Gymnázium Vítězslava Nováka Jindřichův Hradec

Zobrazit recenze  ️🖊️ Napsat vlastní recenzi  🔍 Hledat jinou školu
U_libeňského_zámku,_gymnázium
commons.wikimedia.orgCC-BY-SA-3.0 – Herbert Ortner

   Jméno: Gymnázium Vítězslava Nováka Jindřichův Hradec

   Adresa: Husova 333/II, 37701, Jindřichův Hradec

   Typ školy: Veřejná

   Web: www.new.gvn.cz

 

 

Gymnázium Vítězslava Nováka si klade za cíl dosažení kvalitního všeobecného vzdělání a příprava na studium na vysokých školách u nás i v zahraničí. Škola se zaměřuje na několik směrů studia. Humanitní vzdělání – jazyky: angličtina, němčina, francouzština, ruština + latina a španělština jako volitelný nebo nepovinný předmět. Dále historie, zeměpis, semináře, kurz tvořivého psaní a další. Přírodovědné vzdělání – matematika, fyzika, chemie, biologie, deskriptivní geometrie a další. Informatika, výpočetní technika, INTERNET. Po obecné přípravě se ve vyšších ročnících výuka rozděluje na uživatelský kurz zaměřený na využití počítačů v podnikatelské a individuální praxi včetně základů administrativy, kurz technické skladby počítače a základy programování. Estetika, kultura a sport – hudební a výtvarná výchova, rozšíření o dějiny umění. Tělesná výchova – letními sportovní a zimními lyžařské výcvikové kurzy, kroužky míčových her, plavání a golfu. Vyučování předmětů je doplňováno praktickou činností a exkurzemi. Na vysoké školy je přijímáno 80–90 % všech absolventů.

 

Délka studia: 4 roky, 8 let – denní

Obory: 79-41-K/4179-41-K/81 – Gymnázium

 

 

Kvalita výuky
4
Zázemí a vybavení
5
Vstřícnost školy
5
Stravování
5
Nálada a spolužáci
5
 yasr-loader

Recenze školy

Přidat recenzi

Vzhledem k GDPR nehodnoťte konkrétní učitele či osoby. E-mailová adresa nebude zveřejněna.
 

 
 

Vložené recenze

5 komentářů u „Gymnázium Vítězslava Nováka Jindřichův Hradec“

 1. škola nabízí studentům přehled v širokém spektru předmětů, tudíž si student může vybrat opravdu ten, který ho zajímá a chtěl by se jím později zaobírat na VŠ, na kterou vás na této škole také připraví.

  Odpovědět
 2. Kdyby škola se zajímala nejen o vybavení a zařízení školy, ale i o to, kdo ve škole vlastně učí, bylo by to fajn. Škola je skvělá, ale nutně potřebuje vyměnit personál, protože ti, kteří tam (nena)učí jsou většinou lidé v důchodovém věku, a mohli by také dát prostor pro mladé lidi, schánící práci.

  Odpovědět
 3. Gymnázium Vítězslava Nováka v Jindřichově Hradci nabízí čtyřleté nebo osmileté studium všeobecného vzdělání. Jedná se především o přípravu na studium vysoké školy a díky velké škále předmětů je zajištěno vzdělání v humanitním i přírodovědném směru. Velkou výhodou je, že tu za každé situace panuje přátelská atmosféra a mnoho učitelů si rychle oblíbíte.

  Odpovědět
 4. Široká škála mimoškolních aktivit (sportovní hry, plavání, dramatický kroužek, sborový zpěv, orientační běh …), perfektní studentská knihovna, rozsáhlá botanická a zoologická sbírka a sbírka minerálů, skvělá příprava k maturitě, možnost používání školních mailů a google disku.
  Nutno říci, že by to poněkud chtělo omladit profesorský sbor (třetina učitelů je již v důchodovém věku) a dotovat více hodin jazyku.
  Školní jídelna je přímo v budově gymnázia, což shledávám jako plus, bohužel není moc prostorná a někdy vaří opravdu blafy…

  Odpovědět
 5. Tato škola dá poměrně hodně lidem, kteří jsou humanitně zaměření. Přírodně zaměřeným ve třetím ročníku zruší fyziku, chemii a z veliké části i biologii. Ale myslím si, že ke studiu na vysokou školu připravit většina učitelů dokáže.

  Odpovědět