Obchodní akademie Plzeň

U_libeňského_zámku,_gymnázium
commons.wikimedia.orgCC-BY-SA-3.0 – Norbert Aepli

   Jméno: Obchodní akademie Plzeň

   Adresa: Náměstí T. G. Masaryka 13 301 00 Plzeň

   Typ školy: Veřejná

   Web: www.oa.pilsedu.cz

 

 

Obchodní akademie Plzeň je třetí nejstarší ekonomicky zaměřená škola v Čechách. Zapojuje se do řady mezinárodních projektů, proto umožňuje svým studentům získat odbornou praxi ve firmách v sousedním SRN, účastnit se mezinárodních studentských výměn, exkurzí do zahraničí, podílet se na tlumočení na nejrůznějších akcích a podobně. Podporovány jsou návštěvy muzeí, divadel, výstav či sportovních aktivit. Většina studentů ve 4. ročníku úspěšně skládá zkoušky z kancelářského psaní na klávesnici. Absolventi obdrží k maturitnímu vysvědčení mezinárodní doklad o kvalifikaci Europass. Škola je založena na demokratických principech a spolupracuje tak se studentským parlamentem a Spolkem přátel obchodní akademie.

 

Délka studia: 4 roky – denní

Obory:  63-41-M/02 – Obchodní akademie, 78-42-M/02 – Ekonomické lyceum

 

 

Kvalita výuky
6
Zázemí a vybavení
6
Vstřícnost školy
6
Stravování
4
Nálada a spolužáci
6
 yasr-loader

7 komentářů u „Obchodní akademie Plzeň“

 1. Školu bych si po druhé už nevybrala. Neříkám to proto, že bych propadala a byla nějaká špatná, naopak celé 4 roky procházím s jedničkami a dvojkami. Učitelé se strašně liší, někteří se těší, že vám pomohou, pro jiné představujete obtíž a starosti navíc. Třídní učitel s námi nemá žádný bližší vztah a jsme mu naprosto ukradení. Učitelky na odborné předměty vás jen připravují celé čtyři roky na maturitní zkoušku a těší se, že vám zatopí, když nebudete nic vědět. Během maturitního opakování jsme prošli snad vše, jen ne to, co bylo v praktické MZ. Jediný normální člověk na škole je pan ředitel, který ale bohužel asi brzy skončí. Přístup pana zástupce ke studentům je otřesný. Všichni říkají na škole jen to, jak je to prestižní škola, přitom k tomu mají dost daleko.

  Odpovědět
 2. Velmi kvalitní škola, která člověka dobře připraví jak na maturitu, tak na vysokou školu. Samozřejmě, člověk se na učení musí také trochu podívat a ne procházet se čtyřkami. Mám dobré porovnání, protože jsem ve druhém ročníku z osobních důvodů musela přestoupit na jinou obchodní akademii – u mě rozhodně vede obchodka v Plzni. Přátelské prostředí, výborní učitelé, většinou jsou všichni ochotní a připravení pomoct. Jediné minus je, že škola nemá vlastní jídelnu a tělocvičnu, ale to nám studentům nikdy nějak extra zvlášť nevadilo, alespoň jsme se trochu prošli. Za mě škola na jedničku.

  Odpovědět
 3. Tato škola je velmi prestižní a moderní a učitelé zde dobře naučí. Můžu všem tuto školu jedině doporučit z vlastních zkušeností!

  Odpovědět
 4. S touto školou jsem naprosto spokojená, i když to tak ne vždycky bylo. Ve druháku, když začalo účetnictví, tak jsem si vyčítala, kam jsem to vlastně šla, ve třeťáku se statistikou to bylo to samé. Ale teď ve čtvrťáku, když se otočím zpátky, tak to byl ten nejlepší výběr. Kvalita vzdělání je mnohem vyšší, než na ostatních SŠ. Přidala bych více hodin jazyků, ale nejsme jazykovka, ale ekonomka, takže v tomhle ohledu mám smůlu. 🙂 Jinak doporučuji všem, naučí Vás nejen to, co se týká školského vzdělání, ale občas je to taky pořádná zkouška nervů, což se hodí do života. 😀

  Odpovědět
 5. Škola je umístěna na skvělém místě, kam se dostane každý z autobusáku, nádraží nebo z jakékoli části Plzně. Většina učitelů je seriózních, ale jsou tam i tací, kteří na výuku kašlou nebo i tací, který jsou příšní až moc. Jinak jsem se školou velmi spokojena a neměnila bych za žádnou jinou.

  Odpovědět
 6. Vynikající státní škola. Vstřícní učitelé, ale zároveň umí naučit. Je zde poměrně dobrý výběr cizích jazyků. Každý rok se pořádá zahraniční kurz, např. Francie, Anglie, Rakousko, Německo. Možnost i výměnných pobytů. Škola se dá zvládnout, pokud nejste „flink“. Jediné co netolerují je „záškoláctví“. Jinak pohoda, žádný výrazný problém.

  Odpovědět
 7. Škola je z akademického hlediska v pořádku. Mínus je, že postrádá jídelnu a tělocvičnu. Takže na obědy a tělocvik se musí dojíždět na jiná místa. Většina studentů tvoří slečny, což je plus pokud jsi kluk, ale pokud jsi holka je to dost velké mínus – znáte jaké to tak je ve slepičím kolektivu.
  Jinak si myslím, že tato škola byla dobrá volba. 🙂

  Odpovědět

Vložit vlastní recenzi školy