Gymnázium Pierra de Coubertina Tábor

Zobrazit recenze  ️🖊️ Napsat vlastní recenzi  🔍 Hledat jinou školu
U_libeňského_zámku,_gymnázium
commons.wikimedia.org – Public domain – Rudolf Kukačka

   Jméno: Gymnázium Pierra de Coubertina Tábor

   Adresa: Náměstí Františka Křižíka 860 Tábor

   Typ školy: Veřejná

   Web: www.gymta.cz

 

 

Větší gymnázium se 760 žáky patřící mezi významnější v Jihočeském kraji. Jeho historická budova v secesním stylu tvoří dominantu centra města nad Jordánem. Dále je součástí i nový komplex s moderní sportovní halou. Sportovní tradice školy přispěla k jejímu pojmenování po zakladateli novodobých olympijských her (Pierre de Coubertin). Údajně jí nejlépe vystihuje pestrost a rozmanitost v širším slova smyslu. Výjimečnost najdete především u oboru na 6 let, který je unikátním a vyváženém propojení základních metod českého a francouzského školství. Obecně nabízí škola svým žákům pestrou škálu možností při volbě studia cizích jazyků, především angličtiny, ale jsou zde i tendence ohledně němčiny. Dále nechybí Pěvecký sbor, Centrum sportu a mnoho dalšího.

 

Délka studia: 4 roky, 6 let (vybrané předměty v cizím jazyce – Fj), 8 let – denní

Obory:  79-41-K/41, 79-41-K/610 (Fj), 79-41-K/81  – Gymnázium

 

 

Kvalita výuky
2
Zázemí a vybavení
1
Vstřícnost školy
2
Stravování
1
Nálada a spolužáci
2
 yasr-loader

Recenze školy

Přidat recenzi

Vzhledem k GDPR nehodnoťte konkrétní učitele či osoby. E-mailová adresa nebude zveřejněna.
 

 
 

Vložené recenze

3 komentáře u „Gymnázium Pierra de Coubertina Tábor“

 1. Osmileté studium (od 6. třídy) – poskytuje kvalitní základní (2. stupeň) a následné střední (čtyřleté) vzdělání, absolventi mají výbornou úroveň ze 2 jazyků.

  Šestileté studium (od 8. třídy) – tento obor je „specialitou“ školy, jde totiž o francouzské gymnázium. První 2 roky se žáci učí francouzsky (jsou zde přímo i francouzští kantoři) a následné 4 roky probíhá výuka většiny předmětů čistě ve francouzštině. Absolventi tohoto oboru mají otevřené dveře do Francie (a francouzsky mluvících zemí), kde je jejich střední vzdělání dobře přijímáno. Pro jistotu informací doporučuji navštívit stránky školy 🙂

  Čtyřleté studium – „klasický“ gympl s poměrně kvalitním středním vzděláním. Jazykové možnosti – angličtina (základ), němčina, francouzština, španělština a někdy také ruština (záleží, jestli se daný rok otevře).

  Já jsem studoval klasické čtyřleté gymnázium. Sám za sebe říkám, že zde jsou jak kvalitní učitelé, tak i méně kvalitní, kterých tu je ovšem méně než těch opravdu dobrých.

  Odpovědět
 2. Já chodím na francouzskou sekci, jde tu ocenit jazykový přínos, avšak v dnešní době jsem zklamaná malou schopností připravit na příjmací zkoušky na VŠ.

  Odpovědět
 3. Tato škola je asi nejlepší v Tábore. Ma urcite sve chyby. Jedna věc, která mi vadila, byli nekvalitni ucitele. Je tam plno lidi před odchodem do duchodu. Jejich praktiky jsou zastarale a jejich metody vas nic nenauci. Další věci je stravovani. To je spise ohřívárna. Ja jsem proto chodil do nedaleké jídelny. Vyzdvihl bych moznost volitelných predmetu ve 3. a 4. rocniku. Kolektiv a novou tělocvičnu :). To je muj názor.

  Odpovědět