Jazykové gymnázium Pavla Tigrida Ostrava

 

   Jméno: Jazykové gymnázium Pavla Tigrida Ostrava

   Adresa: Gustava Klimenta 493/3 Ostrava-Poruba

   Typ školy: Veřejná

   Web: www.jazgym.cz

 

 

 

Jazykové gymnázium s dlouholetou tradici. Čestný název Jazykové gymnázium Pavla Tigrida nese od roku 2005. Škola je situována v atraktivní části Městské památkové zóny Ostrava-Poruba a prošla si celou řadou oprav a rekonstrukcí – může tedy nabídnout moderní vnitřní vybavení učeben včetně informační a výpočetní techniky. Je velice dobře dopravně dostupná vzhledem k MHD včetně vlakového nádraží Ostrava-Svinov. Škola nemá možnost ubytování, nicméně je možno využít domovů mládeže blízkých středních škol. Ve školním roce 2004/05 došlo k navýšení kapacity na 600 studentů a současně byla rozšířena nabídka o šestiletý vzdělávací cyklus oboru 79-41-K/608 – Gymnázium živé jazyky.

 

Délka studia: 4 roky, 6 let (živé jazyky) – denní

Obory:  79-41-K/41, 79-41-K/608 (živé jazyky) – Gymnázium

 

 

VN:F [1.9.22_1171]
Kvalita výuky
Zázemí a vybavení
Vstřícnost školy
Stravování
Nálada a spolužáci

Vložit vlastní recenzi školy

Počet recenzí: 4 - “Jazykové gymnázium Pavla Tigrida Ostrava

 1. Recenze od: Angela01

  Na této škole jsem studovala čtyři roky a musím konstatovat, že to byly skvělé roky. Pedagogický sbor byl vždy ochotný a vše se dalo po domluvě nějak vyřešit. V této škole jsem také potkala mnoho nových lidí, za které jsem vděčná. Škola sice není plně a dokonale technicky vyplněna, ale věřím že k tomu směřuje.Například učebna přírodních věd je vybavena spíše starším typem pomůcek, ale vše co chybí v pomůckách, doženou profesoři svou houževnatostí. Kdyby se mě někdo zeptal, jestli bych se rozhodla jinak při výběru střední školy, moje odpověď by byla ne!

  VA:F [1.9.22_1171]
  Přínosnost recenze: +2
 2. Recenze od: Hanii.x

  Naše škola je na jednu stranu prestižní,učíme se v ní mnoho předmětů,jelikož to je gymnázium.Mnoho lidí by mohlo říct,že je jednoduchá,avšak opak je pravdou.Musíte se na této škole učit,protože kdyby ne,tak ihned vyletíte a myslím,že to nikdo nechce.Někteří učitelé vám sice budou lézt na nervy,ale na jaké škole to tak není že? Na druhou stranu musím říct,že tahle škola vás naučí mnoho věcí do života a s ní dokážete sehnat lepší uplatnění ,za lepší výši výdělku.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Přínosnost recenze: +4
 3. Recenze od: hayo

  Škola na které studuji má dlouholetou historii a renomé. Je to gymnázium s rozšířenou výukou cizích jazyků týmem kvalitních učitelů. Někdy mi chybí trochu aktivity a interesovanosti do mimoškolních projektů, nicméně školu doporučuji, kdo se chce aktivně věnovat studiu cizích jazyků.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Přínosnost recenze: +1
 4. Recenze od: janifer11

  Tato škola mě strašně moc naučila… Co se týče úrovně je na tom opravdu skvěle. Moc jsem se toho dozvěděla a s jazyky jsem teď úplně na jiné úrovni. Všichni jsou tam moc příjemní. Jak učitelé, tak vedení . Možnost konzultovat problémy s vedením. Úžasná ředitelka.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Přínosnost recenze: +1