Gymnázium Strakonice

školaJméno: Gymnázium Strakonice

Adresa: Máchova 174, Strakonice – Strakonice I, 38601

Typ školy: Veřejná

Web: www.gymstr.cz

 

Absolvent gymnázia Strakonice je vybaven všeobecným základem a zároveň připraven k přijímacím zkouškám na VŠ. Také má osvojené pevné studijní i pracovní návyky, je schopen samostatného studia a individuálního i skupinového řešení úkolů a projektů, dokáže vyhledávat, třídit, hodnotit a kriticky zpracovávat informace k jejich dalšímu využití. V neposlední řadě je absolvent vybaven komunikačními dovednostmi v rovině ústní, písemné a ICT, a to jak v mateřském, tak v cizím jazyce; přičemž technologie ICT využívá k práci i dalšímu vzdělávání.

 

Obory:

 • 79-41-K/81 Gymnázium (vhodné pro žáky 5. tříd ZŠ)
 • 79-41-K/41 Gymnázium

 

Délka studia:

 • 4 roky, 8 let

 

Kvalita výuky
3
Zázemí a vybavení
2
Vstřícnost školy
2
Stravování
3
Nálada a spolužáci
3
 yasr-loader

3 komentáře u „Gymnázium Strakonice“

 1. Skvělá poloha školy, vyhovující jídelna, pěkné zázemí, ale s některými učiteli má mnoho studentů nemalý problém.

  Odpovědět
 2. Gymnázium se stalo v minulých letech nejlepším gymnáziem v Jihočeském kraji. Typ: Všeobecné studium. Dokonale připraví studenty k přijímacím zkouškám na vysokou školu. Vybavení školy poskytuje studentům veškeré zázemí pro kvalitní studium. Například tři plně vybavené učebny výpočetní techniky (dataprojektory, tiskárna, scanner, možnost zapůjčení sluchátek),nově zrekonstruované
  laboratoře Chemie, Fyziky nebo sál pro přednášky (dataprojektor, audio systém; kapacita 120 studentů) či interaktivní tabule SmartBoard. Jeho mínusem je že nemá tělocvičnu, ale studenti mohou využívat sportovní haly či sportovní ovál, který leží téměř hned vedle. V jídelně je výběr ze dvou jídel-vždy jedno vegetariánské a jedno s masem.

  Odpovědět
 3. Výhody: neustálé vylepšování školního vybavení přátelská atmosféra přístup učitelů je velmi dobrý. Studuji zde 8 let (letos maturuji) a rád sem jednou dám své děti. Budu na tuto školu velmi rád vzpomínat.

  Odpovědět

Vložit vlastní recenzi školy