Obchodní akademie Hovorčovická

školaJméno: Obchodní akademie Hovorčovická

Adresa: U Vinohradského hřbitova 3, 130 00 Praha 3

Typ školy: Veřejná

Web: oahovorcovicka.cz

 

 

Střední škola s tradicí již od roku 1988, která svým studentům nabízí všeobecné i odborné vzdělání. Svým studentům nabízí široké spektrum výuky cizích jazyků, společně s moderně vybavenými učebnami a samozřejmostí jsou i zahraniční studijní pobyty a spolupráce s německými středními školami. Během studia se žáci účastní i sportovních kurzů.

Zajímavostí je samotný název školy dle ulice na Praze 8. Škola byla totiž původně právě zde, nicméně v roce 2011 byla nucena se přestěhovat z bezpečnostních důvodů. V jejich vlastní budově totiž studenty ohrožovala rakovinotvorná azbestová vlákna.

 

Obory:

 • 65-42-M/02 Cestovní ruch
 • 63-41-M/02 Obchodní akademie

 

Délka studia:

 • 4 roky

VN:F [1.9.22_1171]
Kvalita výuky
Zázemí a vybavení
Vstřícnost školy
Stravování
Nálada a spolužáci

2 komentáře u „Obchodní akademie Hovorčovická“

 1. Většina profesorů je milá. Ale protože nabízí obor Cestovní ruch, je podle mě nesmysl, aby se předmět Zeměpis cestovního ruchu vyučoval pouze v 1. ročníku. Ve 3. a ve 2. ročníku je zaměření na cestovní ruch téměř nulové.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Přínosnost recenze: 0
  Odpovědět
 2. Profesoři na škole jsou vstřícní, ochotní… vždy ochotní vyslechnout problémy studentů. Škola je moderně vybavena. Možnost mimoškolních aktivit.

  Jediné co bych vytkl, že v kiosku jsou přemrštěné ceny a celkem nezdravá strava, což bych ocenil, aby se změnilo k lepšímu.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Přínosnost recenze: 0
  Odpovědět

Vložit vlastní recenzi školy