Obchodní akademie Krupkovo náměstí

Zobrazit recenze  ️🖊️ Napsat vlastní recenzi  🔍 Hledat jinou školu
U_libeňského_zámku,_gymnázium
commons.wikimedia.orgCC-BY-SA-3.0 – PatrikPaprika

   Jméno: OA Krupkovo náměstí

   Adresa: Krupkovo náměstí 4, 160 00 Praha 6

   Typ školy: Veřejná

   Web: www.oakrupkovo.cz

 

 

Veřejná střední odborná škola nabízející 2 obory – Obchodní akademie a Ekonomické lyceum. Cílem je připravit především k dalšímu studiu na vyšších a vysokých školách a na na praxi ve veřejné i soukromé sféře. Od roku 2007 má škola právo užívat označení Fakultní cvičná škola Fakulty financí a účetnictví Vysoké školy ekonomické. Budova se nachází v klidném prostředí v sousedství Stromovky a je vybavena odbornými učebnami, studovnou a knihovnou, pevným připojením na internet, tělocvičnou a vlastní jídelnou.

 

Délka studia: 4 roky – denní

Obory: 63-41-M/02 –  Obchodní akademie, 78-42-M/02 – Ekonomické lyceum

 

 

Kvalita výuky
14
Zázemí a vybavení
13
Vstřícnost školy
14
Stravování
11
Nálada a spolužáci
14
 yasr-loader

Recenze školy

Přidat recenzi

Vzhledem k GDPR nehodnoťte konkrétní učitele či osoby. E-mailová adresa nebude zveřejněna.
 

 
 

Vložené recenze

9 komentářů u „Obchodní akademie Krupkovo náměstí“

 1. Šla jsem na tuto školu spontánně (chtěla jsem zkusit jiné prostředí, kolektiv..část Prahy :D). Z pohledu maturanta si troufám říct, že obtížnost školy není velká, ale jakmile si nesednete s učitelem, tak Vám to může patřičně zavařit.
  Jelikož se učitelský sbor skládá převážně z žen (a to nemluvě o tom, že polovina jich má být v důchodu) – tak si asi dokážete představit, jaký styl výuky mají. Hodně záleží na jaké učitele narazíte – já osobně měla kvalitní matiku, češtinu, co se ale týče jazyků – hodně slabý. Odborné předměty – účetnictví…to mi prostě nesedlo – přepadovky, na otázku z čeho se bude psát je pravidelná odpověď: „z účetnictví“, ztrácení testů, chaos ve výuce a učitel spolupracuje převážně s těmi, co v tom jsou nadprůměrní. Také nás po čtyři roky provází předmět, kde se učíme psát všema 10 (na klávesnici) a obchodní dopisy – průměrné známky na vysvědčení se pohybují mezi 2-4, pokud prostě doma nesedíte na pr*** a nepíšete denně (což nikdo nedělá), tak Vás od propadnutí obvykle dělí jen ty obchodní dopisy, která zachraňují známku (klid ale, dá se to zvládnout).
  Celkově bych asi řekla, že jsou lepší školy, nicméně proplout se dá, člověk se ale musí připravit na dávku trpělivosti a nesmyslných úkolů.

  PS: praxe stejně člověka naučí nejlíp

  – studentka obchodního lycea

  Odpovědět
 2. Napicu skola… snadné ucivo a kdyz se chcete dozvedet neco vic ucitele to stejne nevi, vsichni tady fetujou a to co vari v jidelne to by se ani jidlem nazyvat nedalo

  Odpovědět
 3. Průměrná obchodní akademie v Praze. Jsou zde dobří profesoři.ýhodou je určtiě taktéž možnost studovat ekonomické lyceum, takže pokud Vás blíže zajímavá biolgogie a odbdobné disciplíny, uričtě je to pravý obor. Určtiěou nevyhodou je již zmíněné menší tělocvična a v určité míře stísněné prostory ve škole.

  Odpovědět
 4. Dle mého názoru se jedná o jednu z nejlepších obchodních akademií v Praze. Učitelský sbor je příjemný a skutečně se snaží pomoci látku pochopit. Výhodou je určtiě taktéž možnost studovat ekonomické lyceum, takže pokud Vás blíže zajímavá biolgogie a odbdobné disciplíny, uričtě je to pravý obor. Určtiěou nevyhodou je již zmíněné menší tělocvična a v určité míře stísněné prostory ve škole.

  Odpovědět
 5. Právě se nacházím v maturitním ročníku. Z mého pohledu a pohledu naší třídy, se s námi nejedná velmi vstřícně. Je na nás velký tlak ze strany většiny profesorů a není s nimi momentálně příliš velká domluva.
  Na této škole jsem se setkala s převážně staršími profesory a názor na některé se během 4 let změnil. U angličtinářky se můj názor velmi zlepšil, naopak s profesory, kteří se vždy chovali v pohodě, to je momentálně k nevydržení.
  Co se týče vedení školy, domluva bývá na základě toho, jak moc oblíbený student jste.
  Otázka jídla v jídelně se letos velmi zlepšila s příchodem nových kuchařů!
  Náročnost školy je podle mého podstatně těžší, než se říká…dá se to ovšem zvládnout, stačí do školy opravdu chodit a průběžně se připravovat.

  Odpovědět
 6. Moje škola má velmi kvalitní zázemí, mnoho velmi dobrých profesorů a kvalitní školní vybavení. Dále je na škole moderní zrekonstruovaná jídelna, kde jsou nyní i noví velmi kvlitní kuchaři. Vedle školy je velký park Stromovka, takže je zde velmi dobré prostředí pro studium a odpočinek. Mezi nevýhody bych zařadil malou tělocvičnu a malou studovnu pro případ, když máte volné hodiny.

  Odpovědět