Gymnázium U Libeňského zámku – GULZ

Zobrazit recenze  ️🖊️ Napsat vlastní recenzi  🔍 Hledat jinou školu
U_libeňského_zámku,_gymnázium
commons.wikimedia.orgCC-BY-SA-3.0 – ŠJů

   Jméno: Gymnázium U Libeňského zámku

   Adresa: U Libeňského zámku 1, Praha 8, 180 00

   Typ školy: Veřejná

   Web: www.gulz.cz | FB: odkaz |

 

 

Gymnázium U Libeňského zámku je jedno z nejstarších a největších gymnázií v Praze. Jeho kapacita je 570 studentů, jedná se o Fakultní školu Univerzity Karlovy v Praze a úspěšnost maturantů v přijetí na VŠ všech typů je okolo 90%. V současnosti vyučované cizí jazyky jsou angličtina, němčina, španělština a ruština. Od 3. ročníku je možno zvolit ze široké nabídky volitelných předmětů. Škola má vlastní knihovnu, tělocvičnu, jídelnu a školní bar.

 

Obory: 

 • 79-41-K/41 Gymnázium – 2 varianty, které se liší hodinovou dotací cizích jazyků a informatiky a programování.

 

Délka studia:

 • 4 roky – denní

 

Kvalita výuky
15
Zázemí a vybavení
15
Vstřícnost školy
15
Stravování
14
Nálada a spolužáci
13
 yasr-loader

Recenze školy

Přidat recenzi

Vzhledem k GDPR nehodnoťte konkrétní učitele či osoby. E-mailová adresa nebude zveřejněna.
 

 
 

Vložené recenze

6 komentářů u „Gymnázium U Libeňského zámku – GULZ“

 1. Škola v pohodě, kdo se chce něco naučit, dostane k tomu prostor a možnosti, kdo se chce flákat, tak není problém projít. Umístění a dostupnost školy je celkem dobrá, nicméně Palmovka a okolí není úplně TOP destinace, ale alespoň v docházkové vzdálenosti na metro. Škola je moc pěkná, jedná se o historickou budovu. Tělocvična je malinká, takže se musí hledat různé jiné možnosti (nedaleký Sokol nebo běžecký okruh). Pro člověka s vysokými ambicemi bych školu nedoporučil, kdo chce ale v pohodě školu, kde se něco naučí a odmaturuje, tak ideální volba.

  Odpovědět
 2. Krásná budova gymnázia tvoří spolu se zámkem a budovou sokolovny nejhezčí část Libně. Jako škola však nemá úplně nejlepší pověst, nicméně vše nejnutnější pro kvalitní výuku škola nabídne, takže kdo má zájem se něco naučit, tak není problém.

  Odpovědět
 3. GULZ, zkratka školy, na které jsem studoval čtyry roky. Co k této škole říct? Škola se za moje působení v mnoha věcech změnila. Proběhla zde modernizace, která přiblížila školu do 21. století. Staré, mnohdy tmavé učebny, se více otevřely moderní technice. Kvalita výuky bych oznámkoval čtyřkou, stále je co zlepšovat. Ale v posledním roce zde přišlo mnoho kvalitních kantoru, což lze považovat, za plus do budoucna. Nejvíce by zde, ale potřebovala zlepšit jídelna. Jídlo se sem dováží, a kvalitou, tou taky nevoní.
  I pro tyto mínusy, jsem rád, že jsem zde prožil své středoškolské roky. A to díky i mým spolužákům.

  Odpovědět
 4. Jsem již ve 4 ročníku a musím říct,že i když naše škola nemá nejlepší pověst,tak není tak špatná.Nárok profesorů je celkem vysoký,myslím,že přípravy na maturitu a VŠ je obdivuhodný.Máme výborné profesorky matematiky,zeměpisu a biologie.Profesoři,kteří nejsou tak oslniví tak jsou především na jazyky španělštiny a češtiny.Ano je pravda,že na jazyky příliš dobré profesory nemáme(ohledně přizvuku a aktivního mluvení),ale vědí co učí a dookážou perfektně připravit.Profesoři jsou ochotni se při delší nemoci vám dávat náhradní termíny testů nebo písemné práce navíc.Osobně můžu říct,jestli si tu školu vyberete budete sice nadávat,ale budete připraveni jít na VŠ.

  Odpovědět
 5. Podle rankingu škol..tedy podle kvality výuky a úspěších žáků na celopražských a následně republikových soutěží se škola drží někde lehce pod průměrem (tedy na stupnici 1-10, kde 10 je nejlepší by gymplu patřila známka 4).

  Odpovědět
 6. Gymnázium, které za komunistů patřilo mezi nejlepší v Československu. Bylo moderně vybavené a zkrátka bomba. Nicméně dnes škola disponuje z části stále přesně tím stejným vybavením jako před lety. Třeba židle a tabule jsou někde přesně ty stejné, co tam byli před 18 lety. Po opravdu mnoha letech je však ve vedení konečně nový ředitel, který přinesl mnoho změn ve všech směrech.

  Kantoři jsou hodně o štěstí, bohužel řada těch dobrých odešla právě kvůli předchozímu vedení. Můžete narazit na fyziku jako největší dávačku, ale klidně s někým jiným budete rádi za trojku. Nicméně celkově je škola na gympl docela snadná.

  Jako stravování je zde předražený Eurest, nicméně na druhou stranu je o mnoho luxusnější než obyčejné jídelny. Není problém si koupit dortíky, jogurty, ovocné a zeleninové saláty, hranolky se smažákem, zmrzliny a podobně.

  Odpovědět