Obchodní akademie Hovorčovická

školaJméno: Obchodní akademie Hovorčovická

Adresa: U Vinohradského hřbitova 3, 130 00 Praha 3

Typ školy: Veřejná

Web: oahovorcovicka.cz

 

 

Střední škola s tradicí již od roku 1988, která svým studentům nabízí všeobecné i odborné vzdělání. Svým studentům nabízí široké spektrum výuky cizích jazyků, společně s moderně vybavenými učebnami a samozřejmostí jsou i zahraniční studijní pobyty a spolupráce s německými středními školami. Během studia se žáci účastní i sportovních kurzů.

Zajímavostí je samotný název školy dle ulice na Praze 8. Škola byla totiž původně právě zde, nicméně v roce 2011 byla nucena se přestěhovat z bezpečnostních důvodů. V jejich vlastní budově totiž studenty ohrožovala rakovinotvorná azbestová vlákna.

 

Obory:

 • 65-42-M/02 Cestovní ruch
 • 63-41-M/02 Obchodní akademie

 

Délka studia:

 • 4 roky

Kvalita výuky
1
Zázemí a vybavení
1
Vstřícnost školy
1
Stravování
1
Nálada a spolužáci
1
 yasr-loader

2 komentáře u „Obchodní akademie Hovorčovická“

 1. Většina profesorů je milá. Ale protože nabízí obor Cestovní ruch, je podle mě nesmysl, aby se předmět Zeměpis cestovního ruchu vyučoval pouze v 1. ročníku. Ve 3. a ve 2. ročníku je zaměření na cestovní ruch téměř nulové.

  Odpovědět
 2. Profesoři na škole jsou vstřícní, ochotní… vždy ochotní vyslechnout problémy studentů. Škola je moderně vybavena. Možnost mimoškolních aktivit.

  Jediné co bych vytkl, že v kiosku jsou přemrštěné ceny a celkem nezdravá strava, což bych ocenil, aby se změnilo k lepšímu.

  Odpovědět

Vložit vlastní recenzi školy