Hotelová škola Radlická

Zobrazit recenze  ️🖊️ Napsat vlastní recenzi  🔍 Hledat jinou školu
U_libeňského_zámku,_gymnázium
commons.wikimedia.orgCC-BY-SA-3.0 – our school

   Jméno: Hotelová škola Radlická

   Adresa: Radlická 115, 158 00 Praha 5

   Typ školy: Veřejná

   Web: www.hs-radlicka.cz

 

 

Škola klade velký důraz na propojení teorie a praxe, na samostatný přístup žáků ke studiu. Dlouhodobě spolupracuje se zahraničními školami v Německu, kde žáci 1. ročníků absolvují pravidelně týdenní jazykově poznávací kurz.  K dispozici je sportovní areál s řadou sportovišť,  posilovnou či saunou. Jídelna s bufetem je provozovaná soukromou firmou. Přímo v areálu školynajdete školní hotel MATURA, který slouží k praktické výuce.  probíhá zde i odborná praxe.  Dále zde najdete i školní cestovní agenturu RADVIA, která slouží pro praktickou výuku cestovního ruch.

 

Délka studia: 4 roky – denní

Obory:  65-42-M/01 – Hotelnictví, 65-42-M/01 – Cestovní ruch

 

 

Kvalita výuky
30
Zázemí a vybavení
25
Vstřícnost školy
22
Stravování
26
Nálada a spolužáci
30
 yasr-loader

Recenze školy

Přidat recenzi

Vzhledem k GDPR nehodnoťte konkrétní učitele či osoby. E-mailová adresa nebude zveřejněna.
 

 
 

Vložené recenze

14 komentářů u „Hotelová škola Radlická“

 1. Tato škola si nezaslouží ani tu 1 hvězdu. K této škole mám hodně co říci. Začnu vedením školy, absolutně nulový lidský přístup, co se týče ředitele je to zakomplexovaný komunistický zmrd, který má problém doslova se vším a s každým, jediné co ho zajímá je Arizona a Phoenix. Zažil jsem ho jako učitele v 1. ročníku na práva a buď ani nedošel nebo nemluvil vůbec o právech a když jsme mu řekli, že nemáme zápisky když nemluví k tématu tak na nás začal řvát, že za to můžeme my. Co se týče zástupkyně Růtové tak to je už je fakt případ. Nás žáky nazývá lháři, zmrdi. Na odborných praxích volala manažerům daných hotelů, kde jim řekla, že nám žákům nemají nic věřit a dělala nám špatné jméno ani když většinu ani neučí a nezná osobně.

  Učitelé jsou zde různí. Najdete tady i pár učitelů, kteří se snaží opravdu něco naučit a snaží se s vámi jednat jako s dospělými lidmi, ale bohužel to je malé procento. Zbytek učitelů je naprosto arogantní, sprostí, zakomplexovaní jedinci, kteří si myslí, že vždycky mají pravdu. Za těch pár let co tady studují jsem zažil spousty narážek ze strany učitelů ať už se jedná o narážky vzhledu, chování, oblečení, rase, sexuální narážky atd. Někteří učitelé z mého pohledu nemají ani na škole co dělat, protože neplní vůbec jejich funkci kterou by měl učitel splňovat (např. Svůj předmět si vedou podle sebe a neučí podle modulové výuky a nemluví k tématu). Nebudu učitele jmenovat, ale pokud jsem nastoupíte, tak rychle pochopíte o kterých učitelích je řeč. Pokud ale vedení nezakročí a nevyhodí takové učitelé, což hodně pochybuju když je ve vedení člověk, který se chová ještě hůř. Šikanu zde neberou vážně, protože to jsou učitelé, kteří šikanují.

  Ohledně oboru cestovní ruch. Začal bych tím, že se tady naučíte všechny obory např. Obchodnictví, právo, IT specialista, ekonom, fotograf, sportovec, vlastně všechny obory až na Rn cestovní ruch. Za 4 roky na škole se jede jednou do Německa a dojednali do Florencie a to není ani pro všechny žáky. A maximálně jednou do roka je jedna vzdělávací akce (divadlo, muzeem atd.). Praxe na oboru cestovní ruch jsou téměř totožně jako na oboru hotelnictví až na to že cestovní ruch nevaří v kuchyni. Přijde mi zbytečně jak nás učitelé stresují ve 2. ročníku ohledně odborných praxích, ale ve skutečnosti to tam bylo lepší jak být v této škole až na pár vyjímek.

