Gymnázium Otrokovice

Zobrazit recenze  ️🖊️ Napsat vlastní recenzi  🔍 Hledat jinou školu
Gymnázium Otrokovice
commons.wikimedia.orgpublic domain – Karelj

   Jméno: Gymnázium Otrokovice

   Adresa: Tř. Spojenců 907, Otrokovice

   Typ školy: Veřejná

   Web: www.gyotr.cz

 

 

Gymnázium Otrokovice patří mezi školy s dlouholetou tradicí, vyučování zde začalo už v roce 1953 jako všeobecně vzdělávací typ střední školy. Dnes je tento směr školy stále stejný a najdete ho v možnostech studia na 4,6 a 8 let. Tradičně je u gymnázií cílem příprava především na následovné studium na VŠ či VOŠ. Škola se zúčastní celé řady projektů investic do rozvoje vzdělání, například EDISON, díky kterému měli studenti možnost kulturu a zvyky prostřednictvím návštěvy zahraničních studentů z Indonésie, Indie, Austrálie, Brazílie a mnoha dalších zemích.

 

Obory: 

 • 79-41-K/41  – Gymnázium
 • 79-41-K/81 – Gymnázium

 

Délka studia:

 • 4 a 8 let – denní

Kvalita výuky
5
Zázemí a vybavení
4
Vstřícnost školy
5
Stravování
4
Nálada a spolužáci
5
 yasr-loader

Recenze školy

Přidat recenzi

Vzhledem k GDPR nehodnoťte konkrétní učitele či osoby. E-mailová adresa nebude zveřejněna.
 

 
 

Vložené recenze

4 komentáře u „Gymnázium Otrokovice“

 1. Velká výhoda je, že je to malá škola, znáte se s polovinou studentů a o druhé půlce máte aspoň ponětí, že už jste je někdy viděli. Učitelé (jelikož neučí tisíce žáků) si snadno pamatují každého studenta a ví o něm své. Někdo to může brát jako nevýhodu, ale podle mě tyhle vztahy dělají přátelské prostředí.
  Většinu času jsem naši školu nesnášela, teď ve čtvrťáku vidím, že některé věci nebyly až tak hrozné, jak jsem si je sama udělala.
  Obecně se vykládá o špatné pověsti, že jsme „podprůměrný gympl“, takže prosimvás, učiva máme stejně jako na TGM i Lesní čtvrti, jediný rozdíl je v tom, že nejchytřejší děcka si v 9. třídě vyberou Lesní čtvrť, protože to zkrátka umí s reklamou. :))

  Jen chci podotknout info, že dnes (2024) už několik let nefunguje šestileté studium, pouze osmileté a čtyřleté.

  Odpovědět
 2. Je to menší škola, kterou navštěvuje asi 300 studentů. Velkou výhodu je tedy domácí prostředí a osobnější vztahy jak se studenty, tak s kantory. Na druhou stranu někdo může brát jako nevýhodu, že vás každý zná a každý o vás všechno ví. Kantoři jsou zde velice loajální, ochotní vám s čímkoliv pomoci a na všem je možné se domluvit. Jinak si myslím, že při porovnávání se studenty z jiných gymnázií je náplň naší výuky velice obsáhlá. Když jsem se bavila s bývalými studenty, všichni mi potvrdili, že je náš gympl dokázal skvěle připravit jak na přijímačky, tak na samotné studium na vysoké škole. Poslední co bych zmínila je, že si sice volíte semináře, ale i přes to máte téměř všechny předměty až do čtvrťáku. Což je pro někoho výhodou a pro někoho zase ne.

  Odpovědět
 3. Jsem studentem Gymnázia Otrokovice již čtvrtý rok. Za tu dobu jsem zjistil, že malé gymnázium, kde se všichni znají a učitelé Vám vždy vyjdou vstříc je přesně to, co jsem potřeboval. Je zde super kolektiv ať už studenti nebo učitelé se kterými si mám vždy co říct. I studenti spolu dobře vycházejí, protože můžete vidět, že i oktaván se baví s primánem.
  Do školy chodí asi něco kolem 400 žáků a být tu víc jak 500, tak už to není ono.
  Je to sice malá škola, ale jak už říká jedna reklama: „bohatství se skrývá uvnitř“

  Odpovědět
 4. Studuji čtvrtým rokem na Gymnáziu v Otrokovicích. Školu navštěvuje asi 250 žáků. Je to malé gymnázium rodinného typu, které má řadu výhod. Všichni se znají a učitelé vám vždy pomohou. Studenti se také mezi sebou znají a vychází si vstříc. Baví se dokonce mezi sebou i oktaváni s primány. Je zde hodně fajn učitelů se kterými si mám hodně co říct.
  Kdo hledá malou, útulnou školu, která vás připraví na studium na vysoké škole, tak toto gymnázium je ideální volbou.

  Odpovědět