Masarykovo gymnázium Plzeň

U_libeňského_zámku,_gymnázium
commons.wikimedia.orgCC-BY-SA-3.0 – Jan Sokol

   Jméno: Masarykovo gymnázium Plzeň

   Adresa: Petákova 2 Plzeň 301 00

   Typ školy: Veřejná

   Web: www.mgplzen.cz

 

 

 

Masarykovo gymnázium Plzeň je škola s bohatou historií začínající už v roce 1920 a je členem ASPnet, sítě škol přidružených UNESCO. Nabízí čtyřleté a osmileté denní studium ve dvou variantách – jazykovým vzděláním proti průměrnosti a všestranným vzděláním proti průměrnosti, tedy jazykové a všeobecné zaměření. Nabízí celou řadu zájmových kroužků a sportovních kurzů, nechybí školní jídelna, online systém známek či ubytování v domově mládeže.

 

Délka studia: 4 roky, 8 let – denní

Obory:  79-41-K/41, 79-41-K/81  – Gymnázium

 

 

Kvalita výuky
0
Zázemí a vybavení
0
Vstřícnost školy
0
Stravování
0
Nálada a spolužáci
0
 yasr-loader

8 komentářů u „Masarykovo gymnázium Plzeň“

 1. Tato škola vás dokáže připravit na studium vysoké školy. Učitelé jsou milí a vtipní. Akorát ve výuce jazyků to trochu vázne. Dobré je, že škola poskytuje zdarma složení diplomu DSD I. a DSD II. což je škoda nevyužít.

  Odpovědět
 2. Škola s nedostačující kvalitou kantorů (čest výjimkám), nejednotným metrem hodnocení a pochybným vedením. Jediná pozitiva vidím ve sportovním vyžití a možnosti přípravy k jazykovým zkouškám. Také profilové předměty si svou úroveň ještě do jisté míry udržely, ale výklad “odborných” předmětů opravdu vybízí k zamyšlení.

  Odpovědět
 3. Myslím si, že tato škola dokáže kvalitně připravit na další studium a to na jakýkoliv obor. Kvalita učitelů je velmi různorodá, avšak dobrých učitelů je rozhodně většina.

  Odpovědět
 4. tato škola je na dobré urovni z hlediska poskytnutí vzdělání, ale vstřícnost a ochota kantorů je na velice špatné urovni.

  Odpovědět
 5. + Podíváte se do zahraničí díky každoročním akcím (ten to rok do Norska).
  + Dále máte možnost zúčastni se výměnného pobyty do Německa.
  + Udělat si ve 3. a 4. ročníku Sprach diplom.
  + Od 3. ročníku výběr bloků na tv.
  – Dost nekvalitních učitelů, na to, jakou má tato škola po Plzni pověst.

  Odpovědět
 6. Masarykovo gymnázium je určitě škola, která Vás připraví na život. Jako na každém gymnáziu se musíte učit 90% věcí, které ani nepotřebujete, ale musíte se s tím smířit. Někteří vyučující vy podle mého názoru neměli učit ani na základní škole, natož gymnáziu, ale vetšina učitelů je opravdu kvalitní.

  Odpovědět
 7. Velmi kvalitní výuka (díky vysoce kvalifikovaným učitelům a profesorům). Někdy ale tak zničující náročnost, že z toho brečíte. Naučí vás opravdové dřině – teda, pokud to dovolíte. Kdybych si mohla vybrat znovu – opět bych skončila na MG!

  Odpovědět

Vložit vlastní recenzi školy