Hotelová škola Vršovická

U_libeňského_zámku,_gymnázium

Hotelová škola Vršovická

   Jméno: Hotelová škola Vršovická

   Adresa: Vršovická 43 101 00 Praha 10

   Typ školy: Veřejná

   Web: www.shs.cz

 

 

Cílem školy je poskytnout vzdělání základů gastronomie a techniky služeb v oblasti stravování a ubytování, základ ekonomických disciplin a obchodně-podnikatelských činností v hotelovém průmyslu. Značný význam pro získání odborných dovedností je praxe, která je vykonávána v průběhu studia v tuzemských, ale i zahraničních zařízeních.

 

Délka studia: 4 roky – denní

Obory:  65-42-M/0 – Hotelnictví

 

 

VN:F [1.9.22_1171]
Kvalita výuky
Zázemí a vybavení
Vstřícnost školy
Stravování
Nálada a spolužáci

Vložit vlastní recenzi školy

Počet recenzí: 9 - “Hotelová škola Vršovická

 1. Recenze od: Anna

  Tahle škola? Nejhorší rozhodnutí mého života.
  1. Profesoři: Žáci jsou jim absolutně lhostejní. Když potřebujete pomoci, nikoho to nezajímá, oni si své odučili, dostanou zaplaceno a to je jediné, co je asi tak zajímá. Na osobní přístup se na této škole nehraje.
  2. Vybavení školy: Hrozné. Počítače vypadají jako z doby krále klacka a je zázrak, když občas fungují. Interaktivní tabule nebo televize? Nikdy. Pro celou školu jsou k dispozici dva projektory, které stejně většinou nefungují. Vybavení kuchyní a učeben odborných předmětů je 30 let staré a skoro nepoužitelné.
  3. Personál: Na škole nenajdete člověka, který by na Vás byl příjemný. Občas se najde někdo kdo tam omylem zabloudí, ale hned to zase pomine.
  4. Výuka: Studijní obor je k ničemu. Chtějí, by žáci uměli všechno, a tak je od všechno jeden předmět v ročníku a vlastně neumíte nic, jen máte nesmyslně dlouhé vyučování. Odborné předměty, např. vaření, se učí podle ,,Receptur teplých a studených pokrmů “. Základní pravidlo této knihy a zní: Do všeho dejte polévkové koření.
  – rozvry se zde řídí podle profesorů, takže když Váš profesor jednoduše ráno nestíhá přijít do práce, zbytečně začínáte od druhé hodiny a končíte v pozdních odpoledních hodinách každý den.
  5. Praxe: Probíhá 5 dní ve školním roce. K čemu je pět dní? Navíc praxi nikdo nekontroluje, tudíž ji žáci ani neplní a většinou za osm hodin práce nedostanete ani najíst, i když Vám profesoři slibují, že jídlo dostanete.

  Všechny záporné recenze o této škole jsou pravdivé. Když jsem na tuto školu šla, nevěřila jsem. Po absolvování však vidíte, jak to je. Nemůžete zde mít ani účes takový, jaký se Vám líbí. A aby mi profesor zakazoval, z čeho můžu a nemůžu maturovat, když mám na výběr, to už mi přišlo jako vrchol. Pan ředitel na dnu otevřených dveří sliboval věci, které se vůbec na škole nepraktikovali.

  Tuhle školu rozhodně nedoporučuji. Ať přemýšlím jakkoliv, nic kladného mě na ní nenapadá.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Přínosnost recenze: +2
 2. Recenze od: kEP

  Na tuto školu rozhodně ne!!! Když jsem na ni šla, také jsem si myslela jako pár lidi níže že recenze lžou, ne nelžou a je to mnohem horší. Nehledě na to že si stejně myslím že student který před pár lety skočil z okna učebny TOS, to udělal právě kvůli přístupu učitelů, kteří se vás snaží akorát vydeptat. “Profesoři” mají naprosto nevstricny přístup a žáky se snaží spíše potopit než je motivovat k dalšímu studiu. Všichni jsou absolutně bezcitní a nikoho nezajímá absolutně nic. Když poprosíme o pomoc v určité hodině “profesor” na ni ani nereflektuje a pokračuje ve výkladu. Když je nějaký problém náš třídní “profesor” ho niky nevyřeší jelikož není schopný dělat svou práci dobře, nedokáže zařídit jakýkoliv výlet nebo další plány se třídou ale když jde o to potopit svého studenta na základě lží a nevyléčených komplexů “profesorů” se ovšem nezdráhá a jedná ihned! Podráží své studenty. Jako celý učitelský sbor. Škola je navíc zastaralá a není zde ani normální vybavení pro výuku v roce 2018. Nedávno jsme se i dozvěděli že naše škola nemá ani na křídy. Vše je nefunkční , učebny s 16 počítači kde z toho funguje tak 1. To mi připomnělo, že když se nám něco stane s počítačem máme automaticky za 5 jelikož zřejmě můžeme za to že počítače jsou z roku 1999. SEM ROZHODNĚ NE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  VA:F [1.9.22_1171]
  Přínosnost recenze: +1
 3. Recenze od: 10.4.98.

