Obchodní akademie Hovorčovická

Zobrazit recenze  ️🖊️ Napsat vlastní recenzi  🔍 Hledat jinou školu

školaJméno: Obchodní akademie Hovorčovická

Adresa: U Vinohradského hřbitova 3, 130 00 Praha 3

Typ školy: Veřejná

Web: oahovorcovicka.cz

 

 

Střední škola s tradicí již od roku 1988, která svým studentům nabízí všeobecné i odborné vzdělání. Svým studentům nabízí široké spektrum výuky cizích jazyků, společně s moderně vybavenými učebnami a samozřejmostí jsou i zahraniční studijní pobyty a spolupráce s německými středními školami. Během studia se žáci účastní i sportovních kurzů.

Zajímavostí je samotný název školy dle ulice na Praze 8. Škola byla totiž původně právě zde, nicméně v roce 2011 byla nucena se přestěhovat z bezpečnostních důvodů. V jejich vlastní budově totiž studenty ohrožovala rakovinotvorná azbestová vlákna.

 

Obory:

 • 65-42-M/02 Cestovní ruch
 • 63-41-M/02 Obchodní akademie

 

Délka studia:

 • 4 roky

Kvalita výuky
19
Zázemí a vybavení
18
Vstřícnost školy
16
Stravování
17
Nálada a spolužáci
18
 yasr-loader

Recenze školy

Přidat recenzi

Vzhledem k GDPR nehodnoťte konkrétní učitele či osoby. E-mailová adresa nebude zveřejněna.
 

 
 

Vložené recenze

5 komentářů u „Obchodní akademie Hovorčovická“

 1. Doporučuju jediný. Buď sem nechoď nebo začni fetovat ať zvládáš nálady všech učitelů, který bez toho fakt nejdou

  Odpovědět
 2. Troufnu si říci, že se jedná o jednu z těžších obchodních akademií u nás. Velice hodně se zde dbá na výuku ekonomiky a účetnictví, což pravděpodobně žáci neocení při průběhu studia, ale po něm si toho budou velice vážit, protože jak při výuce na VŠ, tak v praxi se to hodně využije. Co se týče dalších předmětů, tak jsou podle mého názoru na úrovni většiny škol. Chyběl mi tu rozřazovací systém u angličtiny podle úrovně. Učitelé jsou zde hodní a nikdy neměli problém pomoc. Tudíž v případě, že žák nikterak nesabotuje výuku, učitel mu většinou vyjde vstříc. Jednu věc bych však vytknul. Škola nemůže nějak extra konkurovat ostatním školám ve výbavě, avšak si myslím, že kvalita výuky odborných předmětů je zde bez konkurence.

  Odpovědět
 3. Pokud někdo zvažuje přihlásit se/přestoupit na tuhle školu: Dostane se sem skoro každý. Učení v naprosté většině předmětů jednoduché, problém bývá s účetnictvím a ekonomikou, na ty se tady hodně dbá a dost lidí to nedává. Jinak je učení málo, málo předmětů, končí se brzy. Škoda angličtiny, nerozděluje
  se podle úrovní takže pokročilejší se ty čtyři roky pronudí a nenaučí se nic nového. Nejsou tady zatím skříňky, jen klece. Super je jídelna s velkým výběrem a bufetem. Co se týče lidí, tak nic moc, přijímají sem kdekoho, takže klasika, feťáci, děcka cicmající se na chodbách, ale aspoň tady není šikana, pomluvy jo ale žádnrvačky a podobně. Měli jsme pár dobrých učitelů, kteří uměli učit a o studenty se opravdu zajímali, ale většina učitelů je příšerných. Učit moc neumí, jen si odvykládají to svoje a konec, zájem o žáky nulový. Je to tady dost jako na základce, ke studentům se chovají jako k dětem, křičí na ně kvůli prkotinám, zkouší se hezky před tabulí a pravidelně. Prostě stará škola. Přičtěte si k tomu matikáře, co okukuje studentky a všechny holky z něho mají stres a příšerně nepříjemnou zástupkyni,. Ano, propadá se tu ve velkém a nikomu to nepřijde divné. Ředitel taky stará škola, mlčet a poslouchat nebo uvidíte. Na prvním místě jsou včasné příchody a přezuvky, že studenti prodávají drogy a přechovávají je v šatně, to je všem jedno. Od starších studentů jsem slyšela ještě daleko horší věci jak o studentech, profesorech, i o dopadu této školy na studenty, ale jejich pravost potvrdit nemůžu a upřímně radši ani nechci. Celkově má tahle škola na lidi špatný vliv.. Posuďte sami, jestli vám to stojí za to 🙂

  Odpovědět
 4. Většina profesorů je milá. Ale protože nabízí obor Cestovní ruch, je podle mě nesmysl, aby se předmět Zeměpis cestovního ruchu vyučoval pouze v 1. ročníku. Ve 3. a ve 2. ročníku je zaměření na cestovní ruch téměř nulové.

  Odpovědět
 5. Profesoři na škole jsou vstřícní, ochotní… vždy ochotní vyslechnout problémy studentů. Škola je moderně vybavena. Možnost mimoškolních aktivit.

  Jediné co bych vytkl, že v kiosku jsou přemrštěné ceny a celkem nezdravá strava, což bych ocenil, aby se změnilo k lepšímu.

  Odpovědět