Gymnázium Thomase Manna

Zobrazit recenze  ️🖊️ Napsat vlastní recenzi  🔍 Hledat jinou školu
U_libeňského_zámku,_gymnázium
Gymnázium Thomase Manna

   Jméno: Gymnázium Thomase Manna

   Adresa: Střížkovská 27/32 180 00 Praha 8

   Typ školy: Soukromá škola

   Web: www.gtmskola.cz

 

 

Soukromé gymnázium, které bylo založeno v roku 1995 německou menšinou s cílem navázat na výuku a výchovu na Základní škole německo-českého porozumění a poskytnout tak vzdělání s němčinou a částečně v němčině. Škola má jednu třídu v každém ročníku a cílový počet žáků v osmi třídách je 200. Z 6 němčinářů jsou 3 němečtí rodilí mluvčí. Poskytuje kvalitní základní a střední vzdělání a považuje se za špičku ve výuce němčiny v ČR. Škola se každoročně zapojuje do mezinárodní soutěže v argumentaci a debatování v němčině Jugend debattiert international a dosahuje vynikajících umístění v rámci České republiky i v mezinárodní úrovni.

 

Délka studia: 8 let – denní

Obory: 79-41-K/81 Gymnázium

Školné: cca 35.000,- Kč

 

 

Kvalita výuky
7
Zázemí a vybavení
8
Vstřícnost školy
7
Stravování
7
Nálada a spolužáci
8
 yasr-loader

Recenze školy

Přidat recenzi

Vzhledem k GDPR nehodnoťte konkrétní učitele či osoby. E-mailová adresa nebude zveřejněna.
 

 
 

Vložené recenze

7 komentářů u „Gymnázium Thomase Manna“

 1. Vedení školy nemá přehled o dění. Mají občas problémy i s falšováním dokumentů a s vyplácením peněz. Úroveň vzdělání neodpovídá danému stupni. Střídají se učitelé. .

  Odpovědět
 2. Pedagogický sbor je nestálý. Ve třídách probíhají šikany, s kterými si neví učitelé rady. Studenti mezi sebou celkově nemají dobré vztahy, přístup ke studiu je laxní. V průběhu studia odchází průběžně hodně studentů. Výuka neodpovídá gymnáziu, látka se odbyde a studenti nejsou motivováni se látku učit. Ve srovnání s jinou školou, je toto opravdu neprofesionálně vedená škola. Německý jazyk je v několika odvětvích opravdu hodně slabý. Chybí laboratoř, tělocvična, jídelna. V pedagogickém sboru je hodně rivality a závisti.

  Odpovědět
 3. Vynikající výuka jazyků, rodinná atmosféra, individuální přístup. Nové vedení se snaží. Škola nemá jídelnu a tělocvičnu.

  Odpovědět
 4. Gymnázium zaměřené na výuku německého jazyka. Některé předměty v němčině. Možnost výměnných pobytů v Německu. Individuální přístup vyučujících ke studentům.
  Stravování zajištěno ve jiné škole – nutno přecházet do jiné budovy.
  Jedná se o víceleté, soukromé gymnázium.

  Odpovědět