Gymnázium Šumperk

U_libeňského_zámku,_gymnázium
commons.wikimedia.orgCC-BY-SA-3.0 – RostislavŠubert

   Jméno: Gymnázium Šumperk

   Adresa: Masarykovo náměstí 8 Šumperk 787 58

   Typ školy: Veřejná

   Web: www.gymspk.cz

 

 

Gymnázium Šumperk se nachází poblíž vlakového a autobusového nádraží nedaleko středu města. Kapacita je 700 žáků, nicméně studuje jich zde o něco méně. V budově najdeme 21 kmenových, 5 odborných a 9 jazykových učeben. Nechybí dva sály pro tělocvik, posilovna, šatny, školní bufet nebo studovny. V suterénu je umístěna kotelna a školní kuchyně s jídelnou. Dveře do školy jsou opatřeny elektronickým ochranným systémem, žáci tak mohou vstupovat prostřednictvím magnetické karty. Gymnázium je fakultní školou Přírodovědecké fakulty UP v Olomouci.

 

Délka studia: 4 roky, 8 let – denní

Obory:  79-41-K/41, 79-41-K/81 – Gymnázium

 

 

Kvalita výuky
3
Zázemí a vybavení
3
Vstřícnost školy
3
Stravování
2
Nálada a spolužáci
3
 yasr-loader

5 komentářů u „Gymnázium Šumperk“

 1. Naše škola má samozřejmě i své nedostatky, obzvlášť ve výuce cizích jazyků, ale celkově jsem s ní spokojená. Studuji zde již čtvrtým rokem a myslím si, že mám množství znalostí, které se od studenta maturitního ročníku očekává. Kdybych si měla vybírat znovu, stejně bych zvolila Gymnázium Šumperk.

  Odpovědět
 2. Na naší škole jsem nyní už 8. rok a nemůžu si na nic stěžovat..Myslím, že mi dala dostatečné znalosti, které dál využiji při dalším studiu..Mnoho lidí hází kantory do jednoho pytle a stěžují si, vždycky ale záleží na každém z nich jednotlivě, jak je schopný studenty naučit nebo ne..Musím na konec ještě pochválit zázemí školy, díky novému vedení máme i novou rax zonu a plno dalších vychytávek 🙂 Jsem tam moc spokojená!

  Odpovědět
 3. Navštěvuji tuto školu čtvrtým rokem a musím říct,že jsem více než spokojená.Skvělé podmínky pro studium,lidé na škole jsou taky super:) Samozřejmě né všichni učitelé jsou ideální,ale myslím,že mi tato škola dala hodně.Je tu i velké sportovní vyžití:)

  Odpovědět
 4. Na tuto školu chodím už osmým rokem a myslím že se úroveň výuky zlepšila i se změnou vedení školy.Na stupnici od 1 do 10 bych ji hodnotila číslem 8. Mínusy jsou například v tom,že na škole bývá zima a to nejen v zimě i přes nová okna a rekonstrukci.Plusy jsou například že cizí jazyky vyučují rodilí mluvčí tohoto jazyka a taky široká nabídka zájezdů ,výměnných pobytů a exkurzí.

  Odpovědět
 5. Jse ráda že jse se rozhodla jít na tuhle školu.Bylo to dobré rozhodnutí.Je to dobrá škola z hlediska učení i zábavy.Je tu mnoho mimoškolních aktivit a vyuka je dobrá.

  Odpovědět

Vložit vlastní recenzi školy