  Ohledně omlouvání absence mám taky co říct. Nepřijde mi absolutně lidské, ze každou hodinu na které chybném musíme mít razítko od doktorky a pokud toto razítko nemáte, dostanete hned třídní důtku. Přijde mi naprosto nevhodné aby můj/moje třídní učitel/ učitelka volala mému doktorovi a ptala se ho na můj zdravotní stav a jestli jsem vůbec lékaře navštívil, když ve škole nejsem. Dále je hodně zajímavé omlouvání pozdních příchodů. Jak je možné, že člověk, který bydlí mimo Prahu, ale dojede do školy za 20 minut zpožděnku mít může, ale člověk co bydlí na druhý straně Prahy a dojíždí 40 minut, jí mít nemůže. Přitom také může stát v kolonách jako lidi mimo Prahu. Protože ne každý Pražák jezdí jenom metrem jak si naši učitelé myslí. Pokud zaspíte na první hodinu a nemáte jak absenci logicky omluvit, tak máte automaticky neomluvili a postich, přijde mi to dost neadekvátní protože nejsme stroje a je naprosto normální, ze někdo třeba 1 za rok zaspí.

  Na závěr bych doporučil se této škole hodně velkým obloukem vyhnout pokud nechcete mít psychické následky a chcete si střední užit a ne mše trápit.

  Odpovědět
 2. Podle mých zkušeností a podle zkušeností mých kamarádů, kteří chodily na jiné hotelové školy v Praze musím říct, že tato škola je oproti ostatním hotelovkám doopravdy těžká. Výhodou je, že se toho opravdu dost naučíte a často jezdíte na velice zajímavé akce a rauty do zahraničí (Německo – Frankfurt, Itálie – Toskánsko atd.). Nevýhodou je však přístup vedení a pane ředitele ke studentům. S touto školou zapomeňte na mimoškolní aktivity.

  Odpovědět
  • Škola není zas takový průšvih. Věřte tomu, ze tam potkáte mnoho sikovnych a milych kantoru. Výuka by mohla byt intuitivnejsi, škola nenaplnuje svůj potenciál. Kamenem úrazu je šílený ředitel, který dlouhodobě svým chováním ničí této škole pověst.

 3. Upřímně, tahle škola je úplně k hovnu :dd Až na pár výjimek jsou učitelé zakomplexovaní a vyžadují pomalu nelidské výsledky. 15 minutové přestávky mají za následek to, že když máte ten den 9 hodin, končit v 16:45. Co se oboru cestovní ruch týče, ve tretaku se učíte texty k průvodcování na hradech kam pak i jedete, když to umíte dobře. To zní fajn, ale ne když to má 80 stránek a z vašeho i tak mizerneho sociálního života se rázem stane nulový život. Té škole dáte mnohem víc vy, než ona vám.
  Měla jsem odejít už v pfvaku oof

  Odpovědět
 4. Na tuto školu už chodím třetím rokem a za ty tři roky se školní řád předělával tak moc, že ho lze přirovnat k zákonům ve státě s totalitním režimem. Nejen že školní řád z mě nepochopitelného důvodu odmítá snad asi všechny pravomoce plnoletých studentů, ale zároveň je i zbavuje pravomocí které měli do 18 let na škole. Vypíšu vám zde pár příkladů. Do 18 let si můžete zažádat o uvolnění na 10 dnů z důvodu rekreace. Well, jestli vám je 18 a víc tak z nějakého důvodu už nemůžete. Stejně jako psaní jednodenních omluvenek třeba z důvodu jednodenní nevolnosti nebo tak. To všechno plnoletí nemůžou. Zároveň je to první škola kdy jsem slyšel že ředitelská dutka jde ruku v ruce s dvojkou z chování. Ale už dost o řádu, pojďme si popovídat o učitelském sboru. Na škole se najdou dobří učitelé. Není jich vysloveně hodně, ale jsou tady. Příkladem se můžeme bavit o Mgr. Martinu Boušovi, Ing. Marcele Folprechtové nebo Mgr. Jaroslav Špička. Což jsou dobří učitelé a je jich víc tady na škole, jen jsem jmenoval pár z nich. Většina těch horších učitelů v minulém roce odešlo, ale stále se zde najdou. Příklad je Mgr. Miroslava Vysoká, vyučuje německý jazyk, který vyučuje relativně dobře, ale také učí Marketing. A to je jednoduše strašný. Každá hodina má alespoň 10 minut kdy se člověk dozví že se narodil se třetím okem, které vám umožňuje čerpat pozitivní energii ze čtvrté dimenze. A ne vám to jsem si nevymyslel, to nám řekla minulou hodinu. Také jsem zjistil že děti narozené ve 21 století jsou schopny trávit fastfoody a že vám vztek ničí játra. To jsou životně důležité informace, ale mají s marketingem společné asi tolik jako znalost účetnictví pro kuchaře. Zároveň bych jen rád dodal že pokud by student náhodou chyběl, tak nemusí zoufat, protože paní učitelka nemá ani kvalifikaci na to učit marketing a její zápisy jsou slovo od slova opsané z Wikipedie což v rozporu s tím že by se informace z Wikipedie neměly používat při psaní maturity a tohle je jako flusanec na už tak špatný pravidla. Ale opravdu humorné jsou hodiny práva pana ředitele. Při jeho hodinách jsme se dozvěděli že máme v těle nanoboty kteří nás mohou naučit všechny jazyky světa, avšak se to ekonomicky nevyplatí. Taky pokud to už nevíte, tak ve každý strom ve Stromovce má kameru a stačí zlomit jen jednu větvičku a přijede si pro vás policie. Zároveň bych rád dodal že pokud očekáváte že budete cestovat, protože studujete cestovní ruch, tak pojedete za celé studium maximálně 2x do Německa a tím to končí. Podtrženo sečteno je naše škola špatná, je zde hromada špatných věcí, ale najdou se zde i dobří učitelé kterých je škoda a pokud máte štěstí tak zde naleznete i dobré spolužáky.

