Obchodní akademie Heroldovy sady

Zobrazit recenze  ️🖊️ Napsat vlastní recenzi  🔍 Hledat jinou školu
U_libeňského_zámku,_gymnázium
commons.wikimedia.orgCC-BY-SA-3.0 – ŠJů

   Jméno: Obchodní akademie Heroldovy sady

   Adresa: Heroldovy sady 1 Praha 10 101 00

   Typ školy: Veřejná

   Web: www.heroldovysady.cz

 

 

Škola nabízí dva studijní obory tak, aby byla vhodná jak pro zájemce o další studium, tak o absolventy mířící do praxe. Ekonomické lyceum nabízí širokou řadu vědomostí od ekonomie přes jazyky až po právo, je tedy ideálním základem pro další studium na vysoké škole ekonomického typu. Obchodní akademie naopak přináší praktické znalosti, které si najdou uplatnění v téměř každé firmě nebo ve státní správě. Z jazyků se zde vyučují: angličtina, němčina, francouzština, španělština a ruština.  Z technického vybavení stojí za zmínku wi-fi připojení, možnost sledovat známky z domova, posilovna, specializovaná učebna studentských firem a další. Budova školy je od roku 2006 bezbariérová, stravování je na základní škole Kodaňská. Ve výsledcích státní maturity se obchodní akademie dostává mezi čelní místa a u přijímaček na vysoké školy má úspěšnost asi 88%.

 

Délka studia: 4 roky – denní

Obory:  78-42-M/02 – Ekonomické lyceum, 63-41-M/02 – Obchodní akademie

 

 

 

Kvalita výuky
15
Zázemí a vybavení
13
Vstřícnost školy
14
Stravování
12
Nálada a spolužáci
15
 yasr-loader

Recenze školy

Přidat recenzi

Vzhledem k GDPR nehodnoťte konkrétní učitele či osoby. E-mailová adresa nebude zveřejněna.
 

 
 

Vložené recenze

17 komentářů u „Obchodní akademie Heroldovy sady“

 1. Heroldovy sady jsou po vzdělávací stránce skvělá škola, která nabízí široké spektrum vědomostí i vzdělávacích akcí, které jsou pro život užitečné. Sama jsem odmaturovala se samými jedničkami a studuji na vysoké škole. Po výchovné stránce už je to horší. Počet nepříjemných zkušeností s učiteli, které jsem zažila jak já, tak moji spolužáci, je alarmující. Naštěstí jsou na škole ale i učitelé, kteří vás respektují a berou jako sobě rovného. Bohužel ale musím přiznat, že ve mně učitelky němčiny, angličtiny a matematiky zanechaly šrámy a dokud budou učit na této jinak skvělé škole, znovu bych na ni už nešla.

  Odpovědět
 2. Nevím kde začít. Vystudovala jsem s úspěšnou maturitou tuto obchodní akademii a i přesto, že je to pár let zpět, tak neustále vzpomínám jenom v dobrém. Četla jsem si recenze, kde si mnoho studentů stěžují na obtížnost a podobně, ale copak je život jednoduchý? Copak vše člověk dostane zadarmo? NE, nedostane a tak je tomu právě na této škole. Jsou vyšší nároky, více učiva, ale dá se to zvládnout pokud člověk není laxní a sem tam se na látku podívá místo čučení do telefonu nebo chlastání po večerech. Profesoři jsou milý a vstřícný, pokud s nimi student jedná s autoritou, respektem a úctou. Je jasné, že pokud člověk bude problémový, tak k němu nebude profesor přistupovat vždy s úsměvem. Vím to z vlastní zkušenosti, neboť jsem se nechovala hezky k profesorce německého jazyka. Mám certifikát z fiktivní firmy Antre, což je + a nyní pracuji v prestižní firmě na vyšší pozici a je mi 22 let, vím, že je to díky škole, která mě naučila. 🙂

