Obchodní akademie Kubelíkova

Zobrazit recenze  ️🖊️ Napsat vlastní recenzi  🔍 Hledat jinou školu
U_libeňského_zámku,_gymnázium
commons.wikimedia.orgCC-BY-SA-3.0 – Michal Kmínek

   Jméno: Obchodní akademie Kubelíkova

   Adresa: Kubelíkova 37 Praha 3 130 00

   Typ školy: Veřejná

   Web: www.oa-kubelikova.cz

 

 

 

Veřejná střední odborná škola nabízející 2 obory – Obchodní akademie a Ekonomické lyceum.  Nachází se ve středu Prahy poblíž dopravních sítí v poměrně klidné ulici 10 minut chůze od metra náměstí Jiřího z Poděbrad. Mezi vybavení patří 29 učeben (11 odborných, 5 s moderní výpočetní technikou a 5 odborných s dataprojektorem), 2 tělocvičny s posilovnou, školní zahrada s atletickým oválem či multifunkční hřiště. Pokrytí internetem najdete v celé škole. Stravování je přímo v budově a je možno objednávat ze 3 jídel a také prostřednictvím internetu.

 

Délka studia: 4 roky – denní

Obory: 63-41-M/02 –  Obchodní akademie, 78-42-M/02 – Ekonomické lyceum

 

 

Kvalita výuky
18
Zázemí a vybavení
16
Vstřícnost školy
16
Stravování
18
Nálada a spolužáci
17
 yasr-loader

Recenze školy

Přidat recenzi

Vzhledem k GDPR nehodnoťte konkrétní učitele či osoby. E-mailová adresa nebude zveřejněna.
 

 
 

Vložené recenze

10 komentářů u „Obchodní akademie Kubelíkova“

 1. Ahojda já jsem Adam Stůl a tohle je moje recenze na tuto školu. Včera jsme měli hodinu ekonomiky. Naše učitelka má každý den zažívací potíže a naneštěstí vypouští plyny. Celkově se kvalita vybavení zlepšila, nicméně bych považoval první dva roky přírodních věd za ztrátu času. Přírodní vědy se zde berou v menším rozsahu než je základní škola, tudíž je to k ničemu. Další věc, jež bych měl zmínit je pohlavní styk a orgie které probíhají na denní bázi ve školní jídelně. Učitele učí často předměty, které nemají vystudované. Další věc, kterou zmíním je fakt, že učitele jsou milí. Další věc, která se často děje je ta, že žáci s absencí 200 a více hodin nemají problém při své docházce postoupit do dalšího ročníku. Myslím si že je to špatně. Nejvíc matoucí je však fakt, že zde žáci občas dávají lajny. Jakože hrají fotbal po lajnsch 🥹🥹🥹🥹🥹. Asi si půjdu koupit trávu takže čus. (Hodně z věci, jež jsem napsal o orgiích či plynech jsou možná vymyšlené, nicméně to nemění nic na tom, že je kvalita této školy nízká.

  Odpovědět
 2. Když se člověk snaží, tak škola není problém. Nejedná se o nějakou TOP školu a 3 hvězdičky podle Google recenzí odpovídají, takový průměr. Trochu škoda, že škola se snaží evidentně spíš zametat problémy pod koberec, než je řešit nebo se snažit o dobrou pověst. Jde to vidět i tady, že škola žádá o smazání negativních částí recenzí. Ani nerozumím tomu, proč vůbec ke smazání došlo ze strany webu, cenzura v dnešní době není moc OK.

