Gymnázium Sokolov a KVC

školaJméno: Gymnázium Sokolov a Krajské vzdělávací centrum, p.o.

Adresa: Husitská 2053, 356 01 Sokolov (Dále Komenského 273, Chodov)

Typ školy: Veřejná

Web: www.gymso.cz

 

Součástí školy je od roku 2020 i odloučené pracoviště v Chodově. Gymnázium nabízí všeobecné vzdělání a může se pochlubit vysokou úspěšností svých žáků v celorepublikových znalostních soutěžích. Součástí vzdělávání na škole je kvalitní výuka cizích jazyků a široká škála volitelných předmětů. Ve volném čase mohou žáci využívat internet zdarma nebo hledat studijní podklady v bohatě vybavené školní knihovně. Absolventi jsou velice úspěšní při skládání zkoušek na vysoké školy.

 

Obory:

 • Střední vzdělání s maturitou:
  • 79-41-K/81 Gymnázium (vhodné pro žáky 5. tříd ZŠ)
  • 79-41-K/61 Gymnázium (vhodné pro žáky 7. tříd ZŠ)
  • 79-41-K/41 Gymnázium

Délka studia:

 • 4 roky, 6 let, 8 let
Kvalita výuky
2
Zázemí a vybavení
2
Vstřícnost školy
1
Stravování
2
Nálada a spolužáci
2
 yasr-loader

3 komentáře u „Gymnázium Sokolov a KVC“

 1. Hodnocení této školy se může zdát poněkud rozporuplné. Na jednu stranu si velmi cením toho, že vůbec existuje, protože v okrese rozhodně lepší škola není a v celém kraji jí může konkurovat leda tak Ostrov a někdy K. Vary. To je ale dle mého názoru dáno tím, že tu prostě moc dalších škol není. Výuka je asi standardní až možná nadprůměrně dobrá a vybavenost laboratoří i jiných místností je skvělá, zvlášť po tom, co jsme loni obdrželi nové vybavení. Hodiny jsou dobré učitel od učitele a nemohu říct, že by tam byl někdo vyloženě tragický, učení pedagogů vnímám spíš jako dosti dobré. Někteří by občas mohli pochopit, že plátno, prezentace a powerpoint nejsou jen nástroje na to, aby se mohli efektivněji schovat za katedru, a že předtím, než se jim tohle dostalo do rukou učili mnohem lépe. Ale to chce čas a věřím, že se to zlepší.
  Všechno to ale sráží vedení, které žáky těžce demotivuje něco dělat, zvlášť když se jedná o mimoškolní činnost, která není klasická olympiáda, nebo sportovní soutěž. Na stránkách se škola chlubí úspěšnými žáky v okrese, ale opomíjí studenty účastnící se republikových kol…
  Neříkám, že je to špatná škola, ale pokud se většina vedení (ne, že by tam nebyly světlé vyjímky) bude i do budoucna snažit demotivovat dobré studenty strašením jich i jejich rodičů vysokou absencí a zároveň tam nechá studovat lidi, kteří pravidelně chodí místo půlky hodiny za školu na jointa, tak nevím nevím, jak na tom bude za pár let. Každopádně doufám, že co nejlépe.
  A pokud by se mě někdo ptal, zda-li tady studovat, tak rozhodně, škola je na místní poměry rozhodně jedna z nejlepších, které si můžete vybrat.

  Odpovědět

Vložit vlastní recenzi školy