  Jděte tam, sice budete nadávat „tady je moc učení, moc testů, moc zkoušení“, nalejme si skleničky čistého vína…takhle byste nadávali na každé škole. Tak jděte na školu, která vám dá jen to nejlepší do života, kde budete spoléhat pouze sami na sebe. 🙂
  Páčko

  Odpovědět
 3. Rozhodně sem nechoďte, prosím. Takové problémy jako tady jsem v životě neměla. Učitele vás berou jako stroje, přehnané nároky k ničemu a ani trocha lidskosti. Prostředí je tu taky šílené, lidé si tu umí jen nadávat a šikanovat. Kamarádce kvůli tomu všemu vypadaly vlasy. Opravdu to nestojí za to. Děkuji. Jsem v posledním ročníku a nemůžu se dočkat až tuto školu opustím.

  Odpovědět
 4. Zdravím,

  Sama studuji na této škole již 3. rokem a jsem spokojená.

  Škola je dobře vybavena, profesoři, se kterými jsem se setkala, nemají problém s invidualnim přístupem, doplněním známek či po dohodě s vyšší absencí, pokjd má rozumný důvod.

  Uznávám, že některé nároky jsou vyšší než je podle mě potřeba, ale jsem si jistá, že na maturitu mě a mě spolužáky připraví.

  Dále bych určitě zmínila předmět, projektový seminář, je na výběr několik možných typů (zdravovedny, přírodopisný, filmový apod), velmi dobrá zkušenost. (Pozor KPS je až ve 2. ročníku)

  Založení fiktivní firmy je podle mě skvělé, ukáže to mnoho ekonomických případů v praxi. Doporučuji zvolit typ firmy podle vašich zajmů.

  Škodu hodnotím známkou 1

  Odpovědět
 5. Jak píšou ostatní, tato škola má opravdu vysoké nároky. Já sama jsem tu strávila o rok víc, skládala se už ve druháku z množství zkoušek, apod., ale můžu říct, že kdyby mi znovu bylo 15, určitě bych se rozhodla stejně. Přístup profesorů je sice všelijaký, najdou se mezi nimi i „prudiči“, ale když děláte to, co máte, nebudete mít s nikým sebemenší problém. Tato škola vás navíc připraví na realitu jako žádná jiná. Ihned po maturitě, kterou jsem zvládla bez problému, jsem také neměla problém najít skvělou práci v oboru s nadprůměrným platem, a jdu i na výšku. A vím, že zvládnu obojí právě díky sadům. 🙂 Tato škola rozhodně není pro flákače, ale jestli chcete něco dokázat, jděte na sady. 🙂

  Odpovědět
 6. Je to senzační škola. Studoval jsem na této škole od 1. ročníku a jak učitelé, tak lidé jsou tam skvělí. Jediný a velký problém je jedna učitelka. Jen kvůli ní již bych na tuto školu nešel. Kvůli ní jsem se učil jen na češtinu a moje spolužačka dokonce ve 4. ročníku kvůli češtině zvracela. Pokud uvažujete o této škole, tak si prosím dejte pozor, abyste nedostali KUŽELOVOU.

  Odpovědět
 7. Kdybych si střední školu vybírala znovu, vybrala bych si sady.

  Letos jsem odmaturovala a Heroldovy sady vám mohu jen doporučit. Škola nabízí rodinné zázemí menší školy. Studovna, posilovna, i tělocvična jsou nově zrekonstruované, Martinka, paní bufetářka, je moc milá, Wi-fi po celé škole. Ve většině případů jsem se setkala s individuálním přístupem profesorů.

  Seminární práci ve druhém ročníku považuji za výbornou přípravu na obhajobu diplomové práce na vysoké škole. I když na zde není moc praxí, škola připraví na reálný život, ať už je to práce, či další studium.

  Uznávám, že škola je náročnější, než jiné obchodní akademie, nicméně pokud chcete, školu bez problémů zvládnete, a co víc, státní maturita pro vás nebude problém.

