Obchodní akademie, Střední pedagogická škola a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Beroun

U_libeňského_zámku,_gymnázium
commons.wikimedia.orgCC-BY-SA-3.0 – PatrikPaprika

 

   Jméno: OA, SPŠ a JŠ Beroun

   Adresa: U Stadionu 486 Beroun 266 37

   Typ školy: Veřejná

   Web: www.spgsberoun.cz

 

 

 

Střední pedagogická škola působící v Berouně už od roku 1953. Hlavním cílem je připravit studenty – většinou studentky, na práci především v mateřských školách a dalších školských, sociálních a kulturních institucích. Jedná se o širokou škálu uplatnění od družin přes školní kluby až po domovy mládeže. Zajímavým oborem je pedagogické lyceum, zastřešené Národním ústavem odborného vzdělávání. Je vytvořené pro studenty s vlohy v dramatických, hudebních, pohybových a výtvarných aktivitách a chtějí se jim věnovat i profesionálně. Škola má k dispozici keramickou a grafickou dílnu, studovnu, učebny pro hru na hudební nástroje, ateliér výtvarné výchovy, hudební sál, a dokonce i sál dramatické výchovy s jevištěm. Od roku 2005 je škola spojena s obchodní akademií.

 

Délka studia: 4 roky – denní; 1 rok, 2 roky – dálkové

Obory: 6341M02 – Obchodní akademie,  7842M03 – Pedagogické lyceum, 7842M02 – Ekonomické lyceum, 7531M01 – Předškolní a mimoškolní pedagogika

 

 

Kvalita výuky
10
Zázemí a vybavení
9
Vstřícnost školy
8
Stravování
7
Nálada a spolužáci
8
 yasr-loader

6 komentářů u „Obchodní akademie, Střední pedagogická škola a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Beroun“

 1. – zastaralé a depresivní prostředí, šedé výmalby, tmavé chodby, zastaralé vybavení
  – oplzlý učitel na plavání
  – neempatická, zadepresená učitelka na AJ, studentům věčně něčím hrozila, místo toho, aby je podporovala, chtěla je připravit na vstup do zaměstnání, ale neustále o nich hovořila o dětech (ne studentech)
  – téměř každý učitel vyžaduje perfektní přípravu na svůj předmět, pokud tak není, jsou nepříjemní na studenty i rodiče (každý student ovládá přeci něco lépe, něco hůře, no Bože, tak budu mít z jednoho předmětu 1,2 z dalšího třeba 4.)
  – velmi přísný přístup ke studentům a jejich omluvám
  – chtějí kredity, ale spoustu aktivit studentům neuznají, některá kritéria praxí oznámí víkend předem, a poraďte si…..
  – známá měla autonehodu kvůli spěchání do této školy, pak přestoupila a byla v pohodě
  – nyní jsem se doslechl, že v tomto ŠR tam spáchala sebevraždu jedna studentka – tedy mimo školu,ale z cesty ze soustředění – (to mě přimělo k této recenzi)

  Odpovědět
 2. Chodím do čtvrťáku, takže jsem již měl mnoho času zjistit, jak škola funguje.

  Studenti:
  Je těžké hodnotit studenty, všichni se lišíme a já mám ve třídě takové spolužáky, že jsem si zde udělal nejlepší kamarády a zase některé spíše ignoruji, jelikož si s nimi nerozumím.

  Profesoři:
  Nevím jak to chodí jinde, ale to samé jako u studentů – každý je jiný, záleží jak zapůsobíte a ještě to ovlivňuje mnoho faktorů. Já co můžu říct, tak to, že máme milou třídní a většina profesorů jsou lepší než na základce. Ale jinak někdy nechodí včas do hodin (nevím jestli to je + nebo -), někteří jsou arogantní a nebo také naopak.

  Škola – vybavení atp.
  Škola od doby, co tam chodila máma se vzhledově skoro nezměnila, takže žádný luxus, ale za poslední rok škola zakoupila dataprojektory, lepší PC, nové tabule atd. takže je znát, že se snaží něco vylepšit.

  Stravování:
  Jíst se to dá – co více si přát?

  Celkově pokud jste z Berouna a okolí a nechcete na gympl, tak je tato škola jasný volba (ono si zde popravdě moc nevyberete, berounský gympl je zkažený sám o sobě).

  Odpovědět
 3. Tato škola jako každá jiná má své klady i protiklady. Teda spíš převažují ty mínusy. Jak se tady už někdo zmiňoval, plavecký bazén je super. Jen nesmíte mít jednoho pana profesora, který „učí“ jede cvik půl roku a nezahrajete si s ním v bazénu skoro nic. Má předpotopní názory a jeho styl výuky zdá se býti podivný. Jinak většina profesorů je zde v pohodě a dá se s nimi na všem domluvit, jen se k nim i vy musíte chovat slušně. Pravda, vybavení a servr školy stojí za starou Belu, ale to je především o penězích. Za to škola nemůže. Jo a vlastně eště jedna věc co mě o téhle škole napadá – část vedení si myslí že lidi co na ní chodí jsou děti a musí je vychovávat, což si myslím že v našem věku už je blbost a spíš to lidi lidově řečeno nasere.

  Odpovědět
 4. Tuto školu jsem si vybral především proto, že nabízela vlastní plavecký bazén. Ten jsme společně se spolužáky navštěvovali v hodinách tělesné výchovy 1. a 2. ročníku. Já se na žádost učitelky mohl o tělocviku, zatímco ostatní cvičili na sucho (v tělocvičně), cachtat v bazénu a plavat. Za to dávám škole velké plus.
  Učitelé jsou přátelští, většina i v celkem dobré náladě, a pokud je vyloženě člověk něčím nenasere proplujete do čtvrtáku v pohodě. Já mám ted před maturitou, a zjistil jsem že se nevyplácí se 1-3 ročník flákat, ale je lepší něco dělat. protože potom jako já ve čtvrtáku zjistíte, že to všechno zase potřebujete.

  Odpovědět
 5. Na této škole jsem se vysloveně trápila téměř tři roky. Silně nedoporučuji! Zastaralé prostředí, perverzní profesoři, kteří nic nenaučí. Většina z nich chodí na posledních 10 minut vyučovací hodiny a povídají si o počasí! Ve výsledku vás zjebou, že nic neumíte. Jak pak by jo…

  Odpovědět
 6. -kantoři jsou zde ochotní, přátelští, pečliví a je vidět že je tato práce baví
  -škola podle mého názoru naučí výborně český jazyk mluvnici i literaturu, občanku, zeměpis, chemii ,psychologii, pedagogiku a výchovy, ale jazyky (němčina, angličtina) velice pokulhávají
  – prostředí školy je zastaralé a málo vybavené, ale za to útulné a příjemné
  -škola pořádá povinné kurzy, které mi dali opravdu hodně zkušeností
  – praxe je zde výborná a velice užitečná

  Odpovědět

Vložit vlastní recenzi školy