  Odpovědět
 3. Rád bych se, dnes už z pozice úspěšného maturanta, podělil o své dojmy ze 4 let studia oboru sportovní management na této škole.
  Prvně je potřeba si říct, že pokud na Kubeličku (ideálně na „sporťák“) opravdu chcete, ale nedostanete se, dejte si druhou přihlášku na normální OA. Je to v podstatě úplně to samé, tudíž mě pobavilo zjištění, že na SM se hlásí běžně třeba 200 lidí a na OA jen třeba 60. To je vlastně záměr školy: nalákat mladé sportovce na úžasný a zajímavý, především SKVĚLE ZNĚJÍCÍ, obor Sportovní management, ale u přiblížení „skvěle znějící“ bych skončil. Tuna ekonomiky a účetnictví jako na OA, zpestřené sem tam nějakým předmětem se sportovní tématikou, jako jsou dějiny tělesné kultury nebo psychologie sportu. O samotném managementu sportu se malinko dozvíte až ve čtvrťáku v rámci samostatného předmětu, ale pokud se nějak sami o sport zajímáte, tak pravděpodobně o tomto oboru budete vědět i bez této školy z praxe víc, než vám učitelka, která normálně učí ekonomiku, bude vtloukat do hlavy kvůli 4 otázkám z 25 v rámci ústní maturitní zkoušky z ekonomiky..
  A pro koho tato škola vlastně je? Já bych studenty rozdělil na 2 skupiny: buď jste „flákači“ (ať už jen tak nebo kvůli svému sportu či jiné aktivitě) nebo naopak „snaživci“. Škola není nijak zvlášť téžká a maturitu udělal třeba z naší třídy každý (btw + nikdo za ty 4 roky ani jednou nepropadl a že na to bylo adeptů), takže jako flákač školou prolezete třeba s trojkami, čtyřkami, ale v pohodě. To, jak je škola jednoduchá, je ale výhodou i pro snaživce, protože profesoři (aspoň ti, které jsem měl já) od vás nemají žádná očekávání a když se zajímáte, tak jsou zájmem o to více potěšeni a rádi se s vámi podělí o spoustu informací, které normálně třeba ani ve výkladu nemají a z ekonomiky a účta si odnesete fakt dost. Pokud jste ale něco mezi, jakože se chcete naučit ekonomiku, ale spíše necháváte učitele, aby vás dokopali se ji naučit, tak bych spíš doporučit třeba OA Heroldovy sady.
  Co se týče vybavenosti školy, tak když jsem přicházel já, tak to bylo takové nic moc, ale za ty 4 roky se na škole udělal kus práce a vybavení je za mě super. Nové lavice, projektory, jazyková učebna, ICT učebny, recepce atd.
  Dostupnost Kubeličky je velmi dobrá. Dostanete se tam metrem (A z Jiřího z Poděbrad), tramvají (Lipanská) i busem (Olšanské náměstí). Autem bych do školy ale radši nejezdil, protože s parkováním je to bída.
  Škola má vlastní jídelnu, což je sice fajn, ale žádné kulinářské zázraky nečekejte…jídlo se dováží a na některých je to znát (např. suché maso). Oběd (polévka+hlavní chod+ovoce/sušenka) stojí myslím 34 Kč, což je v pohodě.
  Celková atmosféra na škole je přátelská, já sice moc do kolektivu nezapadl, ale s žádnými náznaky šikany jsem se nesetkal. Studenti se často baví napříč třídami i ročníky a s kantory je občas taky celkem fajn pokec…hlavně s Pascalem (když má dobrou náladu). V předešlých recenzích se hodně negativně skloňuje jméno paní ředitelky, …že by mi byla zrovna sympatická (ikdyž se tak až přehnaně občas snaží tvářit) to sice ne, ale já s ní nikdy problém neměl. Respektive konkrétně s ní, s vedením celkově to ale občas bylo horší, protože organizaci typu, že si v 9 hodin večer otevřete Bakaláře kvůli zítřejšímu rozvrhu-máte 5 hodin a začínáte v 9 a pak si Bakaláře pro jistotu otevřete ještě v 10 a najednou začínáte v 8 ráno a máte 7 hodin, jsme zažili nejednou a dost mě to štvalo.

  Snad jsem napsal vše, co stálo za napsání a závěrem se obracím na budoucí studenty: „Nepodceňujte PEK…Mount Blue vás bude děsně štvát, ale až se fakt naučíte na klávesnici psát všema 10, tak to stojí za to a je to možná ve finále to nej, co si z Kubeličky odnesete. Tuhle recenzi bych dříve psal tak 2 hodiny. Díky PEKu ji zvládnu za půl hoďky.“

  Odpovědět
 4. Při hledání vhodné střední školy pro svoji dceru jsem velmi pečlivě hledala v rámci celé Prahy. Po osobní schůzce s vedením školy a prohlídce školy jsem byla nadšená nejen přístupem celého učitelského sboru učitelů, ale také nadprůměrným vybavením učeben a přátelským dojmem. Dcera je na škole spokojená, já oceňuji výbornou komunikaci a schopnosti paní ředitelky, která školu pozvedla na vynikající úroveň.

  Odpovědět
 5. Jedním slovem: „Katastrofa“ z pohledu rodiče. Rada pro všechny rodiče zní, zjišťujte informace o školách a opravdu dobře zvažte, kam se vaše ratolest přihlásí. Přeji všem mladým lidem co nejpříjemnější přípravu na budoucí povolání !!! Držte se !!!

  // Část recenze týkající se psychické náročnosti, učitelů a paní ředitelky smazána na žádost školy (značná urážlivost).

