Gymnázium U Libeňského zámku – GULZ

U_libeňského_zámku,_gymnázium
commons.wikimedia.orgCC-BY-SA-3.0 – ŠJů

   Jméno: Gymnázium U Libeňského zámku

   Adresa: U Libeňského zámku 1, Praha 8, 180 00

   Typ školy: Veřejná


   Web: www.gulz.cz | FB: odkaz |

 

 

Gymnázium U Libeňského zámku je jedno z nejstarších a největších gymnázií v Praze. Jeho kapacita je 570 studentů, jedná se o Fakultní školu Univerzity Karlovy v Praze a úspěšnost maturantů v přijetí na VŠ všech typů je okolo 90%. V současnosti vyučované cizí jazyky jsou angličtina, němčina, španělština a ruština. Od 3. ročníku je možno zvolit ze široké nabídky volitelných předmětů. Škola má vlastní knihovnu, tělocvičnu, jídelnu a školní bar.

 

Délka studia: 4 roky – denní

Obory: 79-41-K/41 Gymnázium – 2 varianty, které se liší hodinovou dotací cizích jazyků a informatiky a programování.

 

 

VN:F [1.9.22_1171]
Kvalita výuky
Zázemí a vybavení
Vstřícnost školy
Stravování
Nálada a spolužáci

4 komentáře u „Gymnázium U Libeňského zámku – GULZ“

 1. GULZ, zkratka školy, na které jsem studoval čtyry roky. Co k této škole říct? Škola se za moje působení v mnoha věcech změnila. Proběhla zde modernizace, která přiblížila školu do 21. století. Staré, mnohdy tmavé učebny, se více otevřely moderní technice. Kvalita výuky bych oznámkoval čtyřkou, stále je co zlepšovat. Ale v posledním roce zde přišlo mnoho kvalitních kantoru, což lze považovat, za plus do budoucna. Nejvíce by zde, ale potřebovala zlepšit jídelna. Jídlo se sem dováží, a kvalitou, tou taky nevoní.
  I pro tyto mínusy, jsem rád, že jsem zde prožil své středoškolské roky. A to díky i mým spolužákům.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Přínosnost recenze: +1
  Odpovědět
 2. Jsem již ve 4 ročníku a musím říct,že i když naše škola nemá nejlepší pověst,tak není tak špatná.Nárok profesorů je celkem vysoký,myslím,že přípravy na maturitu a VŠ je obdivuhodný.Máme výborné profesorky matematiky,zeměpisu a biologie.Profesoři,kteří nejsou tak oslniví tak jsou především na jazyky španělštiny a češtiny.Ano je pravda,že na jazyky příliš dobré profesory nemáme(ohledně přizvuku a aktivního mluvení),ale vědí co učí a dookážou perfektně připravit.Profesoři jsou ochotni se při delší nemoci vám dávat náhradní termíny testů nebo písemné práce navíc.Osobně můžu říct,jestli si tu školu vyberete budete sice nadávat,ale budete připraveni jít na VŠ.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Přínosnost recenze: +2
  Odpovědět
 3. Podle rankingu škol..tedy podle kvality výuky a úspěších žáků na celopražských a následně republikových soutěží se škola drží někde lehce pod průměrem (tedy na stupnici 1-10, kde 10 je nejlepší by gymplu patřila známka 4).

  VA:F [1.9.22_1171]
  Přínosnost recenze: +1
  Odpovědět
 4. Gymnázium, které za komunistů patřilo mezi nejlepší v Československu. Bylo moderně vybavené a zkrátka bomba. Nicméně dnes škola disponuje z části stále přesně tím stejným vybavením jako před lety. Třeba židle a tabule jsou někde přesně ty stejné, co tam byli před 18 lety. Po opravdu mnoha letech je však ve vedení konečně nový ředitel, který přinesl mnoho změn ve všech směrech.

  Kantoři jsou hodně o štěstí, bohužel řada těch dobrých odešla právě kvůli předchozímu vedení. Můžete narazit na fyziku jako největší dávačku, ale klidně s někým jiným budete rádi za trojku. Nicméně celkově je škola na gympl docela snadná.

  Jako stravování je zde předražený Eurest, nicméně na druhou stranu je o mnoho luxusnější než obyčejné jídelny. Není problém si koupit dortíky, jogurty, ovocné a zeleninové saláty, hranolky se smažákem, zmrzliny a podobně.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Přínosnost recenze: 0
  Odpovědět

Vložit vlastní recenzi školy