Gymnázium Šumperk

U_libeňského_zámku,_gymnázium

commons.wikimedia.orgCC-BY-SA-3.0 – RostislavŠubert

   Jméno: Gymnázium Šumperk

   Adresa: Masarykovo náměstí 8 Šumperk 787 58

   Typ školy: Veřejná

   Web: www.gymspk.cz

 

 

Gymnázium Šumperk se nachází poblíž vlakového a autobusového nádraží nedaleko středu města. Kapacita je 700 žáků, nicméně studuje jich zde o něco méně. V budově najdeme 21 kmenových, 5 odborných a 9 jazykových učeben. Nechybí dva sály pro tělocvik, posilovna, šatny, školní bufet nebo studovny. V suterénu je umístěna kotelna a školní kuchyně s jídelnou. Dveře do školy jsou opatřeny elektronickým ochranným systémem, žáci tak mohou vstupovat prostřednictvím magnetické karty. Gymnázium je fakultní školou Přírodovědecké fakulty UP v Olomouci.

 

Délka studia: 4 roky, 8 let – denní

Obory:  79-41-K/41, 79-41-K/81 – Gymnázium

 

 

VN:F [1.9.22_1171]
Kvalita výuky
Zázemí a vybavení
Vstřícnost školy
Stravování
Nálada a spolužáci

Vložit vlastní recenzi školy

Počet recenzí: 5 - “Gymnázium Šumperk

 1. Recenze od: alena.andrsova

  Naše škola má samozřejmě i své nedostatky, obzvlášť ve výuce cizích jazyků, ale celkově jsem s ní spokojená. Studuji zde již čtvrtým rokem a myslím si, že mám množství znalostí, které se od studenta maturitního ročníku očekává. Kdybych si měla vybírat znovu, stejně bych zvolila Gymnázium Šumperk.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Přínosnost recenze: 0
 2. Recenze od: opekarovap

  Na naší škole jsem nyní už 8. rok a nemůžu si na nic stěžovat..Myslím, že mi dala dostatečné znalosti, které dál využiji při dalším studiu..Mnoho lidí hází kantory do jednoho pytle a stěžují si, vždycky ale záleží na každém z nich jednotlivě, jak je schopný studenty naučit nebo ne..Musím na konec ještě pochválit zázemí školy, díky novému vedení máme i novou rax zonu a plno dalších vychytávek 🙂 Jsem tam moc spokojená!

  VA:F [1.9.22_1171]
  Přínosnost recenze: -1
 3. Recenze od: PajaBrezi

  Navštěvuji tuto školu čtvrtým rokem a musím říct,že jsem více než spokojená.Skvělé podmínky pro studium,lidé na škole jsou taky super:) Samozřejmě né všichni učitelé jsou ideální,ale myslím,že mi tato škola dala hodně.Je tu i velké sportovní vyžití:)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Přínosnost recenze: 0
 4. Recenze od: terezaminarova

  Na tuto školu chodím už osmým rokem a myslím že se úroveň výuky zlepšila i se změnou vedení školy.Na stupnici od 1 do 10 bych ji hodnotila číslem 8. Mínusy jsou například v tom,že na škole bývá zima a to nejen v zimě i přes nová okna a rekonstrukci.Plusy jsou například že cizí jazyky vyučují rodilí mluvčí tohoto jazyka a taky široká nabídka zájezdů ,výměnných pobytů a exkurzí.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Přínosnost recenze: 0
 5. Recenze od: Domos

  Jse ráda že jse se rozhodla jít na tuhle školu.Bylo to dobré rozhodnutí.Je to dobrá škola z hlediska učení i zábavy.Je tu mnoho mimoškolních aktivit a vyuka je dobrá.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Přínosnost recenze: 0