Janáčkova konzervatoř v Ostravě

Zobrazit recenze  ️🖊️ Napsat vlastní recenzi  🔍 Hledat jinou školu

školaJméno: Janáčkova konzervatoř v Ostravě, p. o.

Adresa: Českobratrská 958/40, Ostrava – Moravská Ostrava, 70200

Typ školy: Veřejná

Web: www.jko.cz

 

Janáčkova konzervatoř v Ostravě poskytuje kvalitní vzdělání v uměleckých oborech hudba, zpěv, tanec a hudebně dramatické umění. Výuka probíhá pod taktovkou kvalitních profesorů, neboť členy učitelského sboru jsou sólisté NDM, členové divadelních souborů a symfonických o komorních orchestrů. Žákům mohou tito profesionálové předat své cenné zkušenosti a podělit se s nimi o aktuální tipy. Součástí školy je také profesionální nahrávací studio, ve kterém mohou studenti vytvořit své vlastní hudební nahrávky. Samozřejmostí je také koncertní a divadelní sál. A v neposlední řadě je důležité zmínit, že škola spolupracuje s profesními organizacemi, tudíž i během studia mohou žáci získat cenné zkušenosti z praxe.

 

Obory:

 • Vyšší odborné vzdělání v konzervatoři:
  • 82-44-P/01 Hudba
  • 82-47-P/01 Hudebně dramatické umění
  • 82-46-P/02 Současný tanec
  • 82-46-P/01 Tanec
  • 82-45-P/01 Zpěv

 

Délka studia:

 • 6 let, 8 let
Kvalita výuky
1
Zázemí a vybavení
1
Vstřícnost školy
1
Stravování
1
Nálada a spolužáci
1
 yasr-loader

Recenze školy

Přidat recenzi

Vzhledem k GDPR nehodnoťte konkrétní učitele či osoby. E-mailová adresa nebude zveřejněna.
 

 
 

Vložené recenze

1 komentář u „Janáčkova konzervatoř v Ostravě“

 1. Škola se v roce 1996 přesídlila do nově postavené budovy na ulici Českobratrské. Je zde veliké množství sálů určené k předehrávkám, zkouškám orchestru, hraním na nástroje či různým tanečním či hereckým představením a přednáškám.
  Máte zde možnost studovat obor hudby, tance, jak klasického tedy baletu tak moderního nebo hereckého umění. Ačkoli zde nemáme předměty, jako je matematika, fyzika, chemie a biologie, máme zde mnoho předmětů, které nás dosti zaměstnávají. Hudebníci harmonii, hudební teorii, sluchovou analýzu, intonaci a rytmus, dějiny hudby, kulturní dějiny a jiné. Herci mají také některé z těchto předmětů, mají povinný zpěv, dějiny divadla jevištní mluvu, pohyb apod. Tanečníci tančí několik hodin denně, jak klasický balet, moderní tanec, lidový apod. Je zde velice pestrý program pro žáky, jejich rodiče i přátelé. Na každodenním programu jsou koncerty, předehrávky a podobně.
  Navíce i školní stránky dostaly nové „šaty. Jsou velice přehledné, krásně zpracované. Každý žák dostane své vlastní přihlašovací údaje a vidí zde i požadavky a materiály k maturitě i absolutoriu.

  Profesory jsou mnohdy členové různých souborů, filharmonií nebo dokonce i sólisté. =) Jsou velice milí, vstřícní a ochotní kdykoli pomoci.
  Ačkoli škola nemá k dispozici jídelnu, obědy nám nabízí gymnáziu Matiční, které se nachází od naší školy pět minut pěší chůze.

  Všem opravdu moc doporučuji. Krok dále, jak se dostat ke svému snu. 🙂

  Odpovědět