Sportovní gymnázium Plzeň

Zobrazit recenze  ️🖊️ Napsat vlastní recenzi  🔍 Hledat jinou školu

U_libeňského_zámku,_gymnázium
commons.wikimedia.orgCC-BY-SA-3.0 – Norbert Aepli
   Jméno: Sportovní gymnázium Plzeň

   Adresa: Vejprnická 56 Plzeň 318 00

   Typ školy: Veřejná

   Web: www.sgpilsen.cz

 

 

Sportovní gymnázium Plzeň je jedinou státní školou svého typu v Plzeňském kraji. Díky této škole lze skloubit studium se sportovní činností. Speciální zaměření školy je tedy pochopitelně na tělesnou výchovu. Pokud byste se chtěli profilovat v rámci odborného vzdělání, je to možné v rámci povinně volitelných předmětů. Hlavní cíl je připravit studenty na VŠ libovolného zaměření a současně s tím se nemuset vzdávat sportovních aktivit. Ti, kteří svou kariéru směrují ke sportu, jistě ocení spolupráci SG se sportovními kluby. Výhodou je také jistě možnost ubytování v Domově mládeže včetně celodenního stravování.

 

Délka studia: 4 roky, 8let – denní

Obory:  79-41-K/41 – Gymnázium, 79-42-K/41 – Gymnázium se sportovní přípravou, 79-41-K/81 – Gymnázium

 

 

Kvalita výuky
3
Zázemí a vybavení
2
Vstřícnost školy
3
Stravování
2
Nálada a spolužáci
3
 yasr-loader

Recenze školy

Přidat recenzi

Vzhledem k GDPR nehodnoťte konkrétní učitele či osoby. E-mailová adresa nebude zveřejněna.
 

 
 

Vložené recenze

4 komentáře u „Sportovní gymnázium Plzeň“

 1. Sportovní gymnázium je skvělou cestou pro lidi ,kteří se snaží skloubit sport se studiem. Škola Vám nejen napomůže k skvělým sportovním výsledkům ale taky důkladně připraví na Vysokou školu . Studovali zde například :Petr Čech, Kateřina Emmons a spoustu dalších 🙂

  Odpovědět
 2. Sportovní gymnázium, s oblibou řazeno do odpadu plzeňských gymnázií.
  Vstřícnost učitelů až někdy přehnaná, vše prochází, odkládá se a usmlouvá se.
  Záleží ale jen na přístupu každého zvlášť, i z SG se dostanete na medicínu nebo UK do Prahy. Stačí jen chtít, škola vás připraví jako každé jiné gymnázium.
  Budu vzpomínat jako na úžasných 8 let života.

  Odpovědět
 3. Po osmi letech studia na této škole mohu s klidem v srdci říct, že to je nejlepší škola v Plzni pro sportovce. Plus pro sportovně zaměřené studenty určitě je to, že škola vychází v mnoha případech vstříc sportovním aktivitám žáka. I přesto je zde také vysoká úroveň vzdělání a přípravy k maturitním zkouškám a na vysokou školu.

  Odpovědět
 4. Nepružný přístup starších profesorů, autoritativní přístup ke studentům, omezená možnost říci svůj názor ( ve vší slušnosti ), aniž by byl student posledního ročníku ponižován. Stravování v jídelně sousední ZŠ bez možnosti výběru jídel zdravé výživy pro sportovce. Nízká úroveň některých profesorů cizích jazyků, hodiny konverzace – student často neřekne ani slovo anglicky.

  Odpovědět