Rakouské gymnázium v Praze, o.p.s.

U_libeňského_zámku,_gymnázium
commons.wikimedia.orgCC-BY-SA-3.0 – Václav Kremer

   Jméno: Rakouské gymnázium v Praze, o.p.s.

   Adresa: U Uranie 14, Praha 7 170 00

   Typ školy: Soukromá

   Web: www.oegp.cz   FB: odkaz

 

 

Rakouské gymnázium nabízející studium vybraných předmětů v němčině a absolventi získají jak české, tak rakouské maturitní vysvědčení. Výuka probíhá v menších kolektivech přispívá ke konstruktivní spolupráci a rodinné atmosféře. Jedná se o soukromou školu s poměrně nižším školným oproti placené konkurenci. Učitelský sbor se skládá z rakouských a českých učitelů a v některých jazycích je doplněn i o rodilé mluvčí. Všichni žáci absolvují dvě finančně podpořené aktivity rakouskou stranou – lyžařský výcvik v Alpách a poznávací týden ve Vídni.  Na konci školního roku se za pomoci třídního učitele organizuje projektový týden. Dále je zde celá řada dalších nepovinných aktivit či různorodě zaměřených nepovinných předmětů.

 

Délka studia: 6 let – denní

Obory:  79-41-K/610  – Gymnázium (vybrané předměty v NJ)

Školné: cca 21 500

 

 

Kvalita výuky
8
Zázemí a vybavení
8
Vstřícnost školy
7
Stravování
5
Nálada a spolužáci
7
 yasr-loader

2 komentáře u „Rakouské gymnázium v Praze, o.p.s.“

  1. Velmi neprofesionální vedení školy plně intrik a compro a asocialniho chování. Překvapující u takového zařízení. Velká fluktuace pracovníků

    Odpovědět
  2. Rakouské gymnázium je šestiletá soukromá škola v Holešovicích. Výuka v prvních dvou ročnících probíhá v češtině, žáci mají 7 hodin němčiny týdně a jednu nebo dvě hodiny tzv. přípravy na předměty v němčině. Na vyšším stupni gymnázia probíhá výuka všech předmětů mimo čj, aj, zsv a tv v němčině. Ve třídě je 10-25 žáků, v celé škole kolem 150, což vytváří přátelskou atmosféru, kde se všichni znají.
    Momentálně se staví nová budova gymnázia v Modřanech.

    Odpovědět

Vložit vlastní recenzi školy