Křesťanské gymnázium – Hostivař

   Jméno: Křesťanské gymnázium – Hostivař

   Adresa: Kozinova 1000 Praha 10 – Hostivař 102 00

   Typ školy: Církevní

   Web: www.krestanskegymnazium.cz

 

 

Církevní gymnázium umístěné v příjemném a zdravém prostředí staré Hostivaře, které jen podtrhuje rodinný typ školy a její klidnou atmosféru. Okolní oblast je chráněna a pomáhají jí udržovat i studenti, kteří spolupracují s ekologickým centrem v Toulcově dvoře. Centrum ekologie je vzdáleno doslova 72 schodů. U školy najdete víceúčelové hřiště s umělým povrchem a na školním pozemku je dokonce u-rampa, kterou žáci využívají i v poledních přestávkách. Dále mohou zůstávat po vyučování a využívat například klubovnu k zájmové činnosti. Zaměření školy je všeobecné osmileté a čtyřleté studium.

 

Délka studia: 4 roky, 8 let – denní

Obory:  79-41-K/41, 79-41-K/81  – Gymnázium

Orientační školné: 3000,- Kč

 

 

VN:F [1.9.22_1171]
Kvalita výuky
Zázemí a vybavení
Vstřícnost školy
Stravování
Nálada a spolužáci

Vložit vlastní recenzi školy

Počet recenzí: 4 - “Křesťanské gymnázium – Hostivař

 1. Recenze od: puranMajhi

  Skvělé prostředí. Prima učitelé a hlavně spoustu nezapomenutelných zážitků. Do smrti na ten institut nezapomenu.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Přínosnost recenze: +1
 2. KG je čtyřleté a osmileté gym se všeobecným zaměřením jehož zřizovatelem je církev. Platí se školné 3000 kč za rok což je opravdu symbolické 🙂 Subjektivně si myslím, ze je spíš vice humanitní díky latině a náboženstvi. Vira v boha ani příslušnost k církvi není povinnost i když člověk s vysloveným odporem k církvi by se dle mého názoru na toto gymnázium nemel hlásit. Je to menší škola s užším kolektivem profesorů, kde panuje přátelské rodinné prostředí, které jenom podkresluje místo kde se škola nachází. Profesoři jsou vždy ochotni vám dát pomocnou ruku ať už jde o záchranu známek, nebo rad do života. Člověk si zde rychle najde kamarády a zjistí, že se může angažovat do mnoha mimoškolnich aktivit. Například výměny studentů v rámci německého jazyka, či různých kroužků. Máme i úžasnou školní jídelnu, která je schopná vařit bezlepkově.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Přínosnost recenze: +4
 3. Recenze od: Knenka

  Myslím si, že na této škole najdete velice příjemné zázemí.
  Spostu lidí odradí už jen ten název pokud nejsete zrovna úplně ortodoxní, ale není to nic čeho by jste se měli bát.
  Já osobně taky nejsem příliš věřící, ale vůbec to nemá vliv na moje studium.
  Škola je jako každá jiná, jen s vyjímkou, že jednou týdně je hodina náboženství a na začátku a na konci školního roku bývá mše v kostele, která není povinná. Představa, že budete muset nosit jeptišské hábity je milná. 🙂 Já jsem tu velice spokojená učitelé jsou vstřícní a po 7 letech co tu studuji jsem si tu našla i skvělé kamarády. Gympl je menší, ale o to víc rodinný, podle mého názoru je to jedině plus.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Přínosnost recenze: +5
 4. Recenze od: Tecka5

  Naší školu bych nikdy za nic nevyměnila. Ačkoliv její budova není v tak kvalitním stavu, jako můžou být ostatní, jde o jednu z nejlepších škol. Naši profesoři se nesnaží jen o to, aby předali pouhou látku, kterou vyučují už roky, nýbrž o podělení se vlastních zkušeností, přátelství, vlídnost ke studentům,… Nevyučují jen proto, aby nějakou práci měli, ale z důvodu, že je to baví. Atmosféra, kterou vytváří tzv. Kágéčko je jedna z nezapomenutelných zážitků. Dá se říct, že na této škole se vyskytuje minimální nespokojenost žáků, ať už jde o problémy mezi nimi, nebo vyučujícími. Nabízí širší spektrum kroužků, mezi které patří např. školní sbor, který je mimo jiné velmi dobře hodnocený.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Přínosnost recenze: +8