Rakouské gymnázium v Praze, o.p.s.

Zobrazit recenze  ️🖊️ Napsat vlastní recenzi  🔍 Hledat jinou školu
U_libeňského_zámku,_gymnázium
commons.wikimedia.orgCC-BY-SA-3.0 – Václav Kremer

   Jméno: Rakouské gymnázium v Praze, o.p.s.

   Adresa: U Uranie 14, Praha 7 170 00

   Typ školy: Soukromá

   Web: www.oegp.cz   FB: odkaz

 

 

Rakouské gymnázium nabízející studium vybraných předmětů v němčině a absolventi získají jak české, tak rakouské maturitní vysvědčení. Výuka probíhá v menších kolektivech přispívá ke konstruktivní spolupráci a rodinné atmosféře. Jedná se o soukromou školu s poměrně nižším školným oproti placené konkurenci. Učitelský sbor se skládá z rakouských a českých učitelů a v některých jazycích je doplněn i o rodilé mluvčí. Všichni žáci absolvují dvě finančně podpořené aktivity rakouskou stranou – lyžařský výcvik v Alpách a poznávací týden ve Vídni.  Na konci školního roku se za pomoci třídního učitele organizuje projektový týden. Dále je zde celá řada dalších nepovinných aktivit či různorodě zaměřených nepovinných předmětů.

 

Délka studia: 6 let – denní

Obory:  79-41-K/610  – Gymnázium (vybrané předměty v NJ)

Školné: cca 21 500

 

 

Kvalita výuky
13
Zázemí a vybavení
10
Vstřícnost školy
12
Stravování
9
Nálada a spolužáci
12
 yasr-loader

Recenze školy

Přidat recenzi

Vzhledem k GDPR nehodnoťte konkrétní učitele či osoby. E-mailová adresa nebude zveřejněna.
 

 
 

Vložené recenze

3 komentáře u „Rakouské gymnázium v Praze, o.p.s.“

 1. Mám kamaráda, který má s touto školou velmi negativní zkušenost. Chodil tam jeho syn a já toho kluka dobře znám. Tato gynazium je dobrá pro německý jazyk a některé další předměty, ale je extrémně ideologická z hlediska klimatického fanatismu, covidismu, genderismu, feminismu, homosexualismu a politicke korektnosti. Chlapcům je povoleno a dokonce chváleno, když nosí dívčí oblečení, šaty a kosmetiku. Studenti jsou nuceni souhlasit s tím, že existují více než dvě pohlaví/gendery, a jsou kritizováni, pokud odmítnou. Chlapci jsou oslabeni/feminizováni, když jednají jako chlapci nebo stojí za tím, čemu věří. Všechny konzervativní názory, i dokonce ty založené na logických argumentech a faktech, jsou VERBOTEN! Škola je jako malá, ultraliberální totalita řízená dvěma extrémními feministkami. Milé „dámy“, nejsme v Rakousku, ale v Čechách! Je mi moc líto syna mého přítele. Taky vyhozené peníze! NEPOSÍLEJTE tam své dítě. Získejte místo toho soukromého učitele němčiny…což je lepší pro mozek i duši!

  Odpovědět
 2. Velmi neprofesionální vedení školy plně intrik a compro a asocialniho chování. Překvapující u takového zařízení. Velká fluktuace pracovníků

  Odpovědět
 3. Rakouské gymnázium je šestiletá soukromá škola v Holešovicích. Výuka v prvních dvou ročnících probíhá v češtině, žáci mají 7 hodin němčiny týdně a jednu nebo dvě hodiny tzv. přípravy na předměty v němčině. Na vyšším stupni gymnázia probíhá výuka všech předmětů mimo čj, aj, zsv a tv v němčině. Ve třídě je 10-25 žáků, v celé škole kolem 150, což vytváří přátelskou atmosféru, kde se všichni znají.
  Momentálně se staví nová budova gymnázia v Modřanech.

  Odpovědět