Gymnázium Přípotoční

Zobrazit recenze  ️🖊️ Napsat vlastní recenzi  🔍 Hledat jinou školu
U_libeňského_zámku,_gymnázium
commons.wikimedia.orgCC-BY-SA-3.0 – ŠJů

 

   Jméno: Gymnázium Přípotoční

   Adresa: Přípotoční 1337 Praha 10

   Typ školy: Veřejná

   Web: www.gsgpraha.cz

 

 

Hlavním cílem školy je vytvořit takové podmínky, aby mohli studenti rozvíjet své studijní, případně i sportovní předpoklady. Všeobecný obor nabízí volbu studijního programu přírodovědného nebo společenskovědního. První ročník je pojatý všeobecně – k anglickému jazyku se volí druhý cizí jazyk (Nj, Fj, Šj, Rj). Na konci roku si studenti volí budoucí orientaci ve formě bloku: A)humanitní = posílení předmětů „Čj, Dě, Zsv“ nebo B) přírodovědný = posílení předmětů „Bi, Fy, M“. Další ročníky probíhá navíc volba volitelných předmětů. Sportovní obor nabízí sporty jsou atletika, plavání, basketbal, odbíjená či triatlon. Denní režim školy je přizpůsoben potřebám sportovní přípravy. Odborné znalosti získávají žáci v předmětu Teorie sportovní přípravy, který je volitelný. Úspěšným absolvováním tohoto předmětu, ukončeným maturitou, získávají žáci III. trenérskou třídu dle vybraného sportu. Tréninkový proces je v rozsahu 16 až 17 hodin/týden. Škola spolupracuje se sportovními kluby příslušných sportů.

 

Délka studia: 4 roky – denní

Obory:  79-41-K/41 – Gymnázium (2-3 třídy všeobecné, 1 třída sportovní)

 

 

Kvalita výuky
4
Zázemí a vybavení
4
Vstřícnost školy
5
Stravování
5
Nálada a spolužáci
4
 yasr-loader

Recenze školy

Přidat recenzi

Vzhledem k GDPR nehodnoťte konkrétní učitele či osoby. E-mailová adresa nebude zveřejněna.
 

 
 

Vložené recenze

6 komentářů u „Gymnázium Přípotoční“

 1. Sportovcům tuto školu rozhodně nedoporučuji!!! Nenabízí nic, než co nabídnou ostatní školy- uvolnění na závody či soustředění je podmíněno prospěchem – na tom není nic špatného, ale to dnes opravdu umí nabídnout každá škola. Pokud hledáte školu, která umožní skloubit studium s vrcholovým sportem, nechoďte na gymnázium Přípotoční. Budete zklamáni.

  Odpovědět
 2. Chodila jsem na tuto školu velmi dávno a poznamenalo mě to velmi špatně. Pamatuji si, jak se šílená matikářka se šílenou fyzikářkou, která byla mimo jiné známá tím, že sváděla studenty a dokonce se tím chlubila v televizi, spikly a v podstatě se snažili nechat celou řadu studentů propadnout. Já dodnes děkuju bohu, že mi tyhle dvě p.čy, plus pan tělocvikář, co byl taky náš třídní, život nezničily. Dnes mám mezinárodní kariéru ve vědecké žurnalistice, o které se těmhle hnosopyzdám nemůže ani zdát. Nemám ji díky nim, mám ji navzdory jim. Učitelé mají studenty inspirovat a pomoci jim nasměrovat energii. To, co jsem zažila na Přípotoční před mnoha lety, byla normální šikana a naprosto otevřená snaha ničit mladým lidem život. Matikářka i otevřeně podporovala šikanu mezi studenty. Doufám, že už hnijou v pekle. A pokud ne, tak doufám, že tam brzy skončí. Dobrá tehdy byla anglickojazyčná rozšířená výuka, ale to už tam dnes snad ani není. Taky si pamatuji, jak nás několik ze základní jazykové školy, která měla sedm let rozšířenou výuku němčiny normálně nutili začínat s němčinou zase od začátku. Prostě hnus.

  Odpovědět
 3. Myslím, že výuka ve všeobecných třídách je na velice dobré úrovni. Ve sportovních třídách jsou studenti pochopitelně více zaměřeni na sporty a mají snížené nároky v normálních předmětech, nicméně to mi přijde pochopitelné vzhledem k času, který každý den musí strávit na tréninku. Myslím, že jazyky jsou na velice dobré úrovni, v rámci španělštiny jsme každý rok jeli na výměnný pobyt do Španělska a pořádali jsme různé projekty. Na anglickou výuku se nám střídala rodilá mluvčí a česká lektorka a mám pocit, že jsme se toho naučili celkem dost. I přírodovědné předměty jsou na dobré úrovni, ale to už záleží na jednotlivých profesorech. Ale taky se snaží udělat výuku zajímavější, v rámci biologie jsme měli možnost jít do Vinohradské nemocnice na pitvu.

  Odpovědět
  • Dobrý den, mohu se zeptat jestli víte třeba od svých bývalých spolužáků, jak to bylo s výměnnými pobyty do Německa? Jestli nějaké byly a jak často po případně byly, kdyby jste si to pamatovala? Děkuji

 4. Super škola co se týká sportovní přípravy a možností pro sportovce. Na druhou stranu to trochu sráží úroven normálního gymnázia protože sportovci jsou tam drženi jen kvůli sportu a úlevy ve známkování jsou velké. 🙂 Jinak vybavení a jídelna je tam podle mě fajn, většina učitelů v pohodě, ale výjimky jsou všude. Bohužel ale myslím že celková úrověn kvality výuky jde dolů…

  Odpovědět
 5. Školní zázemí je určitě super. Úroveň posuzovat nemůžu, studovala jsem jen zde, ale v porovnání s ostatními bych řekla, že se rovná ostatním težším školám v Praze( Zatlanka, Voděradská, Omská atd…). Jako všude záleží na jaké kantory narazíte :).

  Odpovědět