praktického výcviku a odborných praxí.

 

Obory:

 • Střední vzdělání s maturitou:
  • 18-20-M/01 Informační technologie
  • 23-41-M/01 Strojírenství
  • 78-42-M/01 Technické lyceum

 

Délka studia:

 • 4 roky
Kvalita výuky
10
Zázemí a vybavení
9
Vstřícnost školy
10
Stravování
9
Nálada a spolužáci
9
 yasr-loader

Recenze školy

Přidat recenzi

Vzhledem k GDPR nehodnoťte konkrétní učitele či osoby. E-mailová adresa nebude zveřejněna.
 

 
 

Vložené recenze

1 komentář u „SPŠS Betlémská Praha“

 1. Jedná se o nejstarší průmyslovou školu v České Republice a má za sebou tedy dlouhou historii. Když jsem nastupoval, tak škola nebyla nic moc a tehdy bych ji hodnotil hůře. Začala se renovovat a začaly přicházet i peněžní investice. Za tu dobu, co jsem na škole strávil se velmi zlepšila.

  Vybavení je podle mě na dobré úrovni a naleznete tam tak nějak to co byste od strojní průmyslovky čekali. Nejvýznamnější je asi CNC soustruh a frézka. Dále laboratoře automatizace jsou poměrně kvalitní.

  Samotná kvalita výuky silně závisí na tom jaké máte učitele. Ale co jsem zažil já, tak je to na dobré úrovni. Záleží jen na tom, kolik si toho vezmete vy.

  Odpovědět