Masarykovo gymnázium, SZŠ a VOŠ zdravotnická Vsetín

Zobrazit recenze  ️🖊️ Napsat vlastní recenzi  🔍 Hledat jinou školu
U_libeňského_zámku,_gymnázium
commons.wikimedia.org – Miroslava Zajícová

   Jméno: Masarykovo gymnázium, SZŠ a VOŠ zdravotnická Vsetín

   Adresa: Tyršova 1069 Vsetín 755 01

   Typ školy: Veřejná

   Web: www.mgvsetin.cz

 

 

Masarykovo gymnázium Vsetín je fakultní školou Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého Olomouc. Studium není jednoduché, na druhou stranu, vaše píle se vám promítne v hladším postupu na prestižní VŠ. Pokud si příliš nevěříte, umožňuje škola přípravné kurzy na Střední zdravotnickou školu i na gymnázium. Po vystudování Střední zdravotnické školy v Vsetíně budete vzdělaní v oboru zdravotnický asistent, a co se Vyšší odborné školy zdravotnické týče, bude z vás diplomovaná všeobecná sestra. Obě školy se svou existencí dotýkají minulého století.

 

Délka studia: 4 roky, 8 let – denní

 

Obory: 

79-41-K/41, 79-41-K/81  – Gymnázium

53-41-M/01 – Zdravotnický asistent (SOŠ)

53-41-H/01 – Ošetřovatel (SOŠ)

53-41-N/11 – Diplomovaná všeobecná sestra (VOŠ)

 

 

Kvalita výuky
3
Zázemí a vybavení
2
Vstřícnost školy
1
Stravování
1
Nálada a spolužáci
3
 yasr-loader

Recenze školy

Přidat recenzi

Vzhledem k GDPR nehodnoťte konkrétní učitele či osoby. E-mailová adresa nebude zveřejněna.
 

 
 

Vložené recenze

4 komentáře u „Masarykovo gymnázium, SZŠ a VOŠ zdravotnická Vsetín“

 1. Skvělá střední škola, nejlepší střední vzdělání v širokém okolí.

  Umožňuje 4-leté anebo 8-mi leté studium.

  Možnost volby povinně volitelných seminářů do 3. a 4. ročníku.

  Velký výběr.

  Zkrátka doporučuji.

  Odpovědět
 2. Dobrý den přeji,
  chtěl bych se v následujících řádcích zaměřit na studium na gymnáziích. Když se podíváme do minulosti, tak gymnázia měl jistě větší prestiž, avšak myslím si, že kvalita učitelů na gymnáziích je stále dobrá oproti jiným středním školám. Jako největší problém vidím v tom, že se neustále rodí méně dětí. To má za následek to, že gymnázia jsou nucena přijímat skoro všechny uchazeče, protože jim nic jiného nezbývá a to je závažný problém. Na gympl se tedy dostávají i lidé o kterých nemůžeme říci, že jsou studenti. Pak jenom gymplem prochází a kazí průměry známek. A poté si lidé i hned myslí, že kvalita poklesla, ael to není pravda. Pilných a cílevědomých studentů na gymplu stále najdeme, ale bohužel počet se rapidně zmenšil, ale je to ovlivněné především nízkou porodností. Když se podíváme blíže na gympl ve Vsetíně, tak přesně tento problém tu je. Avšak jako klady u nás
  vidím, blízkost žáků s učiteli, kdykoli nastane nějaký problém, je ihned po konzulatci s učitelem vyřešen. Jednají s vámi jako s jimi rovnými. Velkým mínusem je bohužel strava, která je pro vývoj dítěta a člověka velmi důležitá!

  Odpovědět
 3. Gymnázium Vás dobře připraví na vysokoškolské studium. Především se zde můžete rozvíjet, a to vlastní volbou seminářů, z nichž každý má svůj specifický způsob vyučování. Škola disponuje nově nainstalovanou Wi-Fi (ve všech jejích částech), jídelnou (se 3 druhy jídly, které však nejsou vždy pozitivně hodnoceny), tělocvičnou (avšak pro její malou velikost se využívají místní sportovní haly) a knihovnou.

  Odpovědět
 4. Tak jak každé gymnázium je zaměřeno především na přípravu na VŠ. Podporovány jsou přírodní vědy, na gymnáziu najdete poměrně dobře vybavené laboratoře chemie a biologie. Nechybí ale např. ani laboratoře fyzika nebo dějepisná učebna.

  Odpovědět