  Odpovědět
 8. Kdybych si měla vybrat SŠ znovu rozhodně bych nezvolila Heroldovy sady, vybavení školy sice výborné, ale přístup některých profesorů příšerný, zbytečně vysoké nároky u některých předmětů výuky a hodně času zabere domácí příprava, oproti jiným OA. Nespokojenost již od 1. ročníku, bohužel díky rodičům nadále tuto školu navštěvuji.

  Odpovědět
 9. Tato škola je z pohledu kvality výuky na obchodních akademiích jednou z nejlepších v Praze. Má skvělé zázemí, nově zrekonstruovanou studovnu a dále je zde také malá posilovna. O velké přestávce potěší milá paní bufetářka. Samozřejmě je zde všude wi-fi, ikdyž je s ní občas problém kvůli vytížení sítě.

  Odpovědět
 10. Škola na dobré úrovni. Hlavně výuka jazyků na dobré úrovni, pokulhává jen matematika. Po celé škole wifi a posilovna nově vybavena. Největší klenot školy je bufet a fotbálek u šaten. Tuhle školu bych znovu nedoporučoval zbytečně vysoké nároky u zbytečných věcí.

  Odpovědět
 11. Velice prestižní škola, s výbornou kvalitou výuky. Jediný problém na škole je asi matematika, která bývá na lyceum poměrně těžká. Vybavení školy je na velmi dobré úrovni, každá třída má svůj projektor. Wifi po celé škole.

  Odpovědět
 12. Ahoj,
  mam dotaz.
  Jsem uchazec a chtela bych vedet kdy se dozvim,ze jsem prijata na ekonomicke lyceum?
  Jaci jsou ucitele? Neumim zakladat fiktivni firmy a nevim jestli jsem komunikativni typ.
  Nevim jestli delam dobre ,kdyz se jsem hlasim.

  Odpovědět
 13. Nevím čím bych začal.Vybavení školy naprosto otřesné a zastaralé , školní jídelna pamatuje Žižku , když měl ještě obě oči na výběr máte z neuvěřitelného 1 jídla 🙂 . Wifi připojení ? kdepak to u nás nenajdete . Do tělocvičny chodíme po jiných školách , protože u nás máme jen jednu malou. Ted bych přešel k ” profesorů.” až na pár vyjímek je to taky dost zlé , podle mě ani nemají zájem nás něco naučit , prostě si to jdou odpracovat a rychle domů , žádný zápal pro výuku. Dávám známku 3 at nejsem pes .

  Odpovědět
 14. Tato škola patří mezi nejlepší střední odborné školy. Prostředí je velice příjemné. Vybavení je na velmi dobré úrovni. Profesoři jsou milý a vstřícní. Své volby nelituji.

  Odpovědět
 15. Tahle škola je úžasná. Učitelé jsou velice vstřícní a hodně naučí do života. Je tu i skvělý výběr mimoškolních aktivit a zajímavých předmětů. Opravdu nejvíce si užívám Fiktivní firmu která je součástí maturitní zkoušky z ekonomiky.

  Odpovědět
 16. Tato škola nabízí kvalitní možnost vzdělávání, nabízí mnoho předmětů jako např. ekonomika, druhý cizí jazyk (NJ, FJ, SJ). Tato škola je velmi moderně zařízená (projektory v každé třídě, specializované učebny na jazyky, biologii, počítače). Od druhého ročníku si každý rok každý zvolí volitelný předmět jako např. matematika pro pokročilé, ekonomika pro pokročilé, FCE, cestovní ruch…). V posledním ročníku se zde každý zapojí do fiktivní firmy, kde se naučí např. organizace Veletrhu fiktivních firem, výročí školy nebo organizaci maturitního plesu.

  Odpovědět
 17. Škola Heroldovy sady, je velmi prestižní škola, která nabízí mnoho možností vzdělávání, předmětů jako například účetnictví, ekonomika, matematika, informatika, dějepis, cestovní ruch, chemie, český jazyk a čtyři druhy cizích jazyků- ruština, němčina, angličtina, španělština. Studenti se mohou rozhodnout jaký z oborů budou studovat, a to obchodní akademii, nebo ekonomické lyceum.

  Odpovědět