První soukromé jazykové gymnázium Hradec Králové, spol. s r. o.

Zobrazit recenze  ️🖊️ Napsat vlastní recenzi  🔍 Hledat jinou školu
U_libeňského_zámku,_gymnázium
commons.wikimedia.orgCC-BY-SA-3.0 – Karelj

   Jméno: První soukromé jazykové gymnázium

   Adresa: Brandlova 875, Hradec Králové 3, 500 03

   Typ školy: Soukromá

   Web: www.psjg.cz

 

 

První soukromé jazykové gymnázium nabízí čtyřletý a šestiletý typ studia, je akreditovaným centrem City&Guilds a British Council pro absolvování mezinárodních zkoušek z anglického jazyk a testovacím centrem pro získání certifikátu Microsoft Office Specialist. Vyučuje zde asi 50 interních i externích učitelů, kteří pracují i v oblasti vědecké, publikační a vysokoškolské. Nechybí spolupráce s českými i se zahraničními vysokými školami nebo s Divadlem DRAK v rámci Dramatického klubu v anglickém jazyce. Gymnázium je partnerskou školou Univerzity Hradec Králové.

 

Délka studia: 4 roky, 6 let – denní

Obory: 79-41-K/4179-41-K/61 – Gymnázium

Školné: 32 000,- Kč

 

 

Kvalita výuky
7
Zázemí a vybavení
8
Vstřícnost školy
7
Stravování
6
Nálada a spolužáci
7
 yasr-loader

Recenze školy

Přidat recenzi

Vzhledem k GDPR nehodnoťte konkrétní učitele či osoby. E-mailová adresa nebude zveřejněna.
 

 
 

Vložené recenze

5 komentářů u „První soukromé jazykové gymnázium Hradec Králové, spol. s r. o.“

 1. Jsem maturantem této školy a můžu říct, že mám podobný názor jako psala Lola. Škola se pyšní tím, jakou má úroveň, kolik jazyků nabízí atd. Ano, na škole se můžete učit jazyky jako je čínština, ale jen pokud je dostatek zájemců, aby se taková třída otevřela. Co mně nejvíce dostalo byl již zmiňovaný maturitní ples, na který si studenti museli „vydělat“. Školné je v současné době 48 000 a opravdu nevím, za co rodiče platí takové peníze, jelikož všechny učebnice a školní pomůcky jsme si obstarávali sami. Jazykový pobyt v Anglii také nebyl započítán ve školném a ani podzimní superlearning v Čechách. Celá škola se tváří, že nabízí kvalitní výuku, ale některé třídy jsou tak malé, že se v nich nedá dýchat nebo se řeší, aby se tam studenti vešli. Neříkám, že kvalita výuky je špatná, naopak, řekla bych, že je srovnatelná s ostatními gymnázii v Hradci, ale nevím, proč by rodič měl platit 48000 ročně, ve kterých jsou započítané jen jazykové zkoušky v hodnotě cca 5000.

  Odpovědět
 2. Podle mě je PSJG skvělé, myslím si také, že zde o peníze moc nejde. Jelikož jsem student PSJG tak mám svou školu rád a nechápu ty, kteří sem na ni píší jenom negativní recenze. Třeba nám výlet do Anglie nabídnut byl, ale jelikož jsem pořád student nižšího gymnázia, tak jsem nemohl.

  Odpovědět
 3. Opravdu, zde jde bohužel jen o peníze. Lituji žáky i rodiče, kteří investují tolik času a peněz do nekvalitního vzdělání. Pravda je, že za peníze se dá koupit téměř vše. V tomto případě nekvalitní vzdělání, ale dobrý prospěch. Za vašeho finančního přispění děti budou úspěšně prospívat (když si připlatíte)!!! A co dál?

