Gymnázium Kolín

Zobrazit recenze  ️🖊️ Napsat vlastní recenzi  🔍 Hledat jinou školu

školaJméno: Gymnázium, Kolín III, Žižkova 162

Adresa: Žižkova 162, Kolín 3, 280 31

Typ školy: Veřejná

Web: gkolin.cz

 

Gymnázium Kolín je všeobecně vzdělávací škola, jejíž cílem je příprava především pro studium na vysokých školách. Velmi dobré jsou výsledky úspěšnosti v přijímacím řízení absolventů na VŠ. Škola nabízí slušné jednání se studenty a rodiči, kvalitní přípravu pro vysokoškolské studium či rozsáhlou nabídku volitelných seminářů. Nad povinnou základní dotaci hodin stanovenou učebním plánem jsou posilovány především cizí jazyky a předměty dle zájmu studentů. Škola disponuje 16 odbornými učebnami, chemickou laboratoři, 2 učebnami pro informatiku, knihovnou, studovnou, 2 tělocvičnami, hřištěm,posilovnou a vlastní jídelnou přímo v budově. Silnou stránkou je nabídka širokého spektra jazyků – ANJ, FRJ, NEJ, RUJ a LAT, v kroužcích dále ŠJL a ITL. Jazykové aktivity jsou doplňovány zahraničními výměnnými pobyty.

 

Obory:

 • 79-41-K/41 Gymnázium (4leté)
 • 79-41-K/81 Gymnázium (8leté)

 

Délka studia:

 • 4 roky, 8 let

 

Kvalita výuky
12
Zázemí a vybavení
11
Vstřícnost školy
12
Stravování
11
Nálada a spolužáci
9
 yasr-loader

Recenze školy

Přidat recenzi

Vzhledem k GDPR nehodnoťte konkrétní učitele či osoby. E-mailová adresa nebude zveřejněna.
 

 
 

Vložené recenze

3 komentáře u „Gymnázium Kolín“

 1. Jsem na gymnázium již 5.rokem, učitelé jsou celkem fajn,pár jich je dost egoistických. Ovšem dost mi vadí a mrzí nepřizpůsobivost, komplikace všeho možného od ředitelství. Vše se zde dělá složitě (úplně bez rozumu)jen jak se jim to hodí, je jedno jaký názor mají studenti. Neposkytují v prváku a druháku výběr hv/vv. Prostě tam kde je víc lidí, tam jde celá třída. To stejné s jazyky. Nesnaží se, aby studenti měli dobré vzpomínky, automaticky vše zatrhávají. Zruší lyžařský kurz, kvůli covid-19, ikdyž by se mělo jet za více než půl roku. Prostě se na to vykašlou, aby nemuseli něco zařizovat. Náhradní se konat nebude.Na jídlo do jídelny nechodím-fajn jsou mikrovlnné trouby, které škola nabízí.

  Odpovědět
 2. Jelikož je to stará budova, tak v zimě byla ve škole pořádná zima – nesměla chybět ve skříňce deka či mikina. Naopak v létě zase vedro – chyběly žaluzie 😀
  Škola si sama nevaří, ale přivážejí jídlo z nedaleké jídelny základní školy.
  Kolektiv spolužáků i napříč ročníky byl super.

  Odpovědět