Gymnázium Omská

   Jméno: Gymnázium Omská

   Adresa: Omská 1300 Praha 1 100 00

   Typ školy: Veřejná

   Web: www.omska.cz

 

 

Gymnázia Omská je jedním ze tří státních gymnázií v Praze 10. Nabízí čtyřletý a osmiletý obor, kde je posílena především výuka jazyků a rozšířena možnost volby volitelných předmětů dle zájmů studentů. Patří mezi ně například: základy ekonomie, deskriptivní geometrie, výpočetní technika, psychologie nebo základy práva. Mezi nepovinnými předměty najdeme umělecký přednes, sportovní hry nebo třeba přípravné kurzy ke složení mezinárodně platných zkoušek z anglického jazyka – FCE a CAE. Letní a zimní sportovní kurzy jsou samozřejmostí. Pro studenty jsou vyhlašovány i literární, výtvarné či sportovní soutěže v rámci školy. K dispozici je moderní víceúčelové hřiště s umělým povrchem, které je studentům zpřístupněno i v odpoledních hodinách, o víkendech a v době prázdnin.

 

Délka studia: 4 roky, 8 let – denní

Obory:  79-41-K/41, 79-41-K/81  – Gymnázium

 

 

VN:F [1.9.22_1171]
Kvalita výuky
Zázemí a vybavení
Vstřícnost školy
Stravování
Nálada a spolužáci

Vložit vlastní recenzi školy

Počet recenzí: 4 - “Gymnázium Omská

 1. Recenze od: leaag

  Gymnázium Omská je gymnázium ve Vršovicích. Když jsem nastupovala, bylo to ,,jazykové” gymnázium. Během mého studia se změnilo na obecné. Omská vám dá dobré a kvalitní vzdělaní, dle mého názoru se hodí pro studenty, kteří se chystají na VŠ typu medicína, VŠCHT, Přírodovědecká fakulta UK, jelikož se vám dostane opravdu OBSÁHLÉHO vzdělání v přírodovědeckých předmětech.
  Atmosféra je velmi vstřícná, byla jsem 2 měsíce v Německu, nebyl problém se na tento čas uvolnit.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Přínosnost recenze: +1
 2. Recenze od: jjjarda

  S odstupem let hodnotím jako velmi dobrou školu s dobrým technickým vybavením i kvalitním pedagogickým sborem. Sice se jedná o těžší školu a ne všichni, co na školu nastoupí, tak jí taky dokončí, nicméně je to zvládnutelné.

  Jako mínusy vidím pouze absenci volně přístupné školní Wi-Fi sítě (přístupná pouze pro starší studenty s určitým průměrem a zaplaceným rodičovským příspěvkem) či málo různých mimoškolních aktivit.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Přínosnost recenze: +1
 3. Recenze od: Lucinka

  Osmileté gymnázium je náročné, s vysokými nároky ze strany profesorů. Od té doby, co byl zaveden striktní systém závěrečných známek podle známkování, téměř není možné dostat jedničku, ale všem, kterým stačí prolézat se čtyřkami, to pomohlo. Malá možnost zájezdů do zahraničí nebo výměnných pobytů. Jinak školu hodnotím spíše pozitivně.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Přínosnost recenze: +1
 4. Recenze od: loolollo

  Gymnázium Omská. Učitelé v pohodě (až na výjimky) výuka kvalitní, ale velmi dlouhá. Málo mimoškolních akcí! Oproti jiným školám opravdu děs. Když se dostaneme někam 1 za rok je to úspěch. Budova a celý interiér si myslím naopak nadprůměrný.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Přínosnost recenze: +2