  Odpovědět
 4. Jako absolvent muzu pripadnym uchazecum poradit, at nemale penize za skolne radeji investuji nekam jinam!! Tato skola nesplni ani z desetiny to, co slibuje. Nejdrive jsem byla z uvodnich dnu otevrenych dveri skoly nadsena, libilo se mi i to, co nabizeji na internetovych strankach. Ale to jsou jen sliby a behem studia se rozhodne nenaplni. Tydenni pobyt v Anglii s rodilym mluvcim? Nikdy nam nic takoveho nebylo nabidnuto. Mezinarodne uznavane jazykove zkousky a Microsoft zkousky v cene skolneho? Ani nahodou, pokud je chcete, taky si je sami zaplatite. Dale co se maturitniho plesu tyka, skola nam ABSOLUTNE NIC nezaplatila, na vse jsme si museli vydelat prodejem listku, zebranim u sponzoru a pripadnym doplacenim dluhu. Nebyt toho, ze jsme meli uzasne tridni ucitele, kteri nam se vsim pomohli, tak bychom byli na vsechno sami.
  Individualni pristup? Nemuzu krivdit vsem, opravdu tam jsou ucitele, kteri vse delaji s nejlepsim vedomim a svedomim, ale bohuzel jich neni tolik. Individualni pristup funguje zejmena u deti, jejichz rodice jsou schopni skolu nejakym zpusobem financne obohatit. Takove zaky si tam potom hyckaji a i takovym stylem, ze je jim prehlizena absence, opisovani atd. O takove zaky se zajimaji nejvic a nejvic je chvali, i pres to, ze na statnim gymnaziu by studium rozhodne nezvladali. A „prumerni zaci“, kteri maji „pouze“ same jednicky? Ti se cele studium neresi, pouze tehdy, kdy si pan reditel muze do tabulek zapsat skvele vysledky napr. maturitni zkousky, aby nalakal dalsi studenty. Behem meho studia dokonce zahadne „odeslo“ par ucitelu, kteri nesedeli detem rodicu vyse zmineneho charakteru. Tohle mi na cele skole vadi asi nejvice, timto vychovaji z deti protekcni spratky, kteri si budou myslet, ze si za penize koupi vse. Ze se behem studia nezvysi skolne? Taky lez, zvysilo. A vite proc? Pry kvuli spotrebe elektriny. Zajimave ale je, ze nabijet si mobilni telefony ci jina zarizeni mame prisne zakazano. Funkcni moderni technika? Snad jsem nezazila hodinu, aby s technikou nebyl alepson malicky problem. Ze jsme v zime ve tride namerili pouze o stupen vic, nez je akceptovane minimum, o tom snad ani nebudu dal mluvit. Ale jakmile je rodicovska schuzka nebo den otevrenych dveri, to je panecku najednou pretopeno.
  Mohla bych pokracovat, ale myslim, ze nejdulezitejsi body jsem zminila a nalezite nastinila to, jak to na teto skole funguje. I pres to, ze jsem na skole potkala super lidi a par nezapomenutelnych ucitelu, lituji penez, ktere moji rodice do skoly investovali. Pomer cena/kvalita je tragicky. Jsem rada, ze uz jsem z teto skoly venku a kdokoliv se me zepta, zda bych skolu doporucila, rada mu reknu pravdu, kterou na strankach a dnech otevrenych dveri rozhodne nenajde.

  Odpovědět
 5. Učitelský sbor je zde velmi vstřícný a hodně nápomocný, až na pár učitelů. Škola je soukromá a každoročně se zvyšuje školné aktuálně pro nově příchozí je cena 32 000kč za rok. Tato škola nemá jídelnu ani tělocvičnu, tudíž se využívá jídelna základní školy a tělocvična Sokola. Škola nabízí mnoho možností ke studiu jazyků. Také má velmi dobrý systém pro přípravu na maturitu. Po prvním ročníku se rozčleňuje do jednotlivých větví humanitní a přírodovědné. Škola se zapojuje do mnoha vědomostních soutěží a projektů.

  Odpovědět