  Škola prožila svá období slávy v 90. letech a na začátku 2000’s. V těchto letech si vybudovala jakousi prestiž a jméno, ze které dnes čerpá. Bohužel, se založením několika soukromých hotelových škol se kvalitní studenti začali přelévat jinam (dobrý marketing soukromých škol), a na Vršovickou se dostávají až ti ,,druhořadí”. To poměrně snížilo úroveň školy.

  Největším negativem je otřesné vybavení školy (stará IT učebna, absence projektorů ve třídách, malá tělocvična, zastaralý učební materiál pro Techniku obsluhy a stolničení – učebnice z 80. a 90. let, videomateriál z 90. let). Dalším mínusem je výuka anglického jazyka (ve srovnání s konkurenční Vrbovou se zde nepíšou rozřazovací testy pro určení Vaší úrovně a následné zařazení do výkonnostních skupin. Prostě udělají čáru v třídnici: jedna půlka sem, druhá tam. Tečka). Třetím záporným faktorem je vysoký průměrný věk učitelského sboru. Někteří kantoři postrádají praxi ve svých oborech, např o marketingu nebo managementu četli pouze knížky a citují zde naučené definice z devadesátkových marketingových biblí (myšleno s nadsázkou).

  Plusem pro mě byl velký důraz na výuku ekonomicko-manažerských předmětů. Další výhodou je skutečnost, že kuchyně jsou přímo v budově a systém hodin TPP je propracovaný, studenti se během školního roku střídají v jednotlivých funkcích (SSGH vaří v jiné budově a pouze jednou do měsíce).

  Své volby nelituji, díky škole jsem zjistil, že mě baví ekonomie, kterou půjdu dále studovat.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Přínosnost recenze: +2
 4. Recenze od: Verca

  Kdyz jsem na tuhle skolu sla, tesila sem se a myslela sem ze vsechny zaporny recenze lzou. Pravdou je to, ze nelzou. Profesori neprijemni a absolutne nevstricni.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Přínosnost recenze: 0
 5. Recenze od: Mirka

  Kvalitní výuka jazyků a ekonomických předmětů, musíte se učit, nic vám nedají zadarmo. Někteří učitelé divný, ale to je všude.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Přínosnost recenze: 0
 6. Recenze od: Michaela

  Tato škola je velice příjemná a bavilo mě tam chodit, je dobře vybavená a má výborné zázemí. Studenti jsou chytří a mnoho vyzrají na této škole, jelikož vystupování učitelů je velmi profesionální ovšem, jak u kterých..

  VA:F [1.9.22_1171]
  Přínosnost recenze: 0
 7. Recenze od: daniela

  Škola je velice velká a učebny jsou prostorné , ve škole je velké plus , že jsou zde umístěné dvě kuchyně pro žáky , dvě učebny pro výuku hotelnictví . Jediné co bych vytkla je přístup některých učitelů , kteří se k žákům chovají velmi hrozně. Nejspíše je to tím, že škola není soukromá 🙂

  VA:F [1.9.22_1171]
  Přínosnost recenze: +3
 8. Recenze od: Valentýna Dano

  Škola mi dobrá nepřijde, co se týká oboru určitě nic moc nenaučí. Praxe zde není také moc velká. Jediné co mi přijde pozitivní a dobré je široký výběr cizích jazyků.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Přínosnost recenze: +2
 9. Recenze od: Hotelová škola Vršovická

  Plusy – asi jedné co je na ní dobrého je jídelna a že je relativně blízko centra.
  Mínusy – staré profesorky se zastaralýma názorama, škola by měla být zaměřená na hotelnictví i cestovní ruch,bohužel se nestihnete naučit dobře ani jedno ani druhý:)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Přínosnost recenze: +2