Gymnázium Pardubice, Dašická

U_libeňského_zámku,_gymnázium
commons.wikimedia.orgCC-BY-SA-3.0 – me

   Jméno: Gymnázium Pardubice, Dašická

   Adresa: Dašická 1083 Pardubice 530 03

   Typ školy: Veřejná

   Web: www.gypce.cz

 

 

Nejstarší pardubické gymnázium s vysokou úspěšností přijetí absolventů na vysokou školu (97%-98%). Vysoká je především i úspěšnost přijetí na školu, kterou studenti označili jako hlavní volbu. V roce 2011 se dle státních maturit gymnázium stalo 7. nejlepším v ČR a nejlepším v Pardubickém kraji. Z předmětů je na výběr ze 14 povinně volitelných a možnost zvolení ze 4 jazyků: Nj, Fj, Rj a latina. Z akcí nechybí adaptační týden pro nové studeny, škola v přírodě, výjezdy do zahraničí v rámci výuky či projekty v rámci školy i jednotlivých tříd.

 

Délka studia: 4 roky, 8 let – denní

Obory:  79-41-K/41, 79-41-K/81 – Gymnázium

 

 

Kvalita výuky
5
Zázemí a vybavení
5
Vstřícnost školy
6
Stravování
5
Nálada a spolužáci
6
 yasr-loader

5 komentářů u „Gymnázium Pardubice, Dašická“

 1. Škola má velmi dobrou úroveň. Úspěšnost přijetí studentů na vysoké školy téměř stoprocentní. Přístup pedagogů k výuce skvělý a jejich ochota také. Obtížnost težší, ale super příprava na VŠ.

  Odpovědět
 2. Gymnázium na velice vysoké úrovni výuky, řazeno snad do 10ti nejlepších v republice. Pro ty, kteří chtějí mít bezvadný všeobecný přehled ideální. Obtížnost vysoká.

  Odpovědět
 3. Tato škola je perfektní přípravou pro studium na vysoké škole. Přechod na ní je pak hladký bez větších problémů, nehledě na úspěšnost u přijímacích zkoušek. Škola je proto vhodná pro studenty, kteří chtějí pokračovat na vysokou školu, ne pro ty co chtějí jít hned po střední škole do práce, pro ně je vhodnější škola se zaměřením. Učitelé na gymnáziu jsou vstřícní a vše záleží na domluvě. Také se nesetkáte s nespravedlivým přístupem a šikanou ze strany učitelů.

  Odpovědět
 4. Škola s více než stoletou tradicí, která se však v poslední době snaží stavět především jen na své bývalé slávě. Vybavení a zázemí školy je na špatné úrovni, to však dle mého názoru vychází z podfinancování středoškolského vzdělání. Stravování je poslední dobou též na špatné úrovni. Vstřícnost pedagogů je veliká. Co se týče kvality výuky, mezi velmi dobrými pedagogy na svých místech se bohužel najdou i lidé, jejichž výuka je na špatné úrovni, a to zejména v oblasti výuky cizích jazyků, matematiky, fyziky a informatiky. Celkově hodnotím tuto střední školu za dobrou, avšak měla by začít stavět na větší kvalitě vzdělání a vybavení v současné době a né se jen ohlížet do minulosti.

  Odpovědět
 5. Určitě super škola hodně kvalitní výukou, co se týče učitelů, tak většina z nich je super a snaží se vám pomáhat, ale samozřejmě se najdou i výjimky… Škola není nijak extrémně krásná, ale základní vybavení je a snaží se furt něco vylepšovat 🙂 Máme tu takovou klasiku, počítačový učebny, dataprojektory atd… A nesmím zapomenout na školní jídelnu! Nejoblíbenější část z celé školy, polívky většinou přesolené, ale zbytek super-na výběr je ze 3 jídel a většinou je kjídlu ještě nějaká sušenka, salát atd.

  Odpovědět

Vložit vlastní recenzi školy