  Odpovědět
 5. Nevěřte tomu co je na stránkách školy. Ta škola je komunistické Rusko, kde jsou žáci využíváni jako levná pracovní síla a psychicky týrání. Ředitel Novotný je egoistický zmrd co se považuje za nedotknutelneho. Nehlašte se tam.

  Odpovědět
 6. V životě bych tuhle školu nikomu nedoporučil. Nenávidím jí.
  Naprosto otřesný přístup, Příprava na maturitu 0%. Prosimvás rodiče zbavte tuhle školu tohohle Ředitele jinak mě jebne

  Odpovědět
 7. Asi tak -> na škole je banda zakomplexovaných, komunistických debilů v čele s panem ředitelem…jsou tam samozřejmě i kvalitní a lidští učitelé, ale to jsou opravdu vyjímky…pan Novotný a např. paní Jarošová (psycho. poradkyně – nebo jak se to nazývá) jsou typickým úkazem nelidských hyen…

  Odpovědět
 8. Na škole jsem studoval v době kdy byla ještě převážně elektrotechnická. Již v té době tam ředitelem byl pan ing. Novotný. Je to radikální debil a své dítě bych tam nikdy nedal. Víc vědět není potřeba. Z jeho přístupu jsem měl husí kůži ještě několik let po odmaturování.

  Odpovědět
 9. Se školou nemám žádné problémy, až na pár případů se učitelé snaží vyhovět, velice přínosnými jsou praxe – v hotelu Matura a v CA RadVia. Určitě tuto školu doporučuji.

  Odpovědět
 10. Budu si podávát na tuto školu příhlášku konkretně na Hotelnictví. Chtěla jsem se zeptat jestli je těžké se tady dostat na internetu píšou, že berou do průměru 2,50 mi přijde trochu stupidní.
  A jestli škola začíná normálně v 8:00 ? protože jsem slyšela, že začíná v 7:30 už. Jak často jsou tam praxe ? a jak dlouhé jsou přestávky. Budu ráda, když mi někdo odpoví, děkuji 🙂

  Odpovědět
 11. Nějak sem doteď nepochopil proč je název oboru cestovní ruch. Jediné společné s cestovním ruchem je leda tak vyučovaný zeměpis a opravdu malá část výuky věnovaná právě hodinám CR. Od zavedení školní cestovní agentury RADVIA (kde se mimochodem dělá úplný hovno s prominutím) si všichni slibovali kde co, ale skutek utek. Sedíte u počítače a extrémně se nudíte. Další co mi leží na srdci je výuka AVT – aplikovaná výpočetní technika. Proč se na Hotelové škole zaměřené na cestovní ruch sakra učim grafickým věcem? Proč si musím kupovat drahý fotoaparát? Jsem snad na grafické škole? NE, NEJSEM. Čekám na ten kdy mě začnou učit jak opravit automobil, brousit sklo nebo dělat na soustruhu.
  Ostatní věci jsou snad už v pořádku, na této škole platí že silní jedinci přežijí.

  S pozdravem soudruzi.

  Odpovědět
 12. Příjemné prostředí co se týče vybavení, škola je velmi originální ve stylu výuky. Polovina učitelů jsou velmi milí vzdělaní lidé, avšak při svém studiu jsem zažila naprostou nevzdělanost zaměstnanců díky čemuž byli vyhozeni. Studium je celkem náročné, není mnoho volného času, alespoň co se týče oboru cestovní ruch. Velká nespokojenost je s prostředím necítila jsem se tam dobře, docházelo k velmi tvrdé šikaně. Na škole jsou velmi namyšlené děti skupinky těch kteří si myslí, že jsou lepší než ostatní. Dá se říct, že tato škola mě naprosto zničila ,samozřejmě nechci nikoho odradit je to jen osobní názor. Nedoporučovala bych to zájemcům, kteří od školy vyžadují rodinný přístup.

  Odpovědět
 13. Škola se zaměřuje na cestovní ruch a hotelnictví. Je to jedna ze dvou státních hotelových SŠ v Praze. Výborný přístup od učitelů. Velký rozhled k další pracovní pozici.

  Odpovědět