Gymnázium Písek

Zobrazit recenze  ️🖊️ Napsat vlastní recenzi  🔍 Hledat jinou školu
U_libeňského_zámku,_gymnázium
commons.wikimedia.orgCC-BY-SA-3.0 – ŠJů

   Jméno: Gymnázium Písek

   Adresa: Komenského 89 Písek

   Typ školy: Veřejná

   Web: www.gymna-pi.cz

 

 

Hlavním cílem tohoto gymnázia je především připravit své žáky na studium na vysoké škole. Škola nabízí čtyřleté a osmileté všeobecné gymnázium a dále dvojjazyčné (francouzské) gymnázium, které bylo zřízeno ve spolupráci Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy ČR a Francouzského společenství Belgie. Výuka hlavních předmětů je ve francouzském jazyce – na škole působí 4 belgičtí pedagogové. Součástí výuky jsou výměnné zahraniční zájezdy a studijní pobyty v zemích jako Belgie, Dánsko, Francie a Německo. Studentům je v době jejich volna přístupný pevný internet na školních počítačích. Jídelna je součástí gymnázia a objednávky stravy je možné provádět přes elektronický objednávkový systém.

 

Délka studia: 4 roky, 6 let (dvojjazyčné), 8 let – denní

Obory:  79-41-K/41, 79-41-K/610, 79-41-K/81  – Gymnázium

 

 

Kvalita výuky
5
Zázemí a vybavení
3
Vstřícnost školy
3
Stravování
5
Nálada a spolužáci
5
 yasr-loader

Recenze školy

Přidat recenzi

Vzhledem k GDPR nehodnoťte konkrétní učitele či osoby. E-mailová adresa nebude zveřejněna.
 

 
 

Vložené recenze

3 komentáře u „Gymnázium Písek“

  1. I když se kvalita výuky na škole s roky zhoršuje, písecké gymnázium je nepochybně co se týče kvality výuky nejlepší střední škola ve městě a v širokém okolí. Po nástupu na ČVUT mi však dalo zabrat dohánět podstatnou část znalostí z matematiky, které škola nepředala. Kolegové z lékařské fakulty mají ten samý problém v oblasti chemie, fyziky, biologie a také matematiky. Škola málo podporuje zájemce o moderní a progresivní technické obory (informatika – její výuka je na škole tristní); naopak zájemci o humanitní vědy, umění a klasické obory si zde přijdou na své. Učitelé jsou vesměs féroví ostřílení profesionálové, ale výjimky existují. Prostředí školy je jako celek příjemné; škola vychází studentům v lecčems vstříc. Škoda, že škola nedisponuje vlastní jídelnou (2016). Ta je relativně vzdálená (500 m) a sdílí ji s internátem a dalšími středními školami – tvoří se tam dlouhé fronty.

    Odpovědět
  2. Jsem spokojená, navštěvuji 4 leté Gymnázium a doufám, že jsem na Vysokou školu dobře připravena. Určitě doporučuji v Písku Gymnázium navštěvovat 🙂 Souhlasím s předešlým komentářem se studentskou radou a úzkými kontakty mezi učiteli.

    Odpovědět
  3. Chodím na osmileté gymnázium, a proto si nemohu téměř stěžovat. Výuka je kvalitní (až na výjimky). Největší plus na této škole je myslím velmi dobrá komunikace mezi vedením školy a žáky. Probíhají zde například studentské rady, kde se zástupci tříd sejdou s ředitelem a mohou probrat, co jim momentálně nevyhovuje nebo získat informace. Sám ředitel se snaží žákům vyjít vstříc.

    Odpovědět