Masarykova střední škola chemická

U_libeňského_zámku,_gymnázium

Masarykova střední škola chemická

 

   Jméno: Masarykova střední škola chemická

   Adresa: Křemencova 12/179 116 28 Praha 1

   Typ školy: Veřejná


   Web: www.mssch.cz

 

 

Masarykova střední škola chemická “Křemencárna” patří mezi nejstarší průmyslové školy v Praze. Mezi její přednosti patří výhodná poloha v centru Prahy či kvalitně vybavené laboratoře chemie, fyzikální chemie, elektrotechniky, informatiky a jazykových učeben. Výhodou je také dlouholetá spolupráce školy s  praxí. Škola spolupracuje s celou řadou vysokých škol a průmyslových podniků. V celém areálu školy je k dispozici  síť Wi-fi . Škola vyučuje zaměření různých oborů aplikované chemie, na kterých se podílely instituce jako Vysoká škola chemicko­­­­­­­­­-technologická, Přírodovědecká fakulta UK, Zentiva, Česká rafinérská a další.

 

Délka studia: 4 roky – denní

Obory: 2844M01 – Aplikovaná chemie

 

 

VN:F [1.9.22_1171]
Kvalita výuky
Zázemí a vybavení
Vstřícnost školy
Stravování
Nálada a spolužáci

Vložit vlastní recenzi školy

Počet recenzí: 3 - “Masarykova střední škola chemická

 1. Recenze od: ves.moni

  Tuto školu můžu vřele doporučit..jsem na ní již druhým rokem a nelituji,že jsem si jí vybrala!
  Doufám,že příští rok se na naší škole objeví spoustu nových lidí,které chemie baví.Neboť nikdy není pozdě se něco přiučit nového a chemie je všude kolem nás.. Tedy..Vzhůru na Křemencárnu!

  VA:F [1.9.22_1171]
  Přínosnost recenze: +1
 2. Recenze od: Deravabota

  Škola má velikou prestiž, což je velikou výhodou pro uplatnění v oboru. Kvalita výuky je vysoká. Laboratoře jsou dobře vybavené. Většina učitelů je vstřícná a pomáhá řešit problémy.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Přínosnost recenze: +3
 3. Recenze od: Madoxan

  Tato škola je ideálním místem pro někoho kdo je rozhodnutý věnovat se chemickému oboru i po dostudování této školy. Nejedná se zrovna o lehkou školu (teda aspoň ne pro mě), ale student má po absolvování opravdu dobrý přehled a základy pro vysokou školu s chemickým zaměřením. V tomto směru mohu Masaryčku doporučit a dát jí 5 hvězdiček. Na druhou stranu škola není akreditovaná a absolvent má uplatnění sice v řadě chemických laboratoří a technologických pracovištích, ale pro uplatnění ve zdravotnických institucích není vhodná. V tomto případě je nutná další specializace. Přesto tuto školu doporučuji a i přes některé překážky jsem na této škole strávila čtyři skvělé roky.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Přínosnost recenze: +5