Gymnázium, SPŠ, OA a JŠ Znojmo (GPOA)

GPOA

commons.wikimedia.org – Christof Halbe

   Jméno: Gymnázium, SPŠ, OA a JŠ Znojmo (GPOA)

   Adresa: Pontassievská 350 Znojmo

   Typ školy: Veřejná

   Web: www.gpoa.cz

 

 

Škola celým názvem Gymnázium, Střední pedagogická škola, Obchodní akademie a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Znojmo, příspěvková organizace. Velmi se angažuje do zahraničních projektů, například spolupracovala s italskou školou v rámci prezentace na vědu a techniku v období renesance a se španělskou v rámci projektu Comenius, atd. Za zmínku také jistě stojí, že se škola stala v roce 2008 1. gymnáziem v Jihomoravském kraji, jež se angažuje v environmentální činnosti a byla oceněna diplomem 1. Škola udržitelného rozvoje. V rámci Jazykové školy je studentům i veřejnosti umožněno udělat si certifikáty z cizího jazyka na úrovni B1, B2, ale také FCE. Součástí studia jsou také vodácké, cykloturistické či lyžařské výcviky.

 

Délka studia: 4 roky, 8 let – denní; 2 roky dálkové PMP

 

Obory: 

79-41-K/41, 79-41-K/81  – Gymnázium

78-42-M/03 – Pedagogické lyceum

75-31-M/01 – Předškolní a mimoškolní pedagogika (prezenční i dálkové studium)

75-41-M/01 – Sociální činnost

63-41-M/02 – Obchodní akademie

18-20-M/01 – Informační technologie

Jazyková škola

 

 

VN:F [1.9.22_1171]
Kvalita výuky
Zázemí a vybavení
Vstřícnost školy
Stravování
Nálada a spolužáci

Vložit vlastní recenzi školy

Počet recenzí: 3 - “Gymnázium, SPŠ, OA a JŠ Znojmo (GPOA)

 1. Recenze od: Alena

  Škola, jak jistě vidíte, je složena z více oborů. Já na ni chodím již čtvrtým rokem, studuji pedagogickou školu obor předškolní a mimoškolní pedagogika. Podle mě je pedagogických škol v České republice málo a proto ji obdivuji. Pokud se, alespoň trochu snažíte, přijímací zkoušky se dají hravě zvládnout. Nově se konají i praktické přijímací zkoušky. Jelikož je tahle škola, hlavně o tělesné, výtvarné a hudební výchově, měl by tyto předměty zvládat každý absolvent.
  Učitelé jsou velmi milí, rádi vám pomůžou. Téměř každý si je oblíbí. Na téhle škole neznám jediného učitele, který by měl, jak ke studentům, tak i s studenti k němu, špatný vztah. Naučí vás zde hrát na klavír, flétnu, kytaru. Zdokonalí váš zpěv. Dále vám ukážou nejrůznější techniky ve výtvarné výchově. A naučí vás gymnastiku, správně držet tělo, nejrůznější hry, aerobic, zdravotní cviky, pohybové hry pro děti a další. Již od prvního ročníku máte možnost zapojit se do praxe s dětmi v nejrůznějších zařízení.
  Podle mě se většina naučené látky hodí i do normálního života. Naučí vás o vývoje dítěte, o jeho psychice, ale také o tom jak se k němu máte chovat a hlavně, jak ho správně vychovat. Zkrátka tahle škola má určitě něco do sebe. A proto jsem moc ráda za moji volbu na základní škole.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Přínosnost recenze: +2
 2. Recenze od: Karlosak

  Škola vznikla spojením Gymnázia, pedagogické školy a obchodní akademie. Učebny jsou vybaveny projektory a interaktivními tabulemi. Každá budova má několik počítačových učeben. Část obchodní akademie je ve starém gotickém klášteře, kde je problém s vytápěním. Část gymnázia a pedagogické školy je jedno velké bludiště kde musíte procházet několika schodišti a úzkými chodbami než se dostanete do požadované učebny. Od doby co se školy spojily začaly odcházet ti nejlepší učitelé a nahrazují je učitelé bez zkušeností a s neznalostí učiva. Proto volím celkové ohodnocení 7 z 10.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Přínosnost recenze: 0
 3. Recenze od: s.on.ik

  Na naši škole je převaha těch kladných věcí, učitelé mají velký rozhled, dokáží poradit, nasměrovat a většina pedagogů vychází vstříc.
  Do mínusu bych určitě dala školní šatny, když končí více tříd naráz nedá se v šatně pohnout

  VA:F [1.9.22_1171]
  Přínosnost recenze: +2