  Odpovědět
 6. Přesně tak jak to napsal ,,student,,. Přišla tam od září 2017 ředitelka B.S. A teď se tam děje přesně to co napsal ,,student,,. Akorát bych dodal že slibujou jak vám zařídí aby jste zvládli studium (speciální vzdělávací plán pro žáka se speciálními vzdělávacími potřebami,že vám pomůžou s doučením se atd..)aby jste neměli problém se šikanou a já nevím co.Učitelé mě fakt šikanovali a to nesouviselo s hranicí se šikanou .Šikanovali mě tak ,že bych to nepřál ani nejhoršímu nepříteli a co teprve ředitelka? Byl jsem do ní zamilovanej ale její pravá tvář je jiná. Dělá jak má radši studenty s problémy a snaží se jim pomoct ale opak je pravdou. Ano, učitelé se jí bojí. Já jsem párkrát viděl kantorky brečet když jsem byl v nejvyšším patře u kabinetu paní učitelky I.S. A studium i přijetí na školu když jsem tam dělal přijímačky já se hodně zpřísnilo. Doufám že se brzy ředitelka změní a bude zas hodná. Když máte problémy s psychikou tak jediný kdo je tam fér a kdo vám pomůže je učitel J.P. Nikomu jinému se nesvěřujte s psychikou, protože to vždycky kromě P. vykecají všem.

  // Nevhodná či urážlivá část recenze odstraněna na žádost školy.

  Odpovědět
 7. Na tuto školu jsem přešla z opravdu dobré školy, s tím, že úroveň tohoto lycea je jedna z nejvyšších v Praze. Obecně jsem se bála přestupu, ale začátek vypadal hezky. Měli jsme seznamovací kurz, kde jsme hráli spolu hry a seznámili se navzájem. Známky v naší třídě se také zhoršovaly. Celkově u nás ve třídě propadlo celkově 6 lidí. Ano, chyba byla na naší straně také, ale přístup učitelů byl nevhodný. Neřeší se tu problémy co by se řešit měly, ale naopak blbosti. Všechno je na této škole špatně. Lidi tu mají ve třídách deprese, navzájem si nadávají a perou se. Nikdy jsem netrpěla depresemi, ale na této škole navštěvuji společně skoro se všemi spolužáky psycholožku, a máme i třídní psycholožku. Je mi upřímně líto, kam jsem přešla. Školu nedoporučuju, namá jakýkoli benefit. Úroveň učení je opravdu nízká. Krádeže na této škole jsou běžné V našem ročníku se ztratily věci v hodnotě 10 000. Tuto školu rozhodně nedoporučuji

  // Část recenze týkající se drog, přístupu učitelů a úmyslná absence studentů odstraněna na žádost školy (údajně nepravda)

  Odpovědět
 8. Školní systém na této škole se Vás vůbec nesnaží připravit na maturitu, učitelé jsou až na některé světlé výjimky neochotní, nevstřícní a arogantní. Paní ředitelka je pro všechny velkým otazníkem. Často jednání paní ředitelky a občas i některých kantorů hraničí se šikanou žáka. Mám dojem, jako by se i samotní učitelé paní ředitelky báli. Tato škola si hraje na prestižnost, ale prestiž je opravdu to poslední, co má. Učitelé se zde mění každým rokem a student nemá téměř žádná práva.

  // Část recenze týkající neochoty učitelů, omlouvání docházky a paní ředitelky odstraněna na žádost školy (údajně nepravda či urážka)

  Odpovědět
 9. Souhlasím s BOSSEM téměř ve všem. LCD televize jsou většinou jen v učebnách určené pro učení cizího jazyka, nicméně v ostatních třídách jsou projektory. Co se týče učitelů, mění se to tu jako na běžícím pásu, hlavně učitelé na účetnictví. Až na pár výjimek jsou tu velice pohodoví a milí učitelé, které vám rádi pomohou s každým problémem.

  // Část recenze týkající se fluktuace učitelů smazána na žádost školy (označeno jako nepravda).

  Odpovědět
 10. Naše obchodní akademie se nachází na Praze 3 v kubelíkově ulici. Co se týče dopravního spojení nejblíže je tram. zástvka Lipanská a nejbližší metro je na jiřího z Poděbrad. Pro žáky kteří myslí na budoucnost chci předem upozornit, že na celé praze 3 jsou modré zony, tudiz nepripada v uvahu dojížed do školy autem.

  Výbava školy: v každá druhé třídě LCD televize a interaktivni tabule, Sociální zařízení čisté a nové, dvě tělocvičny a posilovna se sprchami samozřejmnost

  Jídelna max pro 100 žáků, co se týče jídla poměr, cena a chut=DOBRÉ

  Spolužáci jsou fajn a přátelští neni zde šikana ani podobné konflikty.

  // Část recenze týkající se vstřícnosti školy a paní ředitelky smazána na žádost školy (nepravda nebo urážka).

  Odpovědět