Gymnázium Omská

Zobrazit recenze  ️🖊️ Napsat vlastní recenzi  🔍 Hledat jinou školu
U_libeňského_zámku,_gymnázium
commons.wikimedia.org – ŠJů

   Jméno: Gymnázium Omská

   Adresa: Omská 1300 Praha 1 100 00

   Typ školy: Veřejná

   Web: www.omska.cz

 

 

Gymnázia Omská je jedním ze tří státních gymnázií v Praze 10. Nabízí čtyřletý a osmiletý obor, kde je posílena především výuka jazyků a rozšířena možnost volby volitelných předmětů dle zájmů studentů. Patří mezi ně například: základy ekonomie, deskriptivní geometrie, výpočetní technika, psychologie nebo základy práva. Mezi nepovinnými předměty najdeme umělecký přednes, sportovní hry nebo třeba přípravné kurzy ke složení mezinárodně platných zkoušek z anglického jazyka – FCE a CAE. Letní a zimní sportovní kurzy jsou samozřejmostí. Pro studenty jsou vyhlašovány i literární, výtvarné či sportovní soutěže v rámci školy. K dispozici je moderní víceúčelové hřiště s umělým povrchem, které je studentům zpřístupněno i v odpoledních hodinách, o víkendech a v době prázdnin.

 

Délka studia: 4 roky, 8 let – denní

Obory:  79-41-K/41, 79-41-K/81  – Gymnázium

 

 

Kvalita výuky
12
Zázemí a vybavení
12
Vstřícnost školy
12
Stravování
12
Nálada a spolužáci
10
 yasr-loader

Recenze školy

Přidat recenzi

Vzhledem k GDPR nehodnoťte konkrétní učitele či osoby. E-mailová adresa nebude zveřejněna.
 

 
 

Vložené recenze

6 komentářů u „Gymnázium Omská“

 1. Poměry na škole jsou velmi rozdílné podle toho, jací učitelé ve třídě učí. Kvalitních učitelů je asi 1/4. Spoustu učitelů ani neumí to co učí a tak učí často i vyložené nesmysl a pak tyto chybné věci požadují po studentech. Obrana neexistuje. Bohužel vedení školy moc neřeší. Chybí kvalitní učitelé. Hlavní slovo mají předmětové komise a ty si často dělají co chtějí a vymýšlí si, jak se jim to hodí a neříkají vedení školy pravdu. Učební osnovy si učitelé upravují jak chtějí. Není sjednocené. Situaci škola řeší kvantem hodin s účastí školních psychologů a ti „zametají problémy pod koberec“. Ze dvou letošních tercií odchází na základě přijímacích zkoušek na jiná gymnázia prý 14 studentů:(:(: a jiní ještě asi přestoupí na jiné školy také. Odchází třeba i studenti „téměř propadající“ z matematiky, protože udělali výborně přijímací zkoušky okolo 90% a jdou na jiná rozumnější gymnázia. Se změnou vyučujícího se klidně většině změní známky o 3 stupně a nikdo neřeší. Škola není těžká obsahem učiva. Je těžká z důvodu špatné výuky, nesrozumitelných požadavků….Pokud v písemce napíšete věci dobře, klidně Vám vyučující opraví, že je špatně i když doložíte, že máte dobře.

  Odpovědět
 2. Úroveň výuky vysoká. Nároky na studenty adekvátní. Vybavenost školy na dobré úrovni. Aktivní učitelé. Ovšem klima mezi studenty ve třídě osmiletého gymnázia není pohodové. U čtyřletého studia jsou vztahy ve třídě významně lepší. Škola neefektivně pracuje se šikanou, nebo ji neřeší a studenti pak při první příležitosti odchází na jiná gymnázia, volí individuální vzdělávací plán nebo tiše trpí. Bohužel.

  Odpovědět
 3. Gymnázium Omská je gymnázium ve Vršovicích. Když jsem nastupovala, bylo to ,,jazykové“ gymnázium. Během mého studia se změnilo na obecné. Omská vám dá dobré a kvalitní vzdělaní, dle mého názoru se hodí pro studenty, kteří se chystají na VŠ typu medicína, VŠCHT, Přírodovědecká fakulta UK, jelikož se vám dostane opravdu OBSÁHLÉHO vzdělání v přírodovědeckých předmětech.
  Atmosféra je velmi vstřícná, byla jsem 2 měsíce v Německu, nebyl problém se na tento čas uvolnit.

  Odpovědět
 4. S odstupem let hodnotím jako velmi dobrou školu s dobrým technickým vybavením i kvalitním pedagogickým sborem. Sice se jedná o těžší školu a ne všichni, co na školu nastoupí, tak jí taky dokončí, nicméně je to zvládnutelné.

  Jako mínusy vidím pouze absenci volně přístupné školní Wi-Fi sítě (přístupná pouze pro starší studenty s určitým průměrem a zaplaceným rodičovským příspěvkem) či málo různých mimoškolních aktivit.

  Odpovědět
 5. Osmileté gymnázium je náročné, s vysokými nároky ze strany profesorů. Od té doby, co byl zaveden striktní systém závěrečných známek podle známkování, téměř není možné dostat jedničku, ale všem, kterým stačí prolézat se čtyřkami, to pomohlo. Malá možnost zájezdů do zahraničí nebo výměnných pobytů. Jinak školu hodnotím spíše pozitivně.

  Odpovědět
 6. Gymnázium Omská. Učitelé v pohodě (až na výjimky) výuka kvalitní, ale velmi dlouhá. Málo mimoškolních akcí! Oproti jiným školám opravdu děs. Když se dostaneme někam 1 za rok je to úspěch. Budova a celý interiér si myslím naopak nadprůměrný.

  Odpovědět