Gymnázium Ústavní – GGG

Zobrazit recenze  ️🖊️ Napsat vlastní recenzi  🔍 Hledat jinou školu
recenze školy
Gymnázium Ústavní

   Jméno: Gymnázium Ústavní

   Adresa: Ústavní 400, Praha 8, 181 00 ‎

   Typ školy: Veřejná

   Web: www.ggg.cz

 

Jak už i jméno školy napovídá, nachází se vedle areálu bohnické psychiatrické léčebny. Nabízí dva obory studia zakončené maturitní zkouškou. Jedná se o běžné osmileté studium a další šestileté dvojjazyčné česko-italské studium. Škola se pyšní vysokou úspěšností absolventů u přijímacích zkoušek, která dosahuje 95-100%. Na různých školních soutěžích a olympiádách běžně obsazuje nadprůměrné příčky. Gymnázium se nachází ve společném areálu se základní školou Ústavní, ve kterém najdete také budovu jídelny.

 

Obory: 

 • 79-41-K/81 – Gymnázium (8 let)
 • 79-41-K/610 – Gymnázium (vybrané předměty v italském jazyce, 6 let)

 

Délka studia:

 • 6/8 let – denní

 

Kvalita výuky
22
Zázemí a vybavení
15
Vstřícnost školy
15
Stravování
12
Nálada a spolužáci
16
 yasr-loader

Recenze školy

Přidat recenzi

Vzhledem k GDPR nehodnoťte konkrétní učitele či osoby. E-mailová adresa nebude zveřejněna.
 

 
 

Vložené recenze

5 komentářů u „Gymnázium Ústavní – GGG“

 1. Škola má dobrou úroveň výuky (občas s opravdu vysokými požadavky na studenty), většina profesorů má ke studentům otevřený a dobrý přístup. Technické vybavení školy se zlepšuje a škola samotná prošla nedávnou částečnou rekonstrukcí. Jediný problém může představovat vedení školy, jehož některá rozhodnutí jsou „zkostnatělá“ a nesmyslná.

  Odpovědět
 2. Recenzi píši ještě jako student…
  Prostředí školy bych nehodnotil negativně, ale ani pozitivně-zkrátka průměr.
  Vstřícnost pedagogů se velice liší. Co se týče vedení, je to těžší posoudit. Dvojice zástupkyň vykonává skvělou práci, ovšem pak ředitelka…
  Školní stravování…no kde je dobré? tady rozhodně ne.

  Odpovědět
 3. Tato škola rozhodně nepostrádá iniciativu ve směru edukačních přednášek, studentských akcí i studentských organizací (ekotým…). Její systém je přehledný a pro studenty více jak adekvátní. Učitelé, obzvláště na italské sekci jsou na vynikající úrovni a gymnázium se může pyšnit i jejich italským původem, takže studentům té sekce poskytuje neustálé italské prostředí. Škola je nadmíru vybavena, jak učebnami přizpůsobenými na určitý předmět, tak sportovním areálem a kolosální halou. Úspěšnost absolventů licea se pohybuje v 95-100% procentech, přibližně 1/5 studentů se dostává i na prestižní zahraniční školy. Škola se dá přiřadit například k Arcibiskupskému gymnáziu, gymnáziu Jana Keplera či Akademickému gymnáziu Štěpánská, taky proto patří na žebříček top 15 škol v Praze.

  Odpovědět
 4. Gymnázium Ustavní … jeden z plusubych asi uvedl to , že škola byla právě nově zrekonstruována a obložena , je sice do takové divné ružové barvy , ale ono si po pár dnech zvyknete a přeci jenom je to lepší jak ta komunistická stará budova jak škola vypadala předtím. Většina kantoru je vstřícná , dá se s nimi domluvit téměř na čemkoliv.
  Jeden z hlavních mínusu bych zmínil asi školní jídelnu … kvalita vážně slabá , nedovařené nebo nopak převařené brambory jsou všedností, tuhé maso , vlasy a všelijaké jiné nepatřičnosti v jídle se dají také občas bohužel zahlédnout.

  Odpovědět
 5. Tahle velká betonová krychle vypadá z venku sice naprosto příšerně, ale uvnitř je naštěstí o poznání útulnější. Profesoři a samotná výuka jsou většinou na velice dobré úrovni, takže na VŠ se nemají problém dostat téměř všichni. Třeba v matice jsme došli mnohem dál než jiná gymnázia, což je pak výhoda na vysoké škole, jelikož už to pak umíte 🙂 Za mě je to rozhodně kvalitní škola.

  Odpovědět