Gymnázium, Olomouc

školaJméno: Gymnázium, Olomouc, Čajkovského 9

Adresa: Čajkovského 68/9, Olomouc – Nová Ulice, 77900

Typ školy: Veřejná

Web: www.gcajkol.cz

 

Gymnázium Olomouc nabízí všeobecné maturitní studium pro žáky pátých, sedmých i devátých tříd. Přičemž šestiletý obor (vhodný pro žáky 7. tříd ZŠ) nabízí bilingvní studium španělského jazyka. Čtyřleté studijní obory nabízí zaměření buď sportovní nebo jazykové (španělský jazyk nebo německý jazyk). Gymnázium nabízí studentům kvalitní všeobecné vzdělání a ke škole patříte také sportovní areál. Většina absolventů školy pokračuje ve studiu na vysoké škole.

 

Obory:

 • Střední vzdělání s maturitou:
  • 79-43-K/61 Dvojjazyčné gymnázium (vhodné pro žáky 7. tříd ZŠ)
  • 79-41-K/81 Gymnázium (vhodné pro žáky 5. tříd ZŠ)
  • 79-41-K/41 Gymnázium
 • Vyšší odborné vzdělání:
  • 53-41-N/11 Diplomovaná všeobecná sestra

 

Délka studia:

 • 3 roky, 4 roky
Kvalita výuky
2
Zázemí a vybavení
2
Vstřícnost školy
2
Stravování
2
Nálada a spolužáci
1
 yasr-loader

2 komentáře u „Gymnázium, Olomouc“

 1. Gymnázium nabízí jazykové sekce německou a španělskou, je obzvláště vhodné pro sportovce, je zde nižší obtížnost studia ve srovnání s Hejčínským nebo Slovanským gymnáziem v Olomouci, škola i učitelé vám vždy vyjdou vstříc, není problém individuální studium.

  Odpovědět
 2. Tak po 8mi letech studia této instituce, myslím, že dokážu objektivně shrnout všechna pro a proti. Škola nabízí kromě angličtiny také 6ti letté studium španělštiny a 4 letté studium němčiny. Z obou oborů vám bude nabídnuta možnost získání prestižního jazykového diplomu. Zázemí a vybavenost je sice starší, ale v současné době u nás probíhá výměna oken a nedávno byla postavena nová sportovní hala. Obědy jsou dováženy z nedaleké Hejčínské jídelny. Kvalita výuky samozřejmě závisí na profesorech. Asi nejlépe a do hloubky se u nás vyučují chemie, biologie, matematika a fyzika. Škola je vhodná pro sportovce, díky snadnému získání výhodného individuálního programu a vstřícnosti školy k zameškanosti v předmětech.

  Odpovědět

Vložit vlastní recenzi školy