Mensa gymnázium, Praha

Zobrazit recenze  ️🖊️ Napsat vlastní recenzi  🔍 Hledat jinou školu

školaJméno: Mensa gymnázium, o.p.s.

Adresa: Španielova 1111/19, Praha 6, 16300

Typ školy: Soukromá

Web: https://www.mensagymnazium.cz/cs

 

Zřizovatelem školy je MENSA ČR a jedná se o jedinou školu tohoto typu v České republice. Jejím hlavním posláním je věnovat se nadaným studentům a rozvíjet nejenom jejich vědomosti, ale i jejich osobnost. Samozřejmostí je individuální přístup ke každému studentovi. Již v prvním ročníku mají žáci možnost zvolit si volitelné předměty podle sebe. Jelikož jsou studenti nadaní, výuka některých předmětů probíhá na půdě vysokých škol a vyučují je samotní vysokoškolští profesoři. Podmínkou přijetí na školu je úspěšné zvládnutí vstupního testu do MENSY ČR, ale členství v MENSE podmínkou studia není.

 

Obory:

  • Střední vzdělání s maturitou:
    • 79-41-K/81 Gymnázium (vhodné pro žáky 5. tříd ZŠ)

 

Délka studia:

  • 8 let

Kvalita výuky
4
Zázemí a vybavení
4
Vstřícnost školy
1
Stravování
1
Nálada a spolužáci
3
 yasr-loader

Recenze školy

Přidat recenzi

Vzhledem k GDPR nehodnoťte konkrétní učitele či osoby. E-mailová adresa nebude zveřejněna.
 

 
 

Vložené recenze

2 komentáře u „Mensa gymnázium, Praha“

  1. Syn tam studuje třetím rokem, je moc spokojený, my také. Stabilní učitelský sbor, paní ředitelka je zaslouženě respektovaná dáma, opravdu výborní pedagogové, individuální přístup. Výhodou je také rozdělení třídy do dvou skupin, což v praxi znamená, že dětí je na výuce 10-12 na jednoho učitele, což je velkou výhodou. Metody vyučujících jsou opravdu efektivní, každý má svůj specifický přístup a ve výsledku je to pro dobro dětí, které při svém vysokém IQ potřebují trochu víc „zaměstnat hlavy“. Opravdu doporučuji. Po zkušenostech ze školky a základních škol je tohle škola snů.

    Odpovědět
  2. Je zde volnější režim, tudíž se zde dbá na samostatnost a žádné nucení do učení – což může vzbudit zájem. Pochválit mohu také menší koncentrace testů a větší koncentrace domácích prací (prezentace, projekty, seminární práce atd..). Je tu mnohem přátelštější atmosféra mezi učiteli a žáky.